Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennek van külön neve?

Ennek van külön neve?

Figyelt kérdés

Már kb 2 éve "küzdök" azzal a problémával hogy nem szeretek enni. Régebben imádtam enni, nem voltam válogatós, de nem voltam elhízva a genetikám miatt. Viszont a stressz és a szorongás miatt megváltozott ez és azóta nem jött helyre. Sokkal kevesebb kiló vagyok mint az egészséges lenne az életkorom és a magasságom alapján.

Sokszor voltam különböző orvosoknál, pszichológushoz is jártam. Senki nem mondott semmit ami konkrétan meghatározta volna hogy mi "bajom" van. Az orvosok arra gyanakodtak hogy testképzavarom van de ez nem igaz, tudom magamról hogy vékony vagyok és többet kéne ennem, de egyszerűen nem esik jól. Sok mindent nem eszek meg, nagyon válogatós lettem és ha megeszek valamit akkor is keveset eszek belőle.

Ennek van valami konkrét neve? Létezik ilyen egyáltalán? Van valakinek hasonló?



júl. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem esik jól? Mit érzel ilyenkor? Mit értesz ezen ?
júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak van egy kis adag aminél többet nem tudok enni mert úgy érzem hogy már nem kell több és tele vagyok. És több olyan étel is van amit régebben simán megettem de mostmár nem ízlik.
júl. 8. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, mivel hozzászoktattad magad, normális, ám éppígy vissza is szoktathatod magad a nagyobb mennyiségkre, ha nem akarsz egész életedben alig enni.


Nem könnyű, én étkezési zavarból gyógyulóként most már "csak" ezzel küzdök, de lehetséges. Az elején számíts kellemetlen teltségérzetre és puffadásra, de az is normális és elmúlik.

júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Emetofobia?!
júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4es: az a hányástól való félelem.

Nekem olyanom nincs

júl. 16. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!