Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A bulemia es a penz...erdekeln...

A bulemia es a penz...erdekelne hogyan birjatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15 eve vagyok etkezesi zavaros..valtakozo idoszakokkal, egyszer az anorexia erössebb egyszer a bulemia. Igen, mar nem egy terapian voltam, külföldön is, klinikan, amint latjuk csak idoszakos javulasokkal. A vegen mindig visszatert sajnos.


Ami lassan a legjobban zaklat / zavar az a penz..azaz irrrdatlan mennyisegu penz ami erre elment / elmegy.


Szerencsere (vagy sajnos?) jo modu csaladbol jövök, a penz sosem volt itt a baj, aranylag jo egyetemet vegeztem jo allasban vagyok igy (sajnos) most sem baj, azaz siman kiadok 15 - 20 ezer forintot naponta csak etelre...neha több is neha kevesebb valamivel.


Ezt en, az atlagon felüli keresetemmel eppen hogy birom.


Azon csodalkozom gondolkozom...mas aki esetleg nem ugy keres vagy nem olyan csaladi hatterrel rendelkezik...hogyan csinalja. katasztrofa


jún. 26. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

irtad hogy nem egy terápián voltál. Mennyi ideig tartottak a terápiák?


Érdemes egyéni mellett csoportterápiára is járni. pl bodyworkre ahol az ösbizalmat, önszeretet felépitik.


Érdemes lenne csekkolni egy vitamin, ásványi anyag panelt.

+ gyógyszerszedés?

jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a leghosszabb 6 honap (bennt lakasos klinikan, kontroll alatt hogy ne hanytassam magam illetve hogy egyek , igyak rendesen) utanna 3 honapig ok volt. aztan visszaestem, utanna 3 honap sima terapia egyetem alatt de nem segitett es feladtam. Utanna 2 honap terapia masnal ott is feladtam es most megint elkezdtem 2 hete jarok. Magan terapia.

Csoportterapian meg nem voltam (a klinikan kivül ahol anno volt olyan is)

jún. 26. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Na pontosan ezért kérdeztem. Itt szoktak megbukni azok a dolgok amikor valaki azt írja, hogy a terápia nem segített. Nagyon gyorsan befejezed a terápiát. Ennyi idő alatt nem lehet eredményeket elérni. A 2-3hónap arra való, hogy elkezdjen megismerni a terap. El kell köteleződni akár évekre.
jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen, igazad lehet ebben tenyleg. remelem most kihuzom
jún. 26. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok sikert neked hozzá!:)
jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

én 17 évig voltam étkezési zavaros, ebből egy év volt a bulimia (a hashajtó gyógyszerekkel megspékelve) a többi anorexia

voltak jobb és rosszabb, és nagyon rossz periódusaim


spontán meggyógyultam!!



semmi nem történt, csak már nem érdekel, elengedtem

tegnapelőtt 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem elment rá az évek alatt gyujtogetett lakásalapom..
tegnapelőtt 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem többmillióm, de 2,5 éve már nem vagyok bulimiás. Gyógyult sem, egyelőre, de igyekszem.


Egyes-hármas, nagyon jól hangzik a terápia, a csoportos terápia, az orvosi kezelés, a pszichiáter, csak

1. olyan élethelyzetben vagy, semmit nem ér


2. szar, imkompetens "szakemberek" kezelnek.


Az étkezési zavarokkal foglalkozó "tanult orvosok" között elenyésző azok száma, akik TUDJÁK, és ÉRTIK, mi történik veled, nem csak a tankönyvi bromságokat mondják.


A legtöbbjüknek fogalma nincs, milyen egy étkezési zavaros, mivel nem tapasztalták, csak próbálnak okosságokkal segíteni - de úgy kicsit nehéz, hogy fogalmuk sincsen, mi a bajom :D

tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tankönyvi baromságok klinikai tapasztalatok a pácienssel. Nem kispista találta ki. Megfigyelések.


Szerintem lehetnél egy kicsit szerényebb a véleménynyilvánítással mert fogalmad sincs milyen egyéni és akár csoportos terápiás módszerek vannak, így elég erős állítás hogy semmit se ér. Persze, hogy nincs fogalmuk mi bajod van, ezért vagy te hogy elmond mi a bajod és közösen tudtok dolgozni, hogy változtassatok rajta.


Elég erős testképzavarom van és én nem specifikusan olyan emberhez járok akinek ez a specialitása. Viszont öszinteséggel és önreflexióval, utána olvasással közösen tudunk haladni. A csoportterápia meg többszörös tükrözéssel segít abban, hogy elfogadást kapjak.

Látom bőven az alagut végét.


Van barátom aki meg elég komoly evészavarral küzdött és ő is gyógyulófélben. másfél év intenzív terápiát megjárva.

tegnapelőtt 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9es hol kezelteted magad? Privat? Azert erdekelne mert nemtudom magyarorszagon mik a lehetösegek. Külföldön voltam eddig terapian (badoeynhausen es münchen )
tegnapelőtt 19:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!