A táplálkozás tudomány hazugságokon alapul?
Egyre több az olyan ember aki egészséget, gyógyulást talált az oroszlán diétán vagy más néven ősember diétán. Állati eredetű ételt esznek csak. Sőt, nyers tejet is isznak , mert szerintük a pasztörözött tejekben alig van bármi tápanyag.
Vannak olyanok akik a kenyeret és egyéb szénhidrátokat "démonizálják".
Ezek most divat konteos diéták vagy tényleg elrejtenek tőlünk dolgokat a tudósok? Lehet nem kéne az internet bonyolultabb oldalain lennem de mégis összezavaró.
Igazából attól függ, hogy hogyan reagál rá a szervezeted. Mindenkinek más válik be.
Van olyan élsportoló, aki csak úgy érzi jól magát és csak úgy tudja fenntartani a testét, hogy minden este megeszik egy 5000-6000 kalóriás pizzát és aznap semmi mást.
Persze, minden ember számára a legegyszerűbb és legbiztonságosabban ajánlható az egyszerű kiegyensúlyozott étrend.
Csomó YouTuber már ilyen radikális diétákat hirdet össze vissza, az embereket nagyon imádják összezavarni vagy evési zavarba vinni.
Egy PhD-es férfiről tudok aki az oroszlán diétát hirdeti, és az Shawn Baker. Sok követője van. De sosem láttam őt még.
Rajta kívül Jordan Peterson , és az ő lánya, Mikhaila is ezt a diétát hirdeti mindenhol, és egyéb podcasteresek is. pl: Joe Rogan .
Bizonyos kereteken belül lehet kísérletezgetni. Ha a hónap végére irdatlan fosul érzed magad, akkor valószínűleg nem vált be a diéta.
Csak vigyázni kell a különböző tápanyagok pótlásával.
Pl. húsdiétánál a rendszeres májfogyasztás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!