Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme főtt zöldségeket...

Van értelme főtt zöldségeket enni?

Figyelt kérdés
Azt mondják, ha megfőzzük a zöldségeket, távoznak belőlük a vitaminok, stb. Ha ez igaz, mi értelme őket így megenni?
2023. ápr. 1. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért marad bennük vitamin és tápanyag. Még mindig egészségesebb, mint folyton krumplit vagy rizst enni. Meg finomak is szerintem.
2023. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Szerintem is inkább marhahúst főzzön az ember, ha jót akar. De hogy komolyra fordítsam a szót, a répa és a zeller azér van, hogy íízesítsen. Utána kidobhatod.
2023. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem lehet minden zöldséget nyersen megenni, ezért muszáj főzni. Én több mint fél kg zöldséget megeszek naponta. Az Egyetlen köretem húshoz ebédre. Illetve nagyon szeretem leves formàjaban is hússal együtt a zöldégeket. De szoktam salátákat is bőven enni.

Tegnap pl zöldbab levest csináltam sárgarépával és sertés darált hússal. Jó 3 napig ez lesz az ebédem. De amúgy már évek óta mindig húst és zöldséget eszem ebédre. Ilyen tésztás/ krumplis kajákat már régóta csak sokkal ritkábban eszem. Max heti 1x. Akkor is inkább vacsira, kenyér helyett ha ahhoz épp nincs kedvem, és mert így esik jól, meg azért kell, hogy változatos legyen a diétám.

Rizst nem eszek egyáltalán. Nem voltam soha oda érte, meg hiába eszem 2 óra múlva korog a gyomrom és éhes vagyok. Nekem nem jó, így el is hagytam.

Csak otthon kellett folyton rizst enni🤮 mikor még a szüleimmel éltem. Vagy heti 4-5x volt rizs köret anno. A többi nap tészta vagy krumpli. Többi zölddség szinte semmi. Max borsó, kukorica, répa. Nem volt túl változatos...

2023. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Korántsem távozik minden vitamin, és azon kívül más is van benne, ami hasznos és aminek nem árt a hőhatás.
2023. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 scamdemic ***** válasza:
100%

Van. Ebben az előadásban elhangzik néhány hasznos info:

https://www.youtube.com/watch?v=XzmM81FX7h4

2023. ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!