Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta mennyi csirkemellet...

Naponta mennyi csirkemellet lehet enni, amennyi még egészségesnek mondható, azaz nem okoz később problémákat?

Figyelt kérdés
Otthoni súlyzós edzés mellett. 60 kg vagyok, férfi. Szeretnék felszedni egy pár kilót, de nem akarok betolni napi fél kilót, csak amennyi feltétlenül szükséges, sem fehérjeport venni (drága, és annyira nem izgat a dolog). Más húsokat, tojást, sajtot, túrót egyelőre hagyjuk ki. A vegán alternatívákat is.
2022. aug. 29. 09:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem te abban hiszel, amiben akarsz, de nincs általános recept arra, hogy milyen táplálkozás egészséges és melyik nem. Van, aki 40 éve láncdohányos meg olcsó szar kajákon él és kutya baja, más meg egészséges életmód mellett is lehet halálos beteg. Nem kell annyira ráfeszülni erre a témára, egy orvos barátom szerint kb. 10%-ban számít ilyen szempontból az étkezés. A többi genetika és szerencse kérdése. Szóval nem hiszem, hogy a csirkétől nagy bajod lehetne, de ha félsz ettől, akkor ne egyed.
2022. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Neked bőven elég 90-110 gramm fehérje. Ezt pedig beviheted bármilyen húsból, tojásból, halból, egy részét növényi forrásbol. Ennel tobb feherje teljesen felesleges fel se tud szivodni. Etkezesenkent 30 gramm feherjenel tobb ugyanezert felesleges, nem tud annal tobbet feldolgozni a test.

Én tartottam ennyi feherjes etrendet, reggelim altalaban turokrem volt vagy tojas, ebedre kb 20 deka csirkemell es ha marsdt akkor vacsira is ha nem maradt akkor szinten sonka, sajt stb


A turoban pl ugyanannyi a feherje mint a csirkemellben. A csirkecombban se sokkal kevesebb, tomegelessel jobb is. Daralt sertes es marha ugysnez

2022. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kösz, de én csak a csirkemellre szorítkoztam ("Más húsokat, tojást, sajtot, túrót egyelőre hagyjuk ki"). Másrészt ez szerintem sok, már csak azért is, mert nem tudok olyan intenzíven és változatosan edzeni, mint teremben. Valamiből pl. csinálhatok ezret is, ha nincs elég súly, semmi értelme. Továbbá a túróban messze nincs annyi fehérje, csak átlag 15%, a nyers csirkemellben 25-30%, sütve gondolom felmegy 50-60%-ra is, emellett a kazein sokkal lassabban is szívódik fel. A csirkecomb tele van zsírral. De nem erről akartam vitázni :)
2022. aug. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!