Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem ajánlott este 7...

Miért nem ajánlott este 7 után enni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 18. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Mert a Nők Lapja cikkek ezt írják. Erre ennyi a magyarázat. Gondolom olvastál olyan cikket is, amiben este 6 órát írnak. Amögött pont ugyanannyi tudomány rejlik: semmi.

Szakmailag ez úgy néz ki, hogy ha te este 9-kor fekszel le, akkor este 7 után már ne egyél, ugyanis a lefekvés előtti két-három órában a dietetikai ajánlások szerint már nem javallott étkezni, ugyanis az bezavarhat az elalvásba, a melatonin termelésbe (ezáltal a kortizol csökkentésébe is) és az emésztésbe. Ha te éjfélkor fekszel le, akkor nem túl sok relevanciája van annak, hogy a 7 órát tűzted ki utolsó étkezésnek. Ha hajnali 3-kor fekszel le, akkor pláne nincs semmi értelme a 7 órai vacsorának.

2022. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hízni nem fogsz jobban tőle, viszont az alvást zavarhatja. De ez is attól függ, mit eszel. Egy banántól semmi nem lesz, viszont ha zsírban áztatott szalonnát nyomsz köröm pörkölttel, az nem biztos, hogy kedvező lesz az alvásodra nézve.
2022. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos magyarázatot nem tudok, de azt magamon már többször tapasztaltam, ha későn eszek, rendkívül nyugtalanul alszom, mert éjszakára leterhelem az emésztőszerveimet. Arról nem is beszélve, hogy a reflux kialakulásának is nagy esélyt adsz, mert ha nem jól záródik a gyomorszáj, (márpedig az éjszakai zabálás ennek kialakulását elősegíti) vízszintesen fekve visszafolyhat a nyelőcsőbe a megemésztett, savas kaja és ha nem zár jól a gyomorszáj, tönkreteszi a torkod, fogaid, stb. Na meg felmarja a nyelőcsöved. Ezért is ébrednek sokan ilyenkor köhögve éjjel.
2022. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Ezek szerint igazából az a fontos hogy lefekvés előtt 2 órával ne egyek

2022. jún. 18. 13:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ajánlott, mert az emésztési folyamat 3-4 órát vesz kb igénybe, szervezettől függően, viszont amikor alszunk, akkor ez leáll és pihen. Vagyis ha még nem emésztetted meg az utolsó ételt, amit ettél, akkor az ott marad, és ott erjed addig, ha olyan ételről van szó főképp. Ez pedig az arra hajlamosaknál könnyen felboríthatja az egyensúlyt, főképp ha gyakran előfordul, vagy van már alapból egy olyan betegsége. A bélflórában pedig ha elszaporodnak a rossz bacik és felborul az egyensúly, valaki könnyen helyreállítja, de rengeteg embernek van manapság SIBO, IBS és hasonló betegségei. Ezért érdemes lefekvés előtt utoljára kb 3 órával enni és utána már nem. Ez a lefgontosabb indok szerintem. Mert ezek a bélbetegségek nagyon nem könnyű esetek ha valaki ismer ilyen személyt, vagy neki van akár, tudja mennyi szarsággal járnak...
2022. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gublug ***** válasza:
45%

Azért komolyan vérlázító, hogy egyeseknek fingjuk sincs és úgy hőbörögnek.


A tudományos magyarázat több ezer éves. Az emberi szervezetnek is van egy belső órája ami alapján működik. Nem bonyolítanám, csak nézz utána a kínai test órának. Chinese body clock. Itt egy link.

[link]


A lényeg, hogy 18 óra után a szervezet már pihenni tér.

Hogy miért? Mert évezredekig az emberek a természettel párhuzamban éltek. Nappal dolgoztak, este pihentek. Amikor a szervezet pihenné tér, akkor már az emésztés sem olyan hévvel történik mint nappal. Tehát estefelé már nem úgy emészt a gyomor, és a belekből nem úgy szívódnak fel a tápanyagok.

Enni persze ehetsz, hogy ne legyél éhes. És aki esti műszakban dolgozik, vagy komoly fizikai munkát végez, az is egyen, hogy ne legyen rosszul.

De alapjáraton a Hagyományos Kínai Orvoslás, amely több ezer éve fennmaradt (ergo kipróbált és bizonyítottan jó, hiszen kiállta az idő próbáját is) ezt tanácsolja.

2022. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


Köszi a választ. Érdekes volt ez a részben töri óra :)

2022. jún. 18. 14:14
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

6.

Na, már megint a kínai dokik mondják meg a tutit...

El is éldegélnek legalább 20-30 évvel tovább, mint bárhol máshol, immáron 2000 éve. Vagyis, várjunk csak.

5.

Ekkora baromságot! Az emésztőrendszer is megágyaz magának aztán lefekszik aludni? A kaja meg addig ott figyel emésztetlenül reggelig? Ne csinálj már magadból ekkora bohócot.

2022. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
8-as én egyetértek az ötössel, de nem pontosan úgy, ahogy írta. Biztos utána lehetne járni, hogy alvás közben melyik idegrendszer aktívabb, főleg a REM fázisban. Érzésre, szerintem a paraszimpatikus, ami pont elősegíti az emésztést, viszont van egy nagyon gyakori dolog, amit érdemes figyelembe venni, pedig sokan nem teszik: alvás közben az emberek nagy részének kisebb-nagyobb légzéskimaradásai vannak, még az egészséges fiataloknak is. Ennek oka az emberi genetika, rossz környezet, rossz levegő, ki tudja, de létezik. Közvetlen kiváltója, hogy összetapad a felső légút. A szervezet nem hülye, tudja ezt ellensúlyozni, nem hagy megfulladni, viszont adrenalinos mikroébredéseket generál, amik viszont már nagyon nem az emésztésnek kedveznek, sőt, a kaja, vagy a gyomorsav ilyenkor hirtelen feljön, refluxot okozva, ami még tovább rontja az egész alvási folyamatot. Ha ilyenkor teli van a gyomor, az nagyon nem segít.
2022. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as: Nyilván nem teljesen áll le, de lényegesen lassul. És ha totál tele gyomorral fekszik le az ember, akkor ezalatt a nagyon lassú emésztés alatt könnyebben erjed a baci. Alvás közben a regenerációra figyel elsődlegesen a test, nem az emésztésre.
2022. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!