Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a legfontosabb vitaminok?

Mik a legfontosabb vitaminok?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mihez?

Amúgy az összes.

A legtöbb embernek, akár testépítő akár nem, nincs szüksége extra vitaminokra, ha egészségtudatosan és változatosan étkezik. A magyaroknak szokták ajánlani télen a D vitamint, ha nem vagyunk annyit napon és rendszeresen az Omega 3mat, mert kevés halat eszünk.

2022. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sportoláshoz az étrendem nem igazán tartalmaz zöldséget gyümölcsöt szóval minden fontost pluszba akarok bevinni
2022. jún. 9. 08:12
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
B,c,d
2022. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Az étrended nem tartalmaz zöldségeket és gyümölcsöket? Akkor tulajdonképpen minden vitaminra, nyomelemre, ásványi anyagra szükséged van. Google-ben keress rá az összes vitaminra, aztán mindenből vegyél egy adaggal. Okos dolog.

Én azért a helyedben csak beiktatnám azokat a fránya zöldségeket, gyümölcsöket. Csirkemell megy rizzsel, tojás megy karajjal? Vagy hogy néz ki az étrended?

2022. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csirka rizs bulgurral meg túróval
2022. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mivel itthon élek még elégé anyámékra vagyok hagyatkozhatunk és a "gyümölcsök drágák"..

Egyébként csirkemell, pulykacomb, disznó comb,basmati, rizs, bulgur, főtt tojás, tükör tojas amit rendszeresen eszek illetve néha brokkolit a rizs mellé

2022. jún. 9. 16:19
 7/14 A kérdező kommentje:
Hagyatkozva* elnézést
2022. jún. 9. 16:19
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

A csirkemell, a pulyka- disznócomb, a rizs és a bulgur vitamin és egyéb mikrotápanyag szempontjából valóban elhanyagolható. A tojás esetében már valamivel jobb a helyzet, hiszen B12 pótlására teljesen alkalmas, de kb. ennyi. A brokkoli viszont egy kiemelkedően jó tápanyagforrás, úgyhogy ha van lehetőséged, akkor legalább azt fogyaszd annyiszor, amennyiszer csak tudod.

Ezen kívül semmi rendszeres zöldség, gyümölcs, gabona, hüvelyes, olajos mag, gomba? Semmi? Ez tényleg nagyon egyoldalú táplálkozás, ilyen formában tényleg minden vitaminra szükséged lenne kiegészítő formájában. Ha a teljesen értéktelen pulykacombra és sertéscombra van pénz, akkor lehetne paprikára meg spenótra is mondjuk (csak mondtam két példát). A szüleidnek is azt javaslom, hogy a drágulás ellenére is jó lenne, ha ennél változatosabban étkeznének, mert a gyógyszerek sem lesznek olcsóbbak, amit ez az életmód okozni fog. A koleszterinszintetekre kíváncsi lennék.

2022. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mind kettő szülőm elhízott évtizedek óta nem igazán lehet normális ételek vásárlására rá venni őket. Pulykacombal nem hinném hogy baj lenne Lidliből van 7% zsír tartalom 90g fehérje 500 grammban. Ki hagytam , hogy ez pulykacomb filé nem sima pulykacomb. Illetve disznónál is a darált verzióra gondoltam nem a csontos egészre.

Valami jó össze foglalot nemtudsz arról, hogy milyen vitaminbol hány gramm kell?

2022. jún. 9. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk zöldség, gyümölcsöt bárkinek kéne fogyasztani, függetlenül attól hogy izolálgatja e a bicót.


Persze, drága. De valahogy a szintén dráguló cola, chips, fagyi valahogy mindenki kosára ott van ugyanúgy mint 2 éve

2022. jún. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!