Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem akarok multivitamint...

Ha nem akarok multivitamint szedni, akkor milyen zöldségeket, és gyümölcsöket fogyasszak, hogy fedezzem a legfontosabb vitaminokat?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel itt nem leszel népszerű. Szerintem itt én eszem a legkevesebb multivitamint, de még én is szedek valamit szálkásításkor... Mondjuk az étrendem miatt a magnézium eleve problémás. Na, az speciel elég fontos anyag, utánanézhetsz, miben van, azt be tudod vinni, hacsak nincs extrém étrended.

A C-vitamin a problémás s talán a D, főleg télen. Sok C-vitamint nem nagyon fogsz bevinni ételből, arról persze megoszlanak a vélemények, hogy mennyi kell. Ha némi zöldséget eszel, skorbutot már nem kapsz (tapasztalat), de az ideális mennyiség ugyebár több.


Az teljesen jó, ha a tápanyagok közül minél többet ételből akarsz bevinni, mindenképpen változatosan egyél zöldségeket s ne minimális mennyiségben. Természetes formában mégis jobb bevinni a mikrotápanyagokat. De egyes esetekben jól jöhet a segítség.

2016. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az összeset.
2016. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem eszem multi vitamint, csak c-d vitaminokat és szőlőmag örleményt... azon kívül változatosan minden gyümölcsöt/zöldséget, kivéve banánt, azt lehetőség szerint minden nap.
2016. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és a szervezet nem hülye, ha ismer elegendő táplálékot, akkor ha hiánya van valamiből, az ahhoz kapcsolódó kaját menthetetlenűl megkívánod.
2016. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled kérdező. Régebben én is szedtem multivitamin és ásványi anyag komplex készítményeket, sőt a gyúrós Multi Pro-t is szedtem, de úgy igazán egyik se fogott meg. Volt ami annyit ért, mint halottnak a csók. Én nem nagyon hiszek a szintetikus vitaminokban, szerintem jó részük fel sem szívódik.


Ami a zöldség gyümölcsöt illeti, mindegyiket kéne enni, attól függ épp melyiket kívánod.

Én fokhagymát eszek minden nap, napi 1-3 nagyobb gerezd, ezt ajánlom neked is.

2016. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy szintetikus vitamin, ez megint egy ilyen baromság amit a laikusok találtak ki. Semmilyen különbség nincs a laborban előállított és a növény által élőállított vitamin között, ha atomjaira is bontod 100%-ig ugyanaz az anyag.
2016. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze érdemes sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani de nem azért mert jobb a benne lévő vitamin, mint a kapszulában, hanem a rostok, polifenolok stb. miatt, meg mert uó az íze.
2016. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy nyers ételben mindig benne van minden enzim minden ami annak a lebontásához, felszívódásához szükséges.

Tehát ha zöldséget, gyümölcsöt eszel, biztos lehetsz benne, hogy a hasznos tápanyagok fel fognak szívódni...

Ha kapszulában eszed a vitamint, pl ha nem eszel hozzá zsíros kaját, akkor a zsírban oldódó vitaminok felszívódását már el is felejtheted...

+ az is furcsa, hogy a scitec multi pro-tól sokan hányunk...

2016. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék nem a mérete miatt.
2016. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fogyasztasz zsírt, a zsírban oldódó vitamin akkor se fog felszívódni, ha zöldségből viszed be. Ezek megint ilyen blőd hülyeségek. Én nem ismerek senkit aki hány a multi protól, azért mert te meg 2 képzeletbelk haverod okádik tőle nem kell konteókat gyártani.
2016. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!