Az igaz, hogy a csapvízben vannak hormonok? Közben pedig (ezt régebben hallottam), ha túl sokáig van vized a műanyagüvegben, abb is belekerülnek hormonok?
Mi az igazság? Lehet mindkettő igaz?
A hormonok a vízbe úgy kerülnek bele, hogy beledobják a tampont az előző városokban, tehát, hogyha mondjuk egy kis patak biztosítja a vízellátást, nincs előző város, vagy csak kis falvak, ahonnan nem a patakba szemetelik a tampont, akkor nincsenek is benne hormonok, ugye?
Melyik veszélyesebb?
Mit lehet csinálni egy tamponnal, hova lehet szemetelni, hogy ne jöjjenek ki belőle a hormonok?
"Hormonok csak bizonyos orvosi készítményekben vannak."
A gyakorin mindig van lejjebb.
Természetes hormonokkal nincsen baj. Tampont és egyebet nem dobálunk el mindenfelé, legalábbis az értelmes emberek nem teszik. WC -be sem dobájuk.
Szemetesbe dobájuk nem szanaszéjjel. Sőt mindennel így járunk el...
Mesterséges hormonokkal van a baj, pl fogamzásgátló tabletták.
Lányok kipisilik aztán kikerül a természetbe majd vissza a vizeinkbe és újra az ivó vizekbe, amit manapság már mindenki iszik, nem kell izgulni már palackozott vizekben is kimutatták.
Ilyen szempontból tök mindegy, hogy hova dobod a tampont. Abban nincs hormon!
(Egyébként nyilván nem mindegy, hogy hova dobod, de a hormonokhoz semmi köze!)
"...semmi hatása nincs az emberre."
Ezen kicsit elgondolkoznék, mivel már a halakra van!
Lehet csak nem merik publikálni, mert nem tudják rá a megoldást, ugyanúgy nem merik, mint a lehetséges kőolaj drasztikus elfogyását, az ózon lyuk méretet, a Föld végét, stb.,...
14:
Olyan nincs hogy nincs hatása aztán meg hirtelen van.
Olyan van hogy egy darabig nem veszed észre olyan mértékű.
pl Hozzá járul a fejlődő világban egyre erősebben jelentkező terméketlenség hez. Akkor is szedi az ember mikor nem kell. Iszod a folyadékokban reggeltől estig ha kell ha nem. Más állatokra is hatással van...
Ezek a konteók zseniálisak. Meg az is, hogy "keress rá google-ben". Mintha a google keresője valami tanulmánykötet lenne. Inkább nézzük, mit mond a szakma:
"Az ivóvíz esetleges hormon vagy gyógyszertartalma a kozmetikumokban, műanyagokban (akár az ásványvizes palackokban), élelmiszerben jelenlevő hormonhatású anyagok mellett elenyésző. Természetesen az a cél, hogy az ivóvízben még kis mennyiségben se legyenek jelen gyógyszermaradványok. Mivel ezen anyagok a nemzetközi tapasztalatok szerint ritkán és nagyon kis mennyiségben fordulnak elő ivóvízben, ezek célzott eltávolítására szolgáló technológia bevezetése biztosan nem lenne költséghatékony."
Ergo ne aggódjatok a csapvíz hormontartalma miatt. Aki ennyire aggódik, az kíváncsi vagyok, mennyi feldolgozott hústerméket, mennyi tejterméket, mennyi fogamzásgátló tablettát fogyaszt. Ivóvízból egy élet alatt nem viszel be annyi hormont, mint ezekből egy délután alatt. Egyébként a témában itt egy interjú a MaVíz közmű főtitkárával:
17: Az lett volna a legzseniálisabb ha átgondolod mi volt a kérdés és ennek fényében válaszolsz a postokra vagy a kérdésre.
Víz miatt volt kérdés ezért lett erre az a válasz ami és nem a tej és húsgazdálkodás.
Valamint hormon és hormon között van elég sok eltérés. És még sok minden más és szándékosan nem lett idekeverve sok minden más sem.
Magyar "szakembereket" meg hagyjuk. 90% Politikai seggnyaló. Egy percet se szánok az elolvasására és ellenőrzésre ha magyar. Mindegy mi a téma, vagy az eredmény.
A magyar csapvíz/ivóvíz biokémiai állapotáról szerinted mennyi amerikai, német, japán kutatást fogok találni, professzor úr? Sajnálom, hogy nem ütöttem meg a te tudományos színvonaladat. Legközelebb jobban odateszem magam.
"És még sok minden más és szándékosan nem lett idekeverve sok minden más sem." Ezt nem is igazán értem. Mi az a sok minden, ami nem lett idekeverve? Miért nem? Keverd ide nyugodtan, mester? Akkor talán tudnánk, miről van szó, és tudnánk rá érdembe reflektálni szakmailag.
"Valamint hormon és hormon között van elég sok eltérés." Ezt se értem. Senki nem mondta, hogy nincs. Csak azt mondtuk, hogy a hazai ivóvízben található hormonmennyiség, gyógszermaradvány és antibiotikum-származék elenyésző, élettani hatásuk olyan csekély, hogy kimutathatatlan. Ezért nem kell attól rettegni, hogy a csapvíz fogja lerombolni az egészségedet, mert ez irreális félelem. Erre kontráztam rá azzal, hogy a feldolgozott húsáruk, a tejek/tejtermékek és a fogamzásgátló tabletták milliószor több mellékanyagot tartalmaznak, mint a csapvíz, amiknek élettani hatása egyértelműen negatív.
Példának okáért egy metanalízis a mellrák és a tejfogyasztás közötti összefüggésről:
Ez angolul van és a Nature magazinban jelent meg. Remélem, hogy ezt már hajlandó vagy elolvasni.
A folyóvizekbe a vizeletből kerülnek. Abba pedig hormon tartalmú gyógyszerekből.
A palackban tárolt vízről meg annyit, hogy ekkora sületlenség hogyan jut valakinek az eszébe?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!