Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kell naponta 2 liter...

Miért kell naponta 2 liter folyadékot meginni?

Figyelt kérdés
Ha ennyit iszom, akkor konkrétan vizet pisilek, ráadásul nem is esik jól.
2021. nov. 16. 18:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell. Viszont naponta olyan 2 liter folyadékot be kell vinned a szervezetedbe. Ha mondjuk megeszel egy tányér levest, már az is kb. 3 deci. Ha eszel egy joghurtot, annak is magas a folyadéktartalma. Ha dinnyét eszel, az meg szinte csak víz, mondjuk mostanában nem eszel dinnyét.
2021. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Megiszol 4 sört és meg van oldva a dolog.
2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
ha ennyit vagy többet megisziol akkor nem köt beléd a szar és erőlködés nélkül kijön
2021. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Úgy nőttem fel, s úgy éltem le eddigi életem nagyobb részét, hogy én és embertársaim annyit ittak, amennyi jól esett nekik, s az ivást legfeljebb a lázas, vagy hasmenéses, hányásos betegségek esetében erőltették kicsit. A szomjúság nélkül is erőltetett ivás csak az utóbbi 1-2 évtizedben jött divatba. Az emberek korábban - mikor nem erőltették az ivást - akkor sem voltak betegesebbek, mint manapság. Nem hiszek benne, hogy kötelező inni akkor is, ha nem kívánom, ezért nem is teszem, ennek ellenére túl a 6. x-en jól vagyok. Bízom a szervezetemben, s remélem, hogy ugyanúgy mint az állatoknak, nekem is jelzi a szomjúság, ha innom kell.
2021. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

"Bízom a szervezetemben, s remélem, hogy ugyanúgy mint az állatoknak, nekem is jelzi a szomjúság, ha innom kell."


Aha, akkor gondolom benned a széklet, meg vizelet visszatartás sem fejlődött ki, mi?



A szervezet napi 1 literrel is működik. Az a kérdés, hogy mennyire jól. :) Én 2 liter alatt hipp hopp felfázok, fájnak a végtagjaim, a fejem, nincs energiám, a szám cserepes, viszket mindenem a szárazság miatt.


Az, hogy neked személy szerint nincsenek ilyen tüneteid, nem azt jelenti, hogy az optimális szinten van a vízháztartásod. Hisz a tested nagy százaléka víz, érthető, hogy miért is szükséges az a "kevéske" 2 liter per nap.

2021. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

"Ön dönt, iszik, vagy inkább beteg


Ismert tények: Az újszülöttek kb. 75-80%-át víz képezi.


A felnőttek testének kb. 60-70%-a víz, pl. egy 80 kg súlyú felnőtt szervezet kb. 54 l vizet tartalmaz.


Az agy 78%-a, a vér 86%-a, a szív 77%-a, a máj 84%-a, az izmok 70%-a víz.

Dr. F. Batmanghelidj felfedezését az orvosi gyakorlatban, a kerék felfedezéséhez lehet hasonlítani: egyszerű, de zseniális és minden eddigi hozzáállást megváltoztat.


Batmanghelidj professzor nézeteit immár több tucat orvosi konferencián adta elő, szervezetek jöttek létre ezen paradigma terjesztése érdekében és számos elismerést söpört már be érte. No, de minket a gyakorlati megvalósítás érdekel. Nézzük, mi is ez a "felfedezés".


A professzor kutatásai alapján rájött, hogy a krónikus (folyamatos) vízhiány az oka a legtöbb testi betegségünknek! Az emberi test eredeti terve ugyanis tökéletesebb, mint képzeljük. Egy igen bonyolult, ámde célirányos vízszabályozó rendszer működik testünkben, amely vízhiányos állapotban készleteinket a megfelelő elsőbbségi szabályok figyelemben tartásával csoportosítja át. Azaz elsődlegesen az agyunkat táplálja, aztán a létfenntartó rendszereinket és így tovább a szervezetünk működéséhez nélkülözhetőbb szerveinket (mint például ízületeinket).


A probléma ott kezdődik, hogy a vízhiányos állapotot mindenki a szomjúság kialakulásával, a "száraz száj" érzéssel azonosítja. Holott a száraz száj érzés kialakulása a vízhiány már egy elfajult állapotához tartozik. Ilyenkor szervezetünk már régen szomjazik, csak mi nem vesszük észre ennek jeleit, mert hosszú évek alatt rászoktatjuk magunkat a szomjúság egy bizonyos mértékig való elviselésére. Kritikus esetben vannak emberek, akik napi fél-egy liter vizet is alig isznak meg.


Nem betegek vagyunk, csak szomjasak


Sokan nem állunk meg és nem gondolkodtunk el azon, hogy ha testünk főleg vízből áll, hogyan fog csúcsteljesítményt nyújtani, ha nem iszunk rendszeresen vizet?


A skorbut a C-vitamin hiánya, a beriberi a B-vitamin hiánya, az anémia vashiány, az angolkór pedig D-vitamin hiány. Pedig ezek csak az emberi szervezet egy-egy összetevőjének hiányát mutatják. Komolyan hiheti bárki, hogy ezek után megúszhatjuk, ha pont a vizet nem pótoljuk a szervezetünkből, ami a testünk 75%-át teszi ki?


Az emberi test még akkor is vízhiányossá tud válni, ha bőséges vízmennyiség áll a rendelkezésére. Az emberek, úgy tűnik ugyanis, hogy elvesztik szomjúság érzetüket és a szükséges vízmennyiség utáni vágyukat. Nem ismerik fel vízszükségletüket, ezzel fokozatosan egyre növekvő mértékben vízhiányossá válnak és a kor előrehaladtával krónikusan dehidratálttá válnak (állandó jelleggel fennálló vízhiányos állapot).


Nézzünk meg, hogy mik a következményei a vízvesztésnek

● Vér sűrűsége növekszik (besűrűsödik),

● növekszik a káliumkoncentráltság - szomjúság érzet alakul ki,

● pulzusszám emelkedés,

Néhány szó a szomjúságérzetről

● Az életkorral változik, minél idősebb valaki, annál kisebb a szomjúságérzete, ezért idősebb korban fokozottabban kell figyelni a folyadékpótlásra.

● A szomjúság, a száraz szájérzés már egy elkésett jelzés. A szomjúságérzet alapján a tényleges vízveszteségnek csak felét vagyunk képesek pótolni! A fizikai terhelés részben elnyomja a szomjúságot. Nem figyelünk oda annyira. Így ha sokat dolgozunk, akkor szándékosan fordítsunk figyelmet a rendszeres folyadékpótlásra!


Érdekesség: intenzív sporttevékenység közben, különösen nagy melegben a vízveszteség mértéke elérheti a 2 litert óránként!

Az emberi szervezet naponta átlagosan majdnem 2,5 liter vizet veszít a bőr párolgásával, izzadással, a kilélegzett levegővel, széklettel és a vizelettel. Természetesen ez függ a hőmérséklettől is.


Ehhez képest nézzük a bevitel oldalát egy átlagos esetben

● Folyadékok: 1000 ml

● Táplálék: 1200 ml

● A tápanyagok elégetése során keletkező víz: 300 ml

Összesen: 2500 ml naponta.


A folyadékok általában nem tiszta vízből erednek. Ezzel mi a probléma? Például, ha egészségesen élünk és gyümölcslevet iszunk, akkor a gyümölcslé szárazanyag tartalmának feldolgozásához annak víztartalma nagyjából el is használódik. A táplálékkal felvett vízmennyiség ugyancsak nem tekinthető a szervezet vízellátásának, hiszen ez teljes egészében a táplálék feldolgozásra és a szervezet méregtelenítésére fordítódik (sőt általában ez még kevés is hozzá). A tápanyagok (zsírok fehérjék, szénhidrátok) elégetésével keletkezett víz az egész vízforgalomhoz képest, talán ha vésztartaléknak elegendő.


A fenti átlagos napi bevitel hibája, hogy a méregtelenítési folyamatok vízigényeit (ezek igénylik a legtöbb vizet) egyszerűen nem fedezi.

A fentieket figyelemben tartva a helyes napi tiszta víz bevitelnek legalább 2000 ml-nek kellene lennie naponta.


Dr. Batmanghelidj szerint a szervezet napi tiszta vízszükséglete legalább 1,5 - 2 liter (6-8 vizespohár). Ezt soha ne egyben, inkább szabályos időszakonként elosztva fogyasszuk.

A professzor tudományos értekezések, és konferenciák tucatjain bizonyította, hogy szabályozott és rendszeres folyadékfogyasztással számos betegségtől és fájdalomtól kímélhetnék meg az emberek magukat.


Milyen fájdalmakat lehet megelőzni a napi rendszeres vízfogyasztással?

● Emésztőrendszeri fájdalmak,

● reumatikus ízületi fájdalmak,

● szívfájdalmak a járás során, vagy az esti pihenéskor,

● alháti fájdalmak,

● nyaki fájdalmak,

● időszakos sántítás (járás közbeni lábfájdalmak),

● migrén és elhúzódó fejfájások,

● vastagbélgyulladással járó fájdalmak és az azzal társuló székrekedéses fájdalmak.


Egyéb problémák, amikre jótékony hatással van

● stressz oldása,

● magas vérnyomás,

● magas vérkoleszterin,

● testsúly többlet.

Az emésztőrendszeri fájdalom sokszor az emberi test legfontosabb, a vízhiányról hírt hozó jelzése.


Figyelem! Amikor ismétlőleges fájdalmakat tapasztalunk annak ellenére, hogy vízbevitelünket több napon keresztül rendszeressé és fokozottá tettük, a kórmegállapítás végett érdemes orvoshoz fordulni."


[link]

2021. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

"Ha ennyit iszom, akkor konkrétan vizet pisilek"


Pont ez a lényeg, hogy vízszerű legyen.


"ráadásul nem is esik jól."


Ugyanmár, elő ne adja itt nekem senki, hogy ha másfél liter mentes vagy bubis vizet megcsinálsz nekem szörpnek, akkor nem tudod meginni egy nap alatt. Reggel 8-tól este 8-ig. Ugyanmár...

Nem 2 decit kell meginnod egyszerre. De azt se mond, hogy egy sült hús mellé nem csúszik le 2x2 deci kóla.

Ha nem, akkor szoktatni kell magad hozzá. Régen nekem a fél liter is sok volt egész napra, most meg fél literrel délig sem bírom ki. A "nem esik jól" csak egy rizsa. Egy 200 kilós embernek sem esik jól a futás.


Hozzátenném hatos hozzászólásban van igazság. Konkrétan a folyadék hiánytúl besűrűsödik a vér, nagyobb az esélye többek között a vérrög kialakulásának is.

2021. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem a l víz,folyadék az előírás.Ennek megfelelően az étkezéssel bevitt anyagok összességét kell számitani.Elfogyasztasz lédús gyümölcsöket,ezekben elég sok folyadék van.

Az nem igaz,hogy asok folyadéktól nagyon híg lenne a széklet.

A nedvek nagy részét a bélbolyhok felszivják,ettől higul a vér,és a vese meg kiszűri.A vizelet lesz több.

2021. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Én 1 max féllitert iszom, csak akkor ha megkívánom, van hogy egész nap semmit, leveseket, vizesebb ételeket se eszem, és láss csodát minden rendben van, és a szar se kötött belém...
2021. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%
9 es ez nem igaz napi fél liter izzadásal is kijön , vagy te nem izzadsz és nem hugyozol . szarod olyan lehet mint a kő
2021. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!