Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most akkor kinek higyjek?

Most akkor kinek higyjek?

Figyelt kérdés
Voltam egy vision expresszes szemvizsgalaton, ott optometrista vegezte, nem doki. Ott minusz masfeles lett mindket szemem, de csak felolvasnom kellett egy sotet szobaban. Aztan elmentem dokihoz is, ott az egyik minusz 1 a masik minusz 1,25. Azert az a fel dipotria szerintem nem mindegy. Ott neztek geppel, neztek fennyel, szemnyomast, olvasast... Ki is nezhettem az ablakon, hogy lassam termeszetes fenyben milyen. A doki rarakott egy erosebbet, (nem tudom hanyast) de attol mar szedultem. Picit elesebb volt, de szedultem. Az optomettrista meg gondolkozott, hogy masfelest, vagy 1,75-t irjon-e fel. Na most kinek higyjek? Azert ezek nem kis differenciak.
2011. júl. 24. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem is kérdéses, hogy az orvosnak kell hinni!
2011. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
annyi=)
2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvosnak! Nekem is egy sötét szobában mérték a szemem, és fél dioptriával többet mértek az egyikre, pedig jobb volt.
2011. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, en is inkabb ra szavazok, csak az kicsit kevesnek tunik nekem. 10 evvel ezelott volt 0,75 a szemem, azota "csak" ennyit romlott szemuveg nelkul? Azert kevesebb se legyen, mert hozzaromlik a szemem es nem lenne jo fel ev mulva ujra egy ekkora kiadas.
2011. júl. 24. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, nekem 5-6 évig volt rossz szemüvegem, és mellette nem romlott a szemem. Állandó használatra volt írva, és ahogy felkeltem, hordtam, soha le se vettem, kivéve, ha aludni mentem. De ez az én esetem, más esetről, aki ismerős, tudom, hogy sokat romlott neki rossz dioptriájú szemüveggel szintén több év távlatában.


Figyelj nekem szemészeten, és szemészeti klinikán is kétféle értéket mértek az egyik szememre. Az optikusnál az orvos azt mondta le kellene negyed dioptriával venni a lencsét, mert nem jó, ha pont akkora, mint amilyen rossz a szem. De most úgy látom, hogy rosszabb, hogy le van véve, és hülyén érzem magam, mert hallgattam az orvosra (és ő orvos volt, nem és optometrista). Jövőre ha újra megyek szemészetre muszáj alapon rendes lencsét kell mostmár csináltatnom. Az ember tényleg nem tudja, hogy kinek higgyen. :(


Mégvalami, amikor nekem megállapította háziorvos iskolai vizsgálaton, hogy nem látok jól, nem mentem el szemészetre. Már akkor mentem el, mikor semmit nem láttam onnan, ahonnan olvasni kellett volna.

Állítólag a szem javításának egyik lehetséges módja, hogy letesszük a szemüveget. 1-1,5 éve szemtornát végzek, napoztatom is a szemem, van amikor huzamosabb ideig nem ülök géphez. Nem hordom állandóan a szemüvegem. Emiatt úgy éreztem (amikor szemészeten voltam pár hónapja), ez mintha javított volna a szememen (de mivel a rosszabbik ugyanolyan volt, mint 5-6 éve, nem biztos). De nem is romlott. Viszont az általános iskolás tapasztalt az, hogy nem hordtam, és csak rosszabb lett. :(

2011. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, kimaradt:

*Nem hordom most, és nem hordtam a szemtornász hónapokban a szemüvegem állandóan

*Viszont az általános iskolás tapasztalt az, hogy nem hordtam, és csak rosszabb lett. :(

-hozzátéve, hogy akkor nem mentem szemüveget csináltatni, mikor küldött az orvos, és úgy nem hordtam

2011. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!