Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Higyjek az orvosoknak vagy...

Higyjek az orvosoknak vagy nem vizsgáltak meg elég alaposan?

Figyelt kérdés

Múlt csöütörtökön kijött pár tüsző a mandulámon és elmentem orvoshoz aki írt rá antibiotikumot (ospen), amiből a betegtájákoztató szerint 3 é felet kéne bevennem naponta, de az orvos 2*1et írt. Ma még mindig láttam a tüszőket, ugyanott ahol a nagyok voltak, úgy hogy minden nap nyomonkövettem a "fejlődésüket" még mindig ott volt néhány pici de elég jól látható fehér gennyes folt. Voltam ma két orvosnál, mindkettő megnézte, de ők nem láttak állításuk szerint semmit! Pedig ha én belenézek a tükörben lámpafénynél akkor világosan látom, hogy ott vannak. Ők nem használtak egyszer sem lámpát és nem is hajoltak nagyon közel. Az egyikit még próbáltam győzködni(háziorvos) a másik fül-orr-gégész volt, neki meg próbáltam hinni, dehát ha én egyszer látom!

Higyjek az orvosoknak vagy nem vizsgáltak meg elég alaposan? Most van tüszős mandula vagy nincs?


A legjobban az zavar. hogy pénteken még azzal rémisztgettek, hogyha mára(hétfő) nem múlik el akkor antibiotikum injekció kell különben rámegy a vesémre! Mit tegyek? Én látom ők meg orvos létükre nem?


2009. okt. 19. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy egy orvosnak mindenképpen jobb szeme van mint egy laikusnak. Főleg, hogy nem is egy nézte meg, mert egynél még előfordulhat, hogy nem alapos, de egy fül orrgégész ezt tanulta éveken át, ebből tett plusz szakmai vizsgát.

nekem anno volt tüszős mandula gyulladásom, nem hatott rá az antibiotikum, elkezdtem algopyrint szedni, mert nagyon fájt,szinte már nyelni nem tudtam és az vitte le a gyulladást, a fehérvérsejt szám csökkentő hatása miatt ( elvileg ezért lett receptköteles :) ), fertőtlenítős szájvizzel ( gyógyszertárival) gargalizáltam és így is majdnem egy hónap kellett, hogy elmúljon. Szedd végig a kúrát, próbálj meg plusz dolgokat, szájvíz, ecsetelés.Tea, méz.A tüszős mandula gyulladásnak nem csak a fehér kis gennycsapok a jelei, hanem a megnagyobbodott, esetlegesen hegesedett mandulaszövet ésatöbbi. Az orvos nem betegtájékoztató szerint ír fel gyógyszert, hanem a tünetek súlyosságától függően. felesleges is lenne terhelni a szervezetet plusz dózisokkal. Azért elég csúnya mellékhatásai vannak az antibiotikumoknak. egy hét sem telt el még, légy türelmes, nem fog a vesédre menni, azért ahhoz több kell :) láttam mert ezt-azt, kórházban dolgozom 10 éve :)Ha másfél-két hét után sem múik a fájdalom, a nyelési nehezítettség akkor menj vissza és szólj. Addig szedd az előírt adagokat :)

Mihamarabbi jobbulást :)

2009. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így néz ki egy tüszős mandulagyulladás: [link]

Ha nem fáj és nem ég, akkor már nem is gyulladt a mandulád.

Az előző válaszoló nagyjából jól válaszolt, de az Algopyrin hatása nem a fehérvérsejt szám csökkentésen alapul (ez csak egy nagyon ritkán előforduló, igen súlyos mellékhatása), hanem ez is egy ún. nem szteroid gyulladás csökkentő. (COX-1et gátol, és így csökkenti a prosztaglandinok termelését, mely vegyületek felelősek a láz, fájdalom és gyulladás kialakulásáért).

2009. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még mindig iszonyúan fáj ha nyelek és tudom, hogy hogy néz ki, de nyilván nem így néz ki az első perctől az utolsóig. Szóval nem úgy van mint a mesében hogy nagy pukkanások közepette kijön aztán uyganígy eltűnik, hanem átmenet van a nagy folt és az egészséges állapot között: ez pedig sztem a kicsi folt.:)

De miért van az hogy én világosan látok vmit, amiről említést sem tesznek ezek a dokik???? Tényleg nagyon egyértelmű a számomra, hogy van ott vmi ami egykor tüsző volt és még most is az valószínűleg. Még ha nem is tüsző, és félreértjük egymást, akkor is ha látnák, legalább annyit mondanának: Igen, tudom mire gondolsz, de az nem tüsző! De Ők csak kategorikusan kijelentik, hogy nincs tüsző.

2009. okt. 19. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!