Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire való az orvosi ügyelet?...

Mire való az orvosi ügyelet? és az orvosoknak mi lenne a dolga elvileg?

Figyelt kérdés
ebben a hónapban nem tudom,hány halál eset is volt mert le sza..rják az embert.25 éves vagyok de miután csak rossz élményem volt az ügyelettel kapcsolatban inkább meghalok itthon mint,hogy bemenjek.én azért megyek mert azt várom,hogy segítsenek erre csak a megaláztatást kapom.a rossz élményeim 40 fokos 2 napig láztól kezdve a két oldali tüdő gyulladásig terjednek és az embert le sza..rják.mindenhova 10000 sel menjek,hogy na akkor én majd segítek magán vagy mi?és akkor minek fizetem a tb-t nem értem.
2011. máj. 25. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Hiába fizetsz,akkor is le fognak szarni az ügyeleten.


A megoldás a következő: ha tényleg azt akarod, hogy ellássanak, találj ki egy veszélyes tünetet a meglévők mellé (pl. magas láznál ájulás), és egy családtagoddal hívasd ki a mentőket.

Ilyenkor a sürgősségire kerülsz, ahol KÖTELESEK alaposan megvizsgálni, és ellátni.

Nincs más lehetőség, én már túl sokszor tapasztaltam.

2011. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: konkrét esetet írj! Ne azt, hogy be se megyek, mert csak leszarnak. Amikor benntvoltál 40 fokos lázzal, akkor 2 napig ott tartottak?

Különben is, az orvosi ügyeletet ki kell hívni, ha olyan az eset. De azt ne várd, hogy otthon elvégezzenek egy szívműtétet rajtad.

2011. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
délután lett 38 fokos lázam ó elmúlik vettem be egy gyógyszert vártunk, lett az éjszaka 39 és 40 is.de ezalatt hideg fürdő 8 gyógyszer stb..mégsem ment le.reggel 5kor már iszonyú rosszul voltam mire a férjem fel hívta az ügyeletet elmondta mi a panasz fel sem tudok kelni stb.erre azt mondta a csaj,hogy pihenjek sokat vírusos időszak van nem tudnak ki jönni a lázam meg majd le megy.szó szerint.na leukémiás édes apám jött bevinni a sürgősségire,hogy csináljanak velem valamit mire ott is akkora kerültem sorra mikor a láztól össze estem.két oldali tüdő gyulladás, arc homlok üreg gyulladás volt csak a kicsi bajom.egy hónapra az eset után nagyon fájt a fejem,úgy hívtam fel édes apámat,hogy meghalok annyira fáj.a kislányom hozta ide a telefont 4 fájdalom csillapító után beszélni nem tudtam nem láttam és megörültem a fájdalomtól.apu fel hívta az ügyelettett sokan vannak nem jönnek ki apu rájuk vágta a telefont bevitt.ott látták,hogy sem beszélni semmit nem tudok erre egyből sürgősségi addigra vagy 6 gyógyszer volt bennem.mire a sürgősségin megkérdezték,hogy migrénes fej fájással mi a franc.nak mentem be.mindenem zsibbadt nem láttam, majd nem be pisiltem a fájdalomtól.de ők halálra aláztak és azt mondták,hogy legközelebb a házi orvoshoz menjek. a férjem fel hívta őket,hogy most már fel lesznek jelentve mire ők,hát nagyon sajnálják nem úgy gondolták. ja bocs meghalok 2 kicsi gyerekem van itt marad velük a férjem na akkor mondhatják,hogy bocs.
2011. máj. 25. 23:06
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves válaszadó van annyi eszünk,hogy ügyeletet hívjunk azt,hogy meg nem jönnek ki arról meg nem mi tehetünk.sajnos kocsink meg nincs.
2011. máj. 25. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a magyar valóság....és bár megértem az ő helyzetüket is, de ettől még lehetne emberségesen viselkedni...az nem kerül pénzbe, de tisztelet a kivételnek én is csak ilyen tróger senkiháziakkal találkozom, akik félistent játszva magasról leszarják a beteget....és van képük fenyegetőzni, hogy akkor év végéig felmondanak ha nem emelik meg a fizujukat 3x-ra? Elmennek a pi...ba....és nem kell a sok szöveg, hogy mennyit melóznak, stb...lesz..om, én is dolgozom mikulásig...amikor meg a szakmát kellett választani senki nem tartotta a pisztolyt a fejéhez, hogy Ő orvos legyen, és már akkor is tudta, hogy milyen az egészségügy helyzete, de ha már ezt választotta és letette az esküt akkor cselekedjen annak módja szerint és legalább amit pénz nélkül lehet (emberség, együttérzés, stb) azt próbálja meg....pfeejjj hányok, köpök rájuk, főleg amikor ilyet olvasok....és sajna közel egy éves nekem is elég gyakran van benne részem...legutóbb itt a csepeli ügyeletes "orvos nő" vasárnap hulla részeg volt és büdös hagyma szaga is volt.... és osztott egy ideig, aztán úgy lebasztam, hogy visszavett...de először nem akart beutalót írni a kórházba....ott meg anélkül szintén el akarnak hajtani....jól ki van találva...hát kívánom teljes szívemből, hogy aki ide juttatta, kitalálta a rendszert, és orvosként ápolóként gyakorolja is, az élje át ugyanezt a megalázást, szenvedést, mint amit sok száz, ezer ember nap mint nap....csak sajnos neki kapcsolatrendszerük és pénzük van így ott nincs várólista, vagy szemét bánásmód! sorry de ez kikívánkozott
2011. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm szépen én is így érzek.meg az elsőnek is köszönöm.
2011. máj. 26. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!