Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kimaradt egy hónap a...

Ha kimaradt egy hónap a fogamzásgátló szedéséből (mindegy most, hogy miért) folytathatom a szedését, vagy előtte beszéljek egy nőgyógyásszal?

Figyelt kérdés
Annyira sz@r lett az emésztésem azóta,hogy inkább mégsem akarom abbahagyni. Pedig egészségesen táplálkozom és sportolok,szóval más okát nem látom:( Az elmúlt 6 évben semmi baj nem volt e téren.

2019. júl. 2. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Folytathatod ugyanúgy, de ne lepődj meg, ha olyat tapasztalsz, ami nem volt eddig, bekavarhat az, hogy kimaradt egy hónap. A védekezésre azonban még figyeljetek, használjatok óvszert 2 hétig.
2019. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Liz* ***** válasza:
48%
6 évig szedted a fogamzásgátlót? Vagy csak félreértettem? :O (ennyi ideig nem szabadna..)
2019. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
#2: Miért nem szabad? Benne van a tájékoztatóban, hogy csak 2 évig szabad szedni?
2019. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Liz* ***** válasza:
48%
Védőnő hallgató vagyok az egyetemen, épp a múlt hónapban vizsgáztam a fogamzásgátlás/nővédelem témakörében. Tanultak alapján maximum 6 évig szabad szedni, ugyanis számolni kell vénás trombózis, embólia, szív- és érrendszeri betegségek és a későbbiekben spontán vetélés következményével.
2019. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó: Mióta tanítanak baromságokat a védőnőknek?

A tabletták gyakorlatilag menopauzáig szedhetők, bár 35 év felett nyilván csak akkor. ha nincs egyéb rizikófaktor.

A 6 évet nem tudom ki találta ki, de baromság. Miért éppen 6 és nem 5 vagy 7?

A trombózis esélye egyébként is a szedés első évében a legnagyobb, utána csökken. A vetéléshez meg semmi köze.

2019. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Liz* ***** válasza:
13%
Miért lenne baromság? Honnan szeded, hogy menopausáig szedhető?😂 Miért 6 év majd szeptemberbe megkérdezem professzorurat, de ha szeretnél utaná olvasni Berkő Péter nőgyógyászat könyv.
2019. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, orvosi egyetemen nem ezt tanítják. Sőt, semelyik nőgyógyászati konferencián sem mondanak ilyet. Én meg javaslom inkább bármelyik ORVOSI nőgyógyászat tankönyvet. Vagy leginkább ezt: [link]
2019. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Liz* ***** válasza:
47%
Ha velem akarsz kötekedni akkor írj privátba, ott elmondom melyik professzor tanít engem. Nagyon jó szakember attól, hogy te belinkelsz ide egy random könyvet, még látszik, hogy semmit nem tudsz a témában. Én már bizonyítottam a vizsgán, neked nem kell bizonyítanom semmit, de ajánlom olvass utána a dolgoknak hamár válaszolsz. ;)
2019. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

Minek írjak privátban? Nem érdekel, hogy egy random ember milyen professzorról hadovál a gyakorin. Azt tudom, amit megtanultam, amit minden egyes konferencián hallok.

A fogamzásgátló nem csak 6 évig szedhető és pont.

Nem fogok veled veszekedni, ennyire azért nem érdekel a hülyeséged.

2019. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem ilyen egyetemre jártam és közöm nincs az egészségügyhöz, de a nőgyógyászom egy szóval nem mondta, hogy 6 évig szabadna csak szedni. És akinek bevált, nincs panasza, az a hatodik év kezdetén hagyja abba vagy mi?
2019. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!