Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy íratjátok fel a fogamzásg...

Hogy íratjátok fel a fogamzásgátlót munka mellett? Szabadságot vesztek ki?

Figyelt kérdés

Most kezdek majd dolgozni, eddig egyetem mellett meg tudtam oldani, viszont ha minden hétköznap dolgozok, akkor nem tudom, hogy fog menni.. Szabit kell kivennem emiatt? De abból alapból olyan kevés van. :(

Ti hogy oldjátok meg?


2018. okt. 30. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Odaszólok a rendelőbe, hogy írják meg nekem a receptet, majd beugrom érte/beküldök valakit, aki ráér.
2018. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mint ahogy a bevásárlást és minden mást. Nem is értem a kérdést, miért kellene szabadság?
2018. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- Ami fontos, arra nem sajnálja az ember a szabit.

- Ha szabit veszel ki, nem csak egy bizonyos dolgot tudsz elintézni aznap, hanem többmindent is arra a napra időzíthetsz.

- Van olyan doki, meg van olyan munkarend, ami összeegyeztethető, legtöbben így oldják meg.

2018. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk most már csak be kell telefonálni, online megírja a vényt (e-receptet), be se kell menni az orvoshoz, egyből a gyógyszertárba mehetek. Előtte is csak betelefonáltam és kirakták a vényt a kartonozóba.
2018. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1

Én is próbálkoztam, de közölték, hogy be kell mennem.


#2

??

Bolt van nyitva 9-ig, orvos meg csak munkaidőben rendel. Nem teljesen értelek.


#3

"Ami fontos, arra nem sajnálja az ember a szabit."

Oké, csak sokallom az évi 4 szabadnapot erre...


"Ha szabit veszel ki, nem csak egy bizonyos dolgot tudsz elintézni aznap, hanem többmindent is arra a napra időzíthetsz."

Bármi mást el tudok intézni munkaidőn kívül, más elintéznivalóm nem nagyon van így munkaidőben.


"Van olyan doki, meg van olyan munkarend, ami összeegyeztethető, legtöbben így oldják meg."

Hát, nekem nem összeegyeztethető. :D


#4

Ez tök jól hangzik, de ha a normál receptet nem hajlandóak így megírni nekem, akkor gondolom, ilyen se lesz. :(

2018. okt. 30. 10:42
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

"sokallom az évi 4 szabadnapot erre..."


Nem kötelező fogamzásgátlót szedni.

2018. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Hol írtam, hogy kötelező lenne?

2018. okt. 30. 11:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Haziorvossal is feltudod iratni.1-2napot delutan szoktak rendelnei.Van ahol mar 8 elott bent vannak,megbeszelheted veluk,hogy meg munka elott odamesz vagy ebedszunetbe.De allatalaba az is megoldhato,hogy nem te mesz be a receptert.Vagy jarj maganrendelesre,azok estig vannak,a gond csak az,hogy van ahol fizetni kell a receptert.Ha sehogy nem jo,akkor kerj egyszerre ket receptet es,akkor csak 2 nap szabid megy el.
2018. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

A háziorvosnál íratom most is... Minden nap 8 után kezdődik a rendelés, és egyetlen nap van este 6-ig, de addigra nem fogok hazaérni munkából.

A nőgyógyászatra még pluszba utazgatnom kell, az már most esélytelen, évi egyszer tudok csak eljutni, mert kell a szűrés.


Megpróbálok majd kikönyörögni két receptet, de ez így nagyon gáz. :(

2018. okt. 30. 11:24
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
8 és 6 között nem tudsz eljutni az orvoshoz? De hát vagy délelőtt dolgozol, vagy délután, nem? Ha 8-tól 4-ig, fél ötig, akkor is van még másfél órád rá, hogy 6-ig odaérj. Nem biztos, hogy jó munkahelyet választottál, ha annyira sok utazással jár, hogy egy ilyet ekkora gond legyen megoldani néha-néha...
2018. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!