Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van egy ÓRIÁSI problémám. Már...

Van egy ÓRIÁSI problémám. Már nagyon szőrös a lábam, de anyu nem engedi, hogy borotváljam vagy egyebet. Mit tegyek, hogy meggyőzzem?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok,és már sok mindennel próbálkoztam,de nem tudom meggyőzni.Már mondtam,hoggy nagyon szeretném.és hogy az osztályba is Mindenki (ez igaz) borotválja.De nekem nem hagyja,és már szégyellek a házból kimenni :((
2010. jún. 11. 22:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

na persze:))

azért ezt sem...a tesómnak ám van,de ..

úgyis megtudja..és nem akarok ,hogy ezért összevesszünk,mert mostanában elég sokat veszekedünk.és igen..elenged vásárolni:))

2010. jún. 11. 22:44
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Na mármost az előző válaszokból csak az tűnik ki számomra, hogy még mindig mennyire elterjedt az a TÉVHIT, hogy a borotválástól megerősödik a szőr. Itt van példának egy link, ahol szépen leírják a cáfolatot:

[link]

Ha legközelebb ezzel a szöveggel találkozol, nyugodtan mondd meg az illetőnek, hogy ez nem igaz.


Lehet, hogy anyukád is ebben a tévhitben él, vagy esetleg azt gondolja, egy 13 éves lány még ne képzelje magát nőnek stb. stb.

Egy azonban biztos: semmi bajod nem lesz a szőrtelenítéstől. Sőt, segít, hogy jobban érezd magad az iskolában, ami nagyon is fontos.

Én is azt tanácsolom, hogy nyugodtan szőrtelenítsd a lábad anyukád engedélye nélkül. Én azonban kezdetnek a borotvát ajánlom. A szőrtelenítő krém felesleges, erős kémiai anyagokkal bombázza a tested. Ha lehet, inkább ne. Az epilátor (nekem is ez van) nem két fillér, és nem is érdemes miatta veszekedni a családban - még várhat pár évet. Szóval szerintem most a borotva a legegyszerűbb, és még gyors is.


De itt egy oldal a szőrtelenítő módszerekről, olvasd el és válassz (persze van sok más ilyen oldal is):

[link]


Kellemes szőrtelenítést! ; ))

2010. jún. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
az utolsónak nagyon szépen köszönöm,azért még meggondolom :)
2010. jún. 12. 07:53
 14/24 anonim ***** válasza:

lehet h nem tudja elfogadni, h felnőtt a kislánya.

én is nagyjából ennyi idősen kezdtem el borotválni a lábam, és egyáltalán nem erősödött meg az elmúlt 7-8 év alatt.néhol pedig már egyáltalán nem is nő,vagy csak kis pihék, pedig soha nem epiláltam vagy gyantáztam.

szóval ezek szerint van akinek megerősödik a borotvától, de van akinek gyengül vagy ugyanolyan marad a szőr.ha jó minőségű habot és borotvát veszel, sokáig sima marad a lábad.


próbáld megértetni anyuddal, h nagylány vagy már, és szeretnél esztétikusan kinézni nyáron rövidnaciban.ettől ugyanúgy a lánya maradsz, és ha már annyira hosszú a szőr h zavar téged, tényleg le kell szedni.ne érvelj azzal, h "mások is leborotválják" stb.mert a szülők általában azzal jönnek, h őket nem érdekli más gyereke.azt mondd el neki, h te miért szeretnéd és ez neked miért fontos.

20/L

2010. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kéne anyukád engedélye. Nem az ő lábairól van szó, ha téged ez ennyire feszélyez, nyugodtan borotváld le. Majd később ráérsz még más szőrtelenítő eszközöket is használni, egyelőre még elég neked a borotva. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb.

Borotváld csak le bátran. Sokkal jobban fogod érezni magad. Nem igaz, hogy anyukád nem értené meg, hogy téged ez már annyira feszélyez, hogy nem mersz miatta rövidben kimenni az utcára. Szerintem ez elég nyomós érv.

2010. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Egy nő jólápoltságához és esztétikájához hozzátartozik a szőrtelenítés. Aki nem szőrteleníti a lábát, az igénytelen a külsejére. Ezt nem neked üzenem, kérdező, hanem aki le akart beszélni a szőrtelenítéséről.

Anyukád nem tudom hogy éli meg a nőiességét, esetleg a szexualitását. Lehet, hogy tudattalanul rivalizál veled. Sajnos ez is benne van a pakliban.

A te tested a tiéd. Hozzád tartozik. Neked kell gondoznod, neked kell vigyázni rá.

Természetesen az a legjobb, ha anyukáddal sikerül mindezt megbeszélnetek. És azt is megkérdezni tőle, hogy milyen félelem az, ami miatt nem akarja neked ezt megengedni.

Egy reális félelme lehet az, hogy megerősödik a szőröd. Ebben az esetben fogja a lányát és vigye el kozmetikushoz, aki legyantázza.

Ha ez nem kivitelezhető, akkor tényleg marad neked a borotva, vagy a szőrtelenítő krém. Ez utóbbitól a közhiedelemmel ellentétben nem erősödik meg a szőr!

Az semmiképpen nem éri meg, hogy csúfoljanak és szégyelld a testedet.

Legrosszabb esetben anya morcos lesz. Majd megbékél vele.

2010. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.13 éve,amióta megszülettem,még EGYSZER SEM láttam leborotválni a lábát,vagy legyantázni.

neki nem nő a szőre sehol,még a hónalját sem szokta(én azt szoktam,azt engedi).

annyira szerencsés ő,mi apára hasonlítunk:(

2010. jún. 12. 21:27
 18/24 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos áll az előző véleményem: rivalizál veled.
2010. jún. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Én is borotválom a lábam, kb 10 éve, most 23 vagyok. Soha sem gyantáztam vagy próbáltam ki másféle módszert, és mégsem erősödtek meg a szőreim. Szerintem ez egyénfüggő is, hogy kinek milyen a "szőrzete". Szerencsére nem a szőrösebb kategóriába tartozom.

Szerintem is borotválj! Veszel egy csomaggal pár száz forintért már lehet kapni jókat, aztán jól dugd el vhol, és ha nem szólsz róla, észre sem fogja venni:-))))

2010. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A borotvatol egyaltalan nem erosodik a szor. Akkor az emberek csak leborotvalnak parszor a hajukat es mindenkinek dus sorenye lenne:) Borotvald le nyugodtan, anyukad visszaragasztgatni mar ugyse fogja a szorszalakat:D
2010. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!