Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudok tenni a panikroham...

Mit tudok tenni a panikroham ellen?

Figyelt kérdés

Honapok ota jelen van minden nap ez az "uss vagy fuss" erzes, de a napokban egyre gyakrabban es egyre erosebben. Konkret panikrohamom 3 volt, de az erzes, hogy kozeledik, bennem van. Felek tole, nem akarom atelni ujra. Februar 19re kaptam idopontot pszichiatriara, addig mit tudok tenni, hogy elviselhetobb legyen az eletem? Akinek volt ilyen, hogyan veszelte at?

Kaptam a haziorvosomtol nyugtatot, Ataraxot, de csak ejszakara veszek be egyet, hogy legalabb az almaim ne legyenek kuszak, nappalra azert nem, mert nagyon elalmosit, es ugy nehez dolgozni.

Nem erzem, hogy barmi bantana, barmi nyomasztana a lelkemet. Egyedul a panikroham ujra megjelenesetol felek. Mit tehetnek? Minden napom egy szenvedes. Mar az sem mindig segit, ha tevekenykedek, megprobalom elterelni a gondolataimat.

Tippek, tapasztalatok? Kerlek segitsetek! :(

20/L



2018. jan. 23. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Atarax nagyon álmosít, írass fel Xanaxot 0,25 mg-ost háziorvossal, amíg nem mész pszichiáterhez, azzal a nappalokat könnyebben elviseled. Zenehallgatás, filmnézés, séta, ami szokott segíteni nekem. Viszont el fog múlni ez az idôszak is, nem tart örökké, minden rendben lesz! Pszichiáter is segíteni fog.
2018. jan. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat!

Fog nekem irni fel a doki erosebb gyogyszert? Mar az Atarax kicsit tobb mint a felet beszedtem, de csak estenkent ugye. Azt mondta az eleg lesz. De februar 19ig nem tart ki. Meg a nappalokon ugyanugy "magamra vagyok hagyva".

Ennek egyaltalan lelki oka vannak? Vagy az agyammal van baj fizikailag? :(

2018. jan. 24. 08:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet fizikai oka is igen, pl. pajzsmirigy túlműködés, ezért érdemes vérképet is nézni. Ha nagyon nyugtalan vagy, akkor valószínű fel fog írni a pszichiáter antidepresszánst, amit pánikra is adnak (pl. Stimuloton, Dulodet, Rexetin, Cypralex..).
2018. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!