Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomó mellben, valakinek hasonló?

Csomó mellben, valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Augusztus 5-re van időpontom dokihoz, addig is ha esetleg valakinek volt hasonló:

a jobb mellemben jelent meg egy csomó, ami önmagában nem fáj, a mellem felső részén van egyébként. Viszont néha mintha alatta mélyebbről éreznék valami nyomást. Időnként pedig ugyanennél a mellemnél a csomó alatt a bimbó mögött hirtelen elkezd szúrni és mintha izomgörcsbe rándulna a felső rész is, tiszta kemény lesz a csomó és körülötte.

ciklussal nem függ össze, viszont napszakonként mintha változna mennyire keményedik a csomó. Reggel még puha.


Mi lehet ez?


2016. júl. 24. 19:02
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást! Bár igazából most kezdtem el igazán aggódni. Ezt a babszemes dolgot én nem is éreztem. Meg nem tetszett a doki arckifejezése amikor megtalálta, én meg azóta is ezen kattogok.

neked fájt vagy érzékeny volt az a lencsényi csomó?

2016. aug. 5. 21:43
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem fájt és nem is volt érzékeny! Észre sem vettem volna, ha nem olyan helyen lett volna, ami szembeötlő! Ugyanis nekem a mellem tetején volt, szinte nem is a mirigyállományban, hanem felette a bordákon "ült". Szóval akárhányszor a tükörbe néztem, láttam.....és aggasztott 😩
2016. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni, hogy a Tiéd elmozdítható a helyéről vagy sem? Mert ha igen, akkor nem valószínű hogy nagy gáz lenne. Akkor van baj, ha hozzátapad a környezetéhez és nem tudod mozgatni. A kemény tapintatú, el nem mozdítható, nem fájdalmas dolognál kell aggódni....

Ha ez Nálad is fennáll, akkor javaslom hogy ne várd ki a TB-s UH vizsgálatot, Menj el inkább fizetősre egy magánpraxisba ott pár napon belül kapsz időpontot!!!

Egy hónap az nagyon sok idő (főleg ha rosszindulatú elváltozásról van szó). Engem is először csak 3 hónap múlva rendeltek vissza UH-ra de én hamarabb mentem (magánba). 2 hónap alatt az 5mm-es kis csomó 11mm-re nőtt, addigra a szerkezete is megváltozott, na akkor már SOS-ben az onkológiára küldtek!

Később elmondták, hogy annak köszönhetem hogy még itt vagyok, hogy időben mentem és még nem adott áttétet.... Szóval itt még a napok is számítanak! Szemét ez a magyar egészségügy!!!

Nem akartalak ezzel megijeszteni még jobban, de " jobb félni, mint megijedni"....

Az idő nagy úr! Az idejében felfedezett mellrákok 80-90%-a gyógyítható!!! Ne hagyd magad és főleg ne várj, ha van egy szemernyi kétséged is, Menj el minél hamarabb magánba!!!

Kérlek Írd majd meg a fejleményeket, mert már kezdek én is aggódni Érted!!!

2016. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én nem is tudom, hogy pontosan hol tapintotta ki ezt a dolgot, én nem érzem. Amivel én elmentem hozzá, a (gondolom) ciszta maradványa az jól tapintható felül, de csak legyintett rá, hogy az semmi, valószínűleg csak heg. Előtte a bal mellemet már körbetapintotta, ott semmi, majd a jobb mellem, ott ugye legyintett erre a felső kis keménységre és már mondta is, hogy teljesen felesleges az UH, nem fognak látni semmit. Közben beszélgettünk más dolgokról és egyszer csak összevonta a szemöldökét és sopánkodva mondta, hogy aha, itt van, igen, itt van valami, és már diktálta is az asszisztensnek, hogy babnyi blablabla.

És közben már beszéltünk a menzesz problémáimról, amire azt írta a papírra, hogy metrorrhagia, és mondta, hogy hormonzavar állhat mögötte, az UH majd kideríti hogy ciszta-e.


Én ebben bízom, hogy ez a metroakármi hormonfüggő, így valószínűleg a mellemben is ez okozott valamit.

2016. aug. 6. 08:19
 25/28 A kérdező kommentje:

Meg abban is bízom most hogy néha érzek nyomást-húzást-enyhe fájdalmat valahonnan a mellbimbóm mögül, és már most örülök is ha fáj, mert akkor ez ezek szerint jó jel.:) De magát azt a babnyi csomót nem tudom kitapintani. Meg már most nem is merem nyomorgatni...


Még valami, amikor még csak a felső részen lévő cisztára gyanakodtam, akkor kb 2szer volt, hogy a mellbimbóm mögül éreztem egy nagyon erős húzást, hirtelen fájdalmat, és akkor elkezdett veszettül viszketni a mellbimbóm udvara is, de nem kívülről, valahogy belülről. Ez azóta sem fordult elő, de annyira szokatlan volt, soha előtte ilyet nem éreztem, hogy végül is e miatt kértem időpontot a nődokihoz.


Megpróbálok hamarabb eljutni UH-ra, az a biztos.

2016. aug. 6. 08:23
 26/28 anonim ***** válasza:
Huhh, hát erre nem is igazán tudok mit mondani... Én nem éreztem semmit, az tuti! Reménykedjünk benne, hogy a fájdalom jó jel és csak a hormonjaid rendetlenkednek! Szorítok Neked nagyon, és Írd meg feltétlenül, mit mondtak az UH-on!
2016. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy tényleg, köszi! Írok majd!
2016. aug. 6. 16:26
 28/28 A kérdező kommentje:

Megvolt a vizsgálat, mammogràfia + UH, majd még egy mammo. Semmi gáz!:) 1.5 cm területen több apró ciszta, illetve az emlő néhàny helyén jóindulatú meszesedés. Bal mellem okés.

hát fellélegeztem...

2016. szept. 1. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!