Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomó mellben, valakinek hasonló?

Csomó mellben, valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Augusztus 5-re van időpontom dokihoz, addig is ha esetleg valakinek volt hasonló:

a jobb mellemben jelent meg egy csomó, ami önmagában nem fáj, a mellem felső részén van egyébként. Viszont néha mintha alatta mélyebbről éreznék valami nyomást. Időnként pedig ugyanennél a mellemnél a csomó alatt a bimbó mögött hirtelen elkezd szúrni és mintha izomgörcsbe rándulna a felső rész is, tiszta kemény lesz a csomó és körülötte.

ciklussal nem függ össze, viszont napszakonként mintha változna mennyire keményedik a csomó. Reggel még puha.


Mi lehet ez?


2016. júl. 24. 19:02
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nődokihoz megyek, menzim is furcsa, én valami hormonális dologra tippelek.
2016. júl. 24. 20:05
 12/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Az enyém olyan 1-1.5 cm-es, puhább, mintha lenne benne folyadék. Sima felületű. Kb 2 hónapja vettem észre, azért nem mentem vele még dokihoz mert időnként elsimul, pici lesz. Cisztám màr volt régen, gondoltam hogy ez is ez lesz.

a mellbimbós tünetek miatt jutott eszembe valami hormonális zavar, ezért is kérdeztem itt rá.

köszönök szépen minden választ, megírom majd mit mondott a doki!

2016. júl. 24. 20:10
 13/28 anonim ***** válasza:
Igen, a leírásod alapján valóban cisztának tűnik és ha menstruációs problémáid is vannak, akkor tuti hormonális dolgok állnak a háttérben. Felborult hormonháztartástól kialakulhatnak a ciszták! Nekem is attól vannak, ugyanis a mellrák kezelés idején kemoterápiát is kaptam, az taccsra vágta a hormonjaimat is, ami azóta sem tud rendeződni. A mensim is rendszertelen, és azt mondják a ciszták is azért vannak ott! Tehát valamelyest megnyugodhatunk, valószínű ilyesmi állhat a háttérben Nálad is, de mindenképp vizsgáltasd ki! Kérj tumormarker vizsgálatot is, azt vérvétellel csinálják! Az uh során lehet, hogy meg fogják szúrni a csomót és tűbiopsziával mintát vesznek belőle, ezt elküldik szövettanra, hogy megállapítsák, valóban jóindulatú elváltozásról van szó...A vizsgálatoktól ne félj, egyik sem fáj, csak a mammográfia...Ja, és még annyit fűznék a témához: a kor nem jelent semmit, én 29 évesen lettem mellrákos és sajnos a legtöbb betegtársam a 30-as évei végén járt, amikor kiderült :-( Tudom, ez nem megnyugtató, de talán hasznos információ mindenkinek, aki legyint csak az ilyenre, hogy "Ó, én még túl fiatal vagyok a rákhoz" - először én us ezt mondtam, hiszen csak 29 voltam, de sajnos rá kellett jönnöm, higy a rák nem kor kérdése :-( De Nálad minden, amit leírtál, arra mutat, hogy jóindulatú elváltozásról lesz szó. Leginkább ciszta, esetleg fibroadenoma....Fel a fejjel és kitartást kívánok a vizsgálatokhoz, szorítok hogy minden rendben legyen!
2016. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
És természetesen várjuk hogy mit mondott a doki, feltétlenül írd majd meg!!!
2016. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked hogy ennyit segítesz, azért bevallom legelőször nekem is a legrosszabb jutott eszembe.

neked semmi más tüneted nem is volt, csak a kis kemény csomó?

2016. júl. 25. 08:46
 16/28 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek bármiben, amiben tudok! Kérdezz bátran!

Én csak egy ici-pici csomót (mint egy apró kavics) vettem észre a mellem legfelső részén. Szinte nem is a mellemben volt, hanem felette, mintha a bordákon "ült volna".Nagyon vékony voltam már akkor is, ici-pici mellekkel, így szembeötlő volt a csomó. Azonnal UH-ra mentem vele, akkor azt mondták, valószínűleg csak egy sűrűbb folyadék tartalmú ciszta, menjek vissza 3 hónap múlva. Akkor 5mm-es volt. De mivel ijesztő mértékben nőtt, így 2 hónap múlva mentem vissza, addigra 11mm-es lett, a szerkezete is megváltozott, akkor már azonnal az onkológiára küldtek. Szövettan igazolta hogy rosszindulatú, ezután következett a műtétek, kemoterápiák, sugárkezelések és biológiai kemoterápiák sorozata. 3 teljes évet vett igénybe a kezelés, de azt mondom megérte, mert ennek már 7 éve és itt vagyok, élek! 😊

Amúgy a kis csomón kívül semmi más tünetem nem volt, talán csak annyi, hogy ÁLLANDÓAN hulla fáradt voltam, nem volt erőm semmihez. De ezt a sok munkára, meg a kialvatlanságra fogtam... 29 évesen történt mindez 😩

2016. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Huh de jó hogy ilyen kitartó voltál és visszamentél hamarabb!! Kemény 3 év lehetett ìgy is...!
2016. júl. 25. 14:22
 18/28 anonim ***** válasza:
Az volt sajnos, de megérte mert még mindig itt vagyok! Ha bármiben tudok segíteni, Írj privátot bátran, tényleg szívesen segítek, amiben tudok! Szorítok Neked és feltétlenül Írd majd meg, mit mondott a doki!!!
2016. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ha esetleg erre jár valaki.

Ma voltam a nőgyógyásznál, persze addigra ez a nagy csomó a jobb mellemben teljesen leapadt, doki mondta is, hogy szerinte az csak egy heg. Viszont mögötte-alatta, nem is tudom hol, kitapintott egy "babnyi jelenleg nem érzékeny resist"-et, ezzel küldött UH-ra.

Meg kismedencei UH-ra is, menzi megváltozása miatt hormonális dologra gondol, ciszta pl., ez az UH szept.5-én lesz, úgyhogy gondolom ez nem olyan vészes dolog.


Viszont a mell UH az itt más épületbe tartozik, ott viszont időpontot kell kérni, de augusztusra már nincs is, és csak jövő héten derül ki, hogy szeptemberre milyen időpont lesz.


Hát gondolom azért, ha valami ijesztőt tapintott volna a doki, akkor sürgősségi UH-t kért volna vagy valami ilyesmi, nem? Nekem nem mondta, hogy aggódnom kéne.

2016. aug. 5. 18:21
 20/28 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok, szurkolva vártam a jelentkezésed! Igen, ez átmenetileg megnyugtató , amit most mondott a Dokid és én is azt gondolom, hogy ha kórosnak tapintotta volna sürgősségi beutalót kaptál volna. Úgyhogy most próbálj picit megnyugodni, és várom az UH eredményeket!!! 😊 Nagyon szorítok Továbbra is!!!! Csak pozitívan, minden rendben lesz! 😉
2016. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!