Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy egy tök...

Lehetséges, hogy egy tök általános orvosi vizsgálaton bugyira kell vetkőzni? Nektek volt ilyen? Ha igen, mit vizsgáltak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 01:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%
Persze,az természetes,hogy bugyira le kell vetkőzni egy rutinvizsgálaton is.Sőt,néhol a bugyit is le kell vetni.
2010. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Egy rutin vizsgalatnal miert is termeszetes ez???

Torkot neznek, vernyomast, szivdobogoast, legzest, panasz eseten, megmozgatjak a vegtagokat, megkopogtatjak a veset, megnyomkodjak a nyirokcsomókat.

Nahat ezekhez messze nem kell levetkőzni!

A többihez meg labor kell, amihez megint csak nem

2010. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
egyszerű háziorvosi vizsgálat volt, évente 1x mindig kapok levelet és elmegyek...ráadásul fiatal doktornő van, vizsgál fogakat, szemeket, torok, nyirokcsomók, meghallgat elöl-hátul, hasnyomkodás, melleimet is megvizsgálja, majd bugyit picit lejjebb kell húzni és az alhasat is alaposan...
2010. ápr. 7. 01:29
 4/40 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy törődik veled, lelkiismeretes orvos. Ráadásul még nő is, de ha férfi lenne, akkor is csak megvizsgálni akarna.
2010. ápr. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Középsuliban nekünk is volt ilyen általános vizsgálta bár nem ennyire alapos, mint ahogy ezt te leírtad egyébként ott senkinek se kellett bugyira vetkőzni csak nekem, mert meg van égve a kezem és a lábam ők pedig látni akarták! Nem haltam bele nők voltak!
2010. ápr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Mi pollóba mehetünk be és egyesével általánosban és középsuliban is,csak a pollót kellett felhúzni,középsuliba meg csak oltást kaptunk,de a fiúknak megnézték a kukiját és tökre ki voltak akadva.Egyébként meg nőknél ha meg akar alul vizsgálni,akkor nőgyógyászhoz kellene menni,mert azzal hogy bekukkant nem lát semmi,ahhoz hogy rendben van e mintát kellene igazából venni,de ilyenről még nem hallottam.Viszont olyanról sok fiú írt be,amit én elítélek,hogy egy száll gatyába kellett csoportosan bemenniük és egymás előtt levenni meg húzogatni a fitymát,hát ez etikátlan és megalázó,a vizsgálat a betegre és a páciensre tartozik és mi az hogy pucéron,hadd vegyenek fel egy polót is ha meghallgatták a szívét csak fel kell húzni és alul is megakarják vizsgálni még sem meztelenül áll,úgyanúgy ha a lányok mellét akarják megnézni,akkor is egyesével polóban kellene,felhúza és kész,nem kell mindent kellemetlenné tenni és mivel egy doki szokott lenni,úgy sem tud 1 embernél többel foglalkozni,csak emberség kellene.Ha kötelező is az ilyen intim vizsgálat,ne alázzák meg se a gyerekeket,se a fiatalokat!
2010. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Bugyira sose kellett,felső is maradhatott,csak fel kellett húzni,vagy trikora vetközni,normálisnak tűnik a dokid,bár remélem nem egymás előtt kellett egy száll bugyiba lenni,mert az már kicsit sértő,én nem szerettem volna más,illetéktelen előtt szinte meztelenül állni és nem is tartom helyesnek az ilyen módszert.Egyébként igenis tájékoztatni kellene a diákokat és a szülőket is hogy milyen vizsgálatok vannak és milyen jogaik vannak a gyerekeknek,mert én is sokszor hallottam itt olyanról hogy sértő helyzetbe hozták őket,tömeges majdnem hogy nudi vizsgálatokat csináltak,azért ez nem normális eljárás.
2010. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
Nálunk közép suliban is ez volt. Bementünk lekellett venni a nadrágot meg a felsőnket és úgy vizsgálta meg a gerincünket. Nem tudom, hogy a nadrág mért nem maradhatott, de mindegy is. A lényeg az, hogy vannak orvosok akik így vizsgálnak.
2010. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Emberek! Máshol meg arra panaszkodnak, hogy "miféle orvos az olyan, aki le sem vetkőztet, meg sem vizsgál rendesen". Akármit csinál, mindig lesz, aki sivítani fog. Az orvos látni akar, ha tényleg általános kivizsgálásról van szó, főleg fiatal korban, amikor még a csontszerkezeti fejlődésre is nagyon oda kell figyelni. Megfigyeli a gerinc egyenességét, a lábak tartását, a szimmetriákat és aszimmetriákat, a bőr felszínét, elszíneződéseit, a sebhelyeket és még egy csomó mindent. Hogy lássa mindezeket ruhán keresztül? Az emberek többségénél szerencsére nem lát semmi rendelleneset, és akkor mindenki örülhet, hogy egészséges a delikvens, és még ki is van vizsgálva. Igen sok minden esetleg csak ott derül ki a kötelező orvosi vizsgálatokon.
2010. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliorvos vetkőztetett le mindig minket bugyira!

Egyébként tényleg inkább értékeld, hogy ilyen alapos, főleg, hogy még a melleidet is megvizsgálta...nekem még azt a nőgyógyász se nézi...

2010. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!