Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor mérjem a vérnyomásomat?

Mikor mérjem a vérnyomásomat?

Figyelt kérdés

kaptam egy kis vérnyomásnaplót amit vezetnem kell.43/n . Ennyi van bele írva: reggel (9 előtt). napközben és este (17 óra után)

Én kb 5 órakor kelek. van ennek jelentősége vagy csak annak hogy mindig ugyanabban az időben mérjem?


Múltkor rosszabbul éreztem magam napközben és mértem egyet: 15 perc különbségekkel: 109/60 -82 ; 138/78 -74 ; 102/60 - 66125/71 -79. Ilyenkor mit írjak fel?



2015. márc. 27. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérés előtt mindég ülj le és várj 5 percet, ezután mérd! 2-3 perc elteltével még kétszer mérj rá. Vagy az átlagot veszed, vagy beírod mindet. Ezek tök jó vérnyomásértékek egyébként. Felkelés után kb fél órával mérd, majd ebéd után, és este. Csak körülbelül kell ugyanabban az időben mérni.
2015. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne rögtön felkelés után mérd, lényeg, hogy legyen 9 előtt, este pedig 5 után.

Ülj legalább 10 percig nyugodtan, lábad ne tedd keresztbe, ne beszélj és ne mozogj mérés közben, közvetlen evés után ne mérd. Nincs értelme 15 percenként méregetni, mérd meg és az első eredményt írd be. Azt is szokták javasolni, hogy mindkét karon mérjük meg, hogy közel azonos értékek jönnek--e ki.

2015. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm - a segítséget!!!

nekem olyan csuklós mérőm van..az nem jó? AEG,,,.


Nem akarom méregetni olyan sűrűn csak nekem most furcsa hogy pl. megmértem 14.00 104/69-74 majd 16.00 akkor 142/91 - 71 . De lehet hogy tényleg ettem előtt.. Ülök egész nap. de figyelek majd azokra a dolgokra amiket javasoltok..

.

2015. márc. 27. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!