Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El merjem kezdeni a Nolicin...

El merjem kezdeni a Nolicin szedését? Sos

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a dokitól kellett volna megkérdezni, de amilyen hülye vagyok, elfelejtettem, most meg már mindegy.

A napokban kéne megjönnie, de semmi jele egyelőre, szóval nem biztos, de lehet, hogy terhes vagyok. Viszont ezt a gyógyszert kaptam felfázásra, 30 napig kell szednem, de terhesen nem szabad.

Holnapután reggel tudok tesztet csinálni, ha esetleg pozitiv lenne, okozhat bajt, ha addig szedem?

Elég pocsékul vagyok, szóval valami csak kéne... Visszamenni meg esélytelen 2 héten belül, most is úgy sirtam be magam sürgősségiként.


2014. jún. 30. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel még nem tudod, hogy terhes vagy-e, így az orvos sem tudott volna éppen mit mondani. Ha egyértelműen tudnák, hogy az vagy, akkor valószínűleg nem ezt írták volna fel.

Viszont azt ugye tudod, hogy egy terhesség alatti fertőzés-gyulladás sokkal veszélyesebb, mint egy gyógyszer szedés? Tehát sokszor többet árt, ha egy gyógyszert nem szed be a terhes kismama, mint ha beszedné. Ugyanis egy nagy mértékű gyulladás sokkal veszélyesebb és inkább okoz szövődményeket, komoly problémákat, mint maga a kezelés, amit az adott betegségre kap.

Tehát ha most nem kezelnek ki egy húgyúti gyulladásból, abból könnyen nagyobb gyulladás lehet, ami a veséidre is ráterjedhet és akár vesemedence gyulladásod is lehet, ami igen csak veszélyes.

Szóval szerintem elkezdheted, max. ha pozitívat tesztelsz, akkor abbahagyod és íratsz fel másikat, vagy felhívod telefonon az orvost, hogy ilyenkor mi a teendő és megmondják.

2014. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, átgondolva igazad van... Elkezdem, aztán majd meglátom :)
2014. jún. 30. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!