Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal, rendes, értelmes...

Fiatal, rendes, értelmes 30-as,40-es nők miert nem járnak rendszeresen méhnyakrák szűrésre? A többedik eset az elmúlt évben, hogy okos, jóérzésű, jó szociális körülmények között élő. édesanyák betegeknek meg ebben a szörnyű betegségben. (? )

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 22:02
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Érdemes ellátogatnod a mai Index oldalára is ahol találsz egy cikket egy nőgyógyász doktor "úrról", érdemes elolvasni és elgondolkozni hogy vajon egy normális félénk lány, asszony megy-e legközelebb...


a címben kipontozott szó a r.banc, ezt kell ott beírni rendesen, mert fennakad itt a trágárság szűrőn..


[link]

2015. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Én már doktornőben csalódtam. Pedig én is nőpárti voltam ebben a kérdésben. Most már örülök, hogy el mertem menni ehhez a 39 éves férfi nőgyógyászhoz, és maradok is nála. A szobatársam járt folyamatosan, csak ő meg nem engedte 1 évvel ezelőtt műteni, amikor javasolták, amikor még kisebb volt. Az enyémet hüvelyi ultrahanggal vette észre az új dokim.
2015. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Akkor te a szerencsésekhez tartozol, mert férfi nőgyógyászt lehet találni minden sarkon.
2015. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

31-es elolvastam, a Praxis posztját, nem tudom mennyi a valóságalapja! Ha így van ezeket az orvosokat nyilván nem szabad beteg közelébe engedni, na de pont ezért kap ekkora nyilvánosságot egy ilyen eset mert rendkívül egyedi eset.

Én ragaszkodom a nőgyógyászomhoz, aki hatvan éves elmúlt és a megbízhatóság szobra.

2015. febr. 18. 17:35
 35/39 A kérdező kommentje:

32-es nőhöz én nem is mennék !ki tudja, ha labilis éppen mert a hormonjai dolgoznak? Valahogy nem bízom bennük egyáltalán. Biztos régi beidegződés.

ezt nem értem amit írtál, mit találtak nálad? méhnyak elváltozást?

2015. febr. 18. 17:37
 36/39 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!


Ezen mi olyan furcsa a legtöbb nagymama akik 70-86 vagy még több évesek,azok bizony otthon szültek és akkoriban nem járkáltak a nők nőgyógyászati szűrêsekre!


Nem azt írtam,hogy az ên anyàm nem járt egyáltalán női orvoshoz,természetesen én kórházban születtem,ezt a részt féreértetted!Viszont anyut (lassan 60 éves lesz)és a többi gyereket otthon szülte a nagyi (már meghalt 86 évesen)és ő életében 2 szer volt nőgyógyásznál,1 férfi volt az életêben.De más orvosokhoz rendszeresen járt.


Én arről írtam a korábbi generációk otthon szültek orvos nélkül és volt aki életêben nem volt nőgyógyásznál.



Nem engem ért orvosi attrocitác,hanem több barátnőmet fiatalon,én egyszer simán ott hagytam a dokit amikor láttam rajta hogy lekezelő és csak amiatt kötözködni próbált hogy szűz voltam,viccesnek találta,beszêlgetêssel indítottunk és elmondtam neki hogy először jöttem el,szűz vagyok ellenőrzés cêljából jöttem el ...,.


Eleve egy nagy nyitott szoba lett volna ahol vizsgál(sztk rendelés ment,több doki rendelt egyszerre,és több ajtón hivták is be a betegeket),elválasztó függönyökkel amiket elhúzni nem óhajtott volna,több ággyal ment volna a vizsgálat(valami átalakítás volt).Amikor megláttam masik ajtón is bejön egy kiscsaj és gyakorlatilag se függönyt,semmit nem húznak el,én is a kis csaj is átláttunk egymáshoz,meg az orvosok,és mindent hallani amit mond a másik na már ez sem volt semmi.Nem csak én hagytam ott az egészet!



De kérdező!


Azért ha gondja van a gyereknek és van rá mód akkor igen is meg kell adni a gyereknek,hogy választhasson hogy ha már menni kell férfi vagy női orvoshoz akar menni!

Nem biztos hogy aki neked megfelel orvos az neki,a gyereknek is jó.


Meglehet nézni a lányok sokszor barátnőkkel mennek el orvost keresni,nem oda jàrnak ahova az anyjuk.


Én biztos hogy egy kislányt inkább női orvoshoz vinnêk mint férfihez és mindent elmondanék és átbeszélnék vele,hogy neki minnél kevêsbbé legyen kellemetlen.

Még azt is megbeszélnêm hogy bemenjek vagy inkább kint várjak,mert egy 13-14 éves sem biztos hogy azt szeretnê hogy az anyja előtt vêgezenek ilyen intim vizsgálatot.

2015. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Sok nőgyógyász nem végez ,csak kérésre hasi,vagy hüvelyi uh-t,jó pár ezresért.


De kérdező!

Totál féreértettél én sem érzek semmit az orvos iránt,de tárgynak nbem tudom vagy eszköznek tekinteni,embernek tudom.


Ês nem mindegy hogy milyen is ez az ember,akar tapintatosságra,ügyességre.

Nekem volt vizsgálatom ami fájt,és furcsa volt utána hogy semmit nem érzek vizsgálat alatt egy másik dokinàl és mindegyik eredmênyem igen jó volt,az orvos volt durva.



Nekem nagyon is fontos ki az orvos,milyen is az orvos,meg hogy ügyes legyen.

2015. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
32-es vagyok. Miómát.
2015. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Kerdezo!

Ezt irtad: "Nem alakulhat ki a méhnyakrák rendszeres, nőgyógyászati méhnyakrák megelőző szűrővizsgálat mellett."

Hogyne alakulhatna ki, pont ezert kell eljarni, hogy idejeben elcsipjek.


Tinikoromban SZTK-ba jartam egy nohoz, de nagyon durva volt, ennek ellenere ragaszkodtam a no nogyogyaszhoz. Nem tudom miert, csak kellemetlen erzes volt, hogy pasihoz jarjak. Volt is egy szuper dokim par evig, de mar nagyon oreg volt, s messze kellett utazni hozza.

Mikor a ferjemmel osszejottem, kineztem a kornyekunkon egy ferfi dokit. Na, tipikusan olyan volt, akitol odzkodtam. Maga a rendelo is ijeszto volt, de a 70 koruli doki rendszeresen fogdosta a combomat, s a kenetlevetelkor is furcsa volt. Tultettem magam rajta, hiszen csak gyogyszert akartam feliratni, de ahhoz meg kell a rakszures (legalabbis a legtobb helyen anelkul nem irnak fel). Amikor mar 5000Ft-ot kezdett elkerni a gyogyszerfelirasert, eldontottem, hogy nezek egy normalis helyet, ami felszerelt, s neves orvosaik vannak. Talaltam is, arban meg olcsobb volt, mint az elozo, a dokino egy tunder.

Pont eltelt egy ev, igy megcsinalta a rakszurest. Az egy ev alatt P2-bol P4-es lettem. Ez volt penteken, keddre irt ki mutetre, mert minden perc szamitott. Annyira rendes volt a doki, hogy a havi egy ingyenes mutohasznalatat ram aldozta, igy nem kellett erte fizetnunk (170.000Ft), csak a benttartozkodas dijat, ami 10000Ft/ej ketagyas szobaban, furdovel, plazma TV-vel, ala cart etkezessel.

Mindent elmagyarazott, lerajzolta, hogy mi tortenik a mutet alatt a testemmel. Azt mondta mindent megtesz, hogy lehessen gyermekem. Akkor voltam 28 eves egyebkent. Most 32, van egy masfel eves kislanyunk.

Ja, volt HPV-m, de nem rakkelto tipus, szoval nem attol alakult ki a P4-em.

2015. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!