Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal, rendes, értelmes...

Fiatal, rendes, értelmes 30-as,40-es nők miert nem járnak rendszeresen méhnyakrák szűrésre? A többedik eset az elmúlt évben, hogy okos, jóérzésű, jó szociális körülmények között élő. édesanyák betegeknek meg ebben a szörnyű betegségben. (? )

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 22:02
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

6-os!

Örülök, hogy ez rendszeres lesz az életedben!

2015. febr. 10. 15:39
 12/39 A kérdező kommentje:

7-es!

Ezt korábban is hallottam, hogy nem szívesen járnak a nők női nődokihoz! De miért nem? Úgy érzem képtelen lennék egy nő előtt így kitárulkozni. De elfogadom, hogy így érzel, bár nem indokolja hogy csupán ezért ne menjenek!

2015. febr. 10. 15:43
 13/39 A kérdező kommentje:
Valaki írja, hogy jobb lesz ha védőnők vehetik le a kenetet...reméljük, de nekem komoly fenntartásaim vannak, szerintem még sok nőgyógyász sem tudja jól levenni! Aki ezt egyetemen tanulta és x éve csinálja.
2015. febr. 10. 15:45
 14/39 anonim ***** válasza:
54%
Jó, de a nőgyógyász a kenetvétel előtt áttapintja a méhet is nincs-e pl. daganat stb., illetve esetenként csinál UH-t is. A védőnők is érteni fognak hozzá? Én maradok a férfi dokimnál, ha már végre rátaláltam és bízom benne. 6-os voltam.
2015. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon szívemből beszélsz! A védőnő nem fogja kolposzkoppal megvizsgálni, van-e esetleg elváltozás! Szerintem nagyon összetett a szűrés, ennek csak egy része a kenetvétel. Én is maradok a férfi dokimnál. Állítólag a Védönö 300 forintot fog kérni a szűrésért.
2015. febr. 10. 19:54
 16/39 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező!


Több női orvos kellene!


Én férfi orvoshoz nem,akarok menni,nekem az megalázó!

Egy férfi,hiába orvos akkor is férfi.

Még nő előtt is kényelmetlen,rossz érzés levetkőzni ês beterpeszteni.


Női orvoshoz megyek csak el ês csak oda ahol vizsgálat alatt csak az orvos van bent.


Tévedsz,mivel évente 1 alkalommal mész szűrêsre így 1 év leforgása alatt bármi törtênhet!!!!

A tv-ben egy nőnek 3 hónapra a szűrés utàn nőtt cisztája!


Szégyenérzet,félelem miatt nem jàrnak!


E

2015. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Főleg vidéken (kisebb helyeken/ falun)nem olyan jó

az ellátás sajnos

2015. febr. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Igen kialakulhat egy év alatt sajnos. Irtam is, hogy HPV esetén fél évente kell a szűrés. Megalázó lenne...? Szerintem egyáltalán nem! Irt a férfi nem férfi, hanem orvos. Szerintem jol el lehet választani a kettőt. Nagyon durva, hogy a szégyen miatt (ami indokolatlan) esetleg beteg lesz valaki.
2015. febr. 11. 07:40
 19/39 vani2010 válasza:
55%
Èn rendszeresen jàrok nőgyogyàszhoz!Most 38-évesen tul sokat is!2010ben szültem a harmadik gyermekemet!Elötte minden évben elmentem!De most minden honapban odajàrok!Nem azért mert ràkos vagyok hanem mindig van valami!Szerintem aki nem jàr elég felelőtlen!Egy évbe egyszer mindenki vegye a fàradsàgot és menjen el!
2015. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Vani milyen problémák vannak? 37 eves vagyok, de lekopogom eddig p2-nélkül rosszabb nem volt. Sajnos bennem ott a HPV ami ha gyengül az immunitás, támadásba lendülhet. Mondjuk én hipochonder vsgyok,3-4 havonta járok.
2015. febr. 11. 17:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!