Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal, rendes, értelmes...

Fiatal, rendes, értelmes 30-as,40-es nők miert nem járnak rendszeresen méhnyakrák szűrésre? A többedik eset az elmúlt évben, hogy okos, jóérzésű, jó szociális körülmények között élő. édesanyák betegeknek meg ebben a szörnyű betegségben. (? )

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 22:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%

Pedig kérdező a férfi akkor is férfi,hiába orvos!


És a beteg szeméremérzetére sokak nem figyelnek oda!

A legtöbb helyen van külön vizsgáló rész,vagy az pavilonnal,függönnyel van elválasztva és nem,húzzák még sem el.

Nem,hinném hogy aki jegyzetel,felveszi az adatokat annak be kellene oda járnia!

Egy csak egy kus figyelmességen múlik!



Ha valaki szűzként megy van hogy beszólnak.

Ismerősőmmel történt ilyen.


Vagy éppen vizsgálnak és ez igen is kiszolgáltatott helyzet,hiszen a legintimebb részed nézik,te meg ott terpesztesz és simán benyít egy ápoló,másik orvos miközben,semmikeresni valója ott és tök más téma miatt,aminek helye ott nincs(szintén barátnőmmnél történt azzal kér e a dr kávét majd)miközben a kacsa lógot benne.

Én ezért járok magán dokihoz.



Igen is ez nem olyan mint egy sima házi orvosi vizsgálat!

Igen is sok nőnek fontos a dr szemêlye,neme!


Kis kamasz,vagy nagyobb is bármikor kiköthet ott,lehet náluk is baj.És bizony abban a korban nagyon gátlásosak,nekik női orvosra van szükségük.

Egy kamasz nő előtt könnyebben levetkőzik,ha véletlenül kenetet kell venni egy 11-14 évesnél férfi inkább ne nyúlkáljon,meg nézegesen oda,alapból kínós,félelmetes a gyereknek és megalázó is(hiszen hga olvasunk,akkor a melltartót sem veszik le szívesen,az már nagyon zavaró sokaknak)


Én kis kamaszhoz,,ha lenne gyerekem,ha baja lenne csak női orvost engednék hogy alul nyúlkáljon,ha csak a gyerek nem akar férfihez menni.

Bíztosan mindent elmondanék neki,hogy mi lesz és meghallgatnàm hogy ha választhat ő kihez szeretne menni,mert nem bíztos ha aki nekem megfelel az a gyereknek is.

Csak ő számítana,hogy neki minnél kevésbbé legyen kínós.Megkérdezném azt is hogy szeretnê hogy bemenjek vagy kint maradjak,hiszen sok szégyenlős,nem valőszínű hogy meztelen fenêkkel,beterpesztve anyuci előtt akar lenni.


Sok felnőtt a házi dr-tól is tart,oda se megy szívesen!

Nem hogy nőgyógyászhoz!

Ez nem olyan mint egy vérnyomás mérés,azt bárki mérheti!


Mindenkinek a saját dolga,a nbagymamáink egyáltalán nem jartak szűrésre,otthon szültek,sokunk anyukàja is akár és élnek vígan!!!!


Erőszakkal senkit nem lehet rákényszeríteni!


Sokaknak negatív tapasztalata van,vagy megalázzták akár.

Igen is több női orvosra lenne szükség,és megértőbbnek,figyelmesebbnek,tapintatosabbnak kellene a dr-nak is lennie.

Ha valaki sok év kihagyás után elmegy,nem támadni 3x ismét elijjeszteni,hanem kedvesnek lenni!


Fiataloknàl meg fontos lenne hogy egyáltalán mielőtt bármilyen vizsgálatra menne meg tudjon ismerkedni ezzel az egésszel,akár egy orvossal beszélgetni,kérdezni.



Téged azért izgat mert hipohonder vagy!

2015. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Városi nőknek sokkal könnyebb eljárni szűrésre, már csak azért is mert ma már lehet női orvost találni, ha valaki nagyon szeretne.

Minél kisebb vidéki helyeken sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet.

2015. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
41%
Én inkább szégyenlősködöm 10 percig, amíg megnéznek, minthogy meghaljak rákban. De aki a rákot választja, annak egészségére, majd megbánja. Nemhogy örülnének, hogy van higiénikus, ingyenes kórházi ellátás. Sok országban még háziorvoshoz sem juthatnak el, gyerekek halnak meg olyan fertőzésekben, amiket nálunk simán kezelnek, itt meg képesek azon rinyálni, hogy szégyellősek az orvos előtt. A dokinak nem az a dolga, hogy a napi 150 beteg mindegyikének tökéletes komfortot biztosítson, és kedveskedjen meg a lelküket ápolja. Akinek nem felel meg az ellátás, az maradjon otthon, aztán majd sírhat a szája, ha nem használ a Canesten kombi.
2015. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
80%
Milyen agresszív tudsz lenni, előző...
2015. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

21-es kirohanását nem értem...

Nekem 3 gyerekem van, és van lányom. Ha az egészsége múlna ezen, biztosan megnézhetné egy gyermeknőgyógyász, függetlenül attól, hogy férfi-e vagy nő.

Nagymamád valóban nem járt nőgyógyásznál, sőt édesanyád sem. Szándékosan nem használok többesszámot, mert az enyém igen. A nagymamád vélhetően egy férfival élte le az életét és létesített vele szexuális kapcsolatot. a statisztikák szerint aki kb szexuális partnerrel volt nagy sansszal fertőződött HPV-vel.

Az, ahogy irkálsz, hogy engem "izgat" a hipochondriám miatt, csak téged minősít.

Egyáltalán nem találkoztam az általad leírt kínos szituációkkal, pedig elhiheted, az évi kb 3 vizsgálat közben előfordulhatott volna.

Téged minősít, ha egy nőgyógyászban látod a férfit Nekem cs

2015. febr. 16. 19:30
 26/39 A kérdező kommentje:

folytatás:

Nekem csak egy eszköz az orvos, semmit nem érzek tőle. Semmit. Közömbös.

2015. febr. 16. 19:31
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

Ja,kicsit arrogánsz is!


Bocsika már,az orvosok arról is tanulnak(van előírásuk)hogyan kell a beteggel bánni,mikre kell figyelni,ha meg van teremtve az hogy még diszkrétebb,komfortosabb legyen a vizsgálat(van paraván,függöny a vizsgálóba)éljenek vele.


Ahogy bármilyen más munkába be kell tartani az előírásokat,így ez rájuk is érvényes!

És a szeméremérzetről is tanulnak bocsika,erre is van jogszabály,mikre kell figyelni.


Az orvos is ha beteg elvár magával szemben bizonyos bánás módot,hidd csak el!


Van egy mondás ahogyan magad is elvárod hogy veled bánjanak úgy bànj másokkal is!!!!


(Nyugodj meg nem a csoró fog orvosnak tanulni,mert olyan sokba kerül a félév egyetemen)


Attól,hogy valaki nem orvos még úgyanúgy ember,és értékes,nem alja nép akikkel bárhogyan lehet bánni!!!!



És ne a 3. országbeliekkel hasonlíts minket össze,hanem akkor vedd külföldöt pl-nak mint beteg kezelés,bánás.(pl. németek,osztrákok:ott 2 szobás ágyak vannak,külön mozsdóval,sok helyen orvosi vizsgálat orvosi köppenyben zajlik a betegen ,jó nekem is ez érdekes volt,mell kas vizsgálatkor a köppeny hol csak elől,hol csak hátán vo!t kicsit nyitva,de has nyomkodást nődokinál a nő hasának letakarásával végezték,a lepel alá tette az orvos a kezét úgy nyomkodott,a női egész alsó része takarva volt lepelel,feltűnően diszkréten)


És nem feltétlenül lesz rákos valaki ha nem megy évente szűrésre!

Bizonyos országok 2-3 évente történő szűrésről írnak,ajánlanak!!!



Korábban meg egyáltalán nem mentek szűrésre,sőt otthon szültek egyedül!!!!


Ha megy szűrésre akkor megy,ha nem az is az ő dolga!


Nekem egyáltalán nem mindegy ki az orvos,milyen híre van!

2015. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Miért itt hisztériázol?

Miről beszélsz?

2015. febr. 16. 20:17
 29/39 anonim ***** válasza:
38%
6-os vagyok. Látjátok én megfizettem a tanulópénzt azzal, hogy a doktornőt otthagyva, mivel megsértődtünk egymásra, 9 évig nem mentem senkihez, férfihez márpedig én nem megyek címszóval. Nem csak a méhnyakrák fordulhat elő, hanem pl. a mióma is (mint nálam). Már nem lehetett megmondani, hogy a 4,6 cm-es miómám mióta van ott, mióta növekedett, mivel ugye 9 évig nem voltam dokinál. Most viszont félistenként nézek fel az új nőgyógyászomra (aki egy 39 éves férfi), hogy megmentette a méhemet és csak a daganatot operálta ki. A mióma pl. korlátlan növekedésre képes, és 35 - 40 év körül bármikor csak úgy kialakulhat a hormonális változások hatására. A kórházi szobatársamnak a méhét is ki kellett venni, mert 20 cm-esre és 2 kg-osra növekedett, áttörte a méhnyakat és lezárta a vizeletet. Én is azt hittem a 9 év alatt, minek menjek nőgyógyászhoz, miért pont engem érne utol pl. méhnyakrák, vagy akármi ... nagyanyám se járt soha. Ja?
2015. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%

Ezt hasi UH-val lehetett volna kimutatni csak. Nem volt ő se orvosnál? mármint a szobatársad.

Egyébként ma már nem elérhetetlen dolog a női nőgyógyászhoz járás, akit zavar a férfi az menjen nőhöz. Évente 1x akár 100 km-t is utaznék, ha női orvost csak ott találnék.

2015. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!