Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal, rendes, értelmes...

Fiatal, rendes, értelmes 30-as,40-es nők miert nem járnak rendszeresen méhnyakrák szűrésre? A többedik eset az elmúlt évben, hogy okos, jóérzésű, jó szociális körülmények között élő. édesanyák betegeknek meg ebben a szörnyű betegségben. (? )

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 22:02
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
*betegedtek
2015. febr. 9. 22:05
 2/39 anonim ***** válasza:
71%
Amiért tüdőszűrésre és fogorvoshoz sem jár a többség évente vizsgálatra. Általában csak akkor mennek, amikor már valami baj van.
2015. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy eljárnak, még lehetnek betegek...
2015. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Masodik! Nem értem mire gondolsz. Ha van egy p2 eredményed, nyilván nem vagy beteg.
2015. febr. 9. 22:45
 5/39 anonim ***** válasza:
64%
Méhnyakrákod akkor is lehet, ha eljársz szűrésekre.
2015. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%
Én 40 éves vagyok, 9 évig én se jártam, mert előtte a doktornő akihez mindig jártam beszólt az utolsó vizsgálatnál valamit, férfihez pedig nem akartam menni, mert szégyenlősködtem. 2014-ben rászántam magam nagy nehezen, mert ajánlottak egy nagyon rendes férfi nőgyógyászt. Lekopogom, P1 lett az eredmény, tehát ezt a részét megúsztam a 9 évi mulasztásommal, viszont talált a méhemben egy 4,6 cm-es miómát, amit azóta megoperált, sikeresen eltávolította a méhem megmentésével. Szerintem hasonló okok miatt nem járnak a többiek se, hülyeségeken variálunk, mint pl. "férfi elé nem fekszek fel oda" stb. Én mostantól minden évben elmegyek ehhez a férfi nőgyógyászhoz.
2015. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos kevés a női orvos és ez bizony nagyon komoly akadálya a rendszeres szűrésnek!

Majd talán ha a védőnők is levehetik a kenetet...

2015. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%

A beszólogatást tényleg be kéne tiltani vagy nem tudom

Nem értem, ilyen (alap) dolgokra miért nem képzik ki jobban a leendő dokikat -

2015. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

3-as, ennek amit írtál mi értelme?

Nem alakulhat ki a méhnyakrák rendszeres, nőgyógyászati méhnyakrák megelőző szűrővizsgálat mellett. Ez HPV fertőzöttség esetén félévente indokolt, ha nincs ilyen gond, évente.

Ez a súlyos betegség hosszú évek alatt alakul ki, időben felfedezve szinte maradéktalanul gyógyítható. Mivel sokáig nem ad tünetet, ezért kizárólag a rendszeres szűrővizsgálat ad biztonságot.

2015. febr. 10. 15:35
 10/39 anonim ***** válasza:
50%
"Ez a súlyos betegség hosszú évek alatt alakul ki, időben felfedezve szinte maradéktalanul gyógyítható" Látod, magadnak mondasz ellent, attól hogy eljár valaki szűrésre, még lehet méhnyakrákja, csak időben felfedezik.
2015. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!