Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők! Ti mit használtok menstru...

Nők! Ti mit használtok menstruáció idején?

Figyelt kérdés

Ciki, avagy nem, évek óta menstruáló nőként most felmerült bennem ez a kérdés, abból adódóan, hogy manapság sok helyen olvastam, hogy a tampon nem egészséges, mert a menstruáció nem tud távozni a külvilág felé, mert már bent a tampon felszívja, meg azt mondják, hogy sok fertőzést össze lehet vele szedni. Én évek óta használom, nincs semmi panaszom, de felmerült most bennem, hogy betétre váltok. Azzal viszont az a gondom, hogy hiába van ott a betét, a menstruáció kifolyik, a betét felfogja, de pl. ha suliba vagyok, vagy munkahelyen, akkor órákon keresztül, vagy akár csak félóráig is ott "csücsülök" benne? Ez nem fertőzésveszélyes??

Ti mit gondoltok erről? Ki mit használ és miért? Mennyire vált be az a módszer, amit használsz?

Minden véleményre kíváncsi vagyok.:)



2014. nov. 8. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan amit leírtál, hogy miket hallottál a tamponról (ami ha belegondolsz logikusan igaz is, hogy dugóként működik, bent tartja a vért és ott pang míg ki nem cseréled) én betétpárti vagyok. Egyébként életemben egyszer kipróbáltam a tampont, kifejezetten utáltam azt a 2 órát, amíg kibírtam, hogy bennem legyen, na itt kivágtam a kukába.
2014. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én tampont még csak kipróbálni sem vagyok hajlandó! Számomra visszataszító és egészségtelen az egész. Betétet használok, pamutos fedőrétegűt...egyáltalán nincs semmilyen fertőzésveszélye! 30/nő
2014. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 8. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha egyik sem jó, akkor használj intim kelyhet, keress rá. Világ életemben tampont használtam, de kezd egyre vonzóbb lenni számomra az intim kehely.
2014. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 31 éves vagyok. Tiniként amikor megjött akkor az első két nap maga volt számomra a pokol. Reggel felkeltem, beraktam a betétet extra méretet plusz vattát és egy/másfél óra múlva mehettem haza a vonattal, mert egyszerűen annyira erős volt a vérzés, hogy mire beértem a 30 km-re lévő városba annyira átáztam, hogy úgy néztem ki mint aki beleült valami pirosba. Nem egyszer előfordult, hogy orvosi igazolás kellett, mert nem tudtam bemenni a suliba. Azóta van mindig tiszta bugyi egy zacsiban a táskámban. Pár év múlva huszonévesen leküzdöttem az érzéseimet és kipróbáltam a tampont. Az életem gyökeresen megváltozott. Nem volt többet olyan érzésem mintha most pisiltem volna be, nem éreztem magam úgy, hogy mindenki engem néz a pelenka méretű betét miatt. Egyszóval megváltás volt a számomra a tampon. Mintha nem is lenne meg.

Én is hallottam a fertőzésveszélyről, de azt is sok helyen olvastam, hogy a megfelelő higiénia mellett nyugodtan lehet használni. Nem koszos kézzel kell kivenni, és behelyezni, nem szabad túl sokáig bennhagyni. Beszélgettem másokkal is a tamponról, és volt bátorságom szemtől-szembe megkérdezni, hogy hogy csinálják, amikor ki kell menni wc-re. Volt aki azt mondta, csak akkor cseréli ki ha hosszú wc-re megy és, ha csak pisil akkor nem. Ezt én azért nem csinálom, mert félek, hogy ha véletlenül lepisilem a zsinórt elkaphatok valamit, így inkább mindig cserélem.

Olyankor szoktam csak betétet használni amikor már nagyon a ciklus végén vagyok és egész nap már csak maximum egy csepp jön belőlem, de olyankor nem kell csak egy sima tisztasági betét. Olyankor valóban fölösleges a tampon, mert annyira magába szívja a hüvely nedvességét, annyira kiszárad, hogy az már káros is lehet.

Szerintem tégy próbát. Egyik hónapban hagyd el a tampont és csak betétet használj, akkor is amikor a legerősebb és leggyengébb és este is. Szerintem ha kipróbálod a másikat könnyebben tudsz dönteni mi a kényelmesebb a számodra.

2014. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felváltva használd - az a legjobb -

Éjjelre pl. én mindig éjszakai betétet rakok be

2014. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én betétet használok,és bevált.2 és fél év alatt csak egyszer áztam át.Tampont még soha nem használtam,egyszerűen nem tudom elképzelni,hogy felhelyezzem.Ha rendszeresen cseréled és figyelsz a higiéniára,akkor szerintem egyik sem fertőzésveszélyes.

18/L

2014. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én néhány évig tampont használtam,a vérzés erősségéhez megfelelőt.Aztán 1x nem kaptam a kisboltban azt a márkát,ami bevált,gagyit nem akartam venni,így vittem betétet.Azóta csak akkor használok 'dugót',ha olyan nadrágot veszek fel,amihez ciki a 10literes bugyi betéttel :D .De lehetőleg az öltözködésemet a nehéz napokon úgy alakítom,hogy betéthez...Mióta átpártoltam tampiról szárnyasra,kevésbé görcsöl a hasam,illetve megszűnt az a panaszom,hogy a mensi utolsó napján és az azt követő napon mindig pokolian fájt a fejem.Próbáltam ezt is,azt is,a betétre szavazok.Erősebb napokon Alw.éjszakait használok napközben is,több órán át biztonságos,még nem hozott cikis helyzetbe :)
2014. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

A tampon nem dugokent mukodik! Szivacskent, mivel felszivja a vert!


Anyukam szimpla 35 eve, en meg 10 eve hasznalok tampont ejjel-nappal, az egvilagon semmi bajunk nem volt meg (meg csak fertozes se). Persze fontos a higienia.


Noverem amugy betetet hasznalt mindig is, o gyakran kuzd fertozesekkel.

Ott ul a rothado verben orakig... A huvelyben nem oxidalodik a ver!

2014. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindegyikőtöknek, nagyon hasznosak voltak a számomra!

Legközelebb kipróbálom a betétet és ha beválik, maradok annál, ha nem, akkor max. felváltva fogom használni a tamponnal. Az a baj, hogy hiába évekig nincs panasza valakinek a tamponhasználat mellett, de ha egyszercsak lesz panasz, az nem múlik el egyhamar. :/

2014. nov. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!