Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem baj ha a fogamzásgátló...

Nem baj ha a fogamzásgátló szedését abbahagytam ha csak a fél levelet szedtem be?

Figyelt kérdés
Sok bajom volt vele. Másfél hónap alatt 5 kilót híztam. Besokalltam. Abbahagytam hónap közben. Most így 3 nap után megjött a menstruációm. Ez nem baj? Normálisan fogok most menstruálni?

2014. nov. 7. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz normálisan, megborítodat a hormonrendszeredet.
2014. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból írod vagy csak gondolod?
2014. nov. 7. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
De baj, nagy baj, teljesen összekeverted a hormonrendszeredet! Azt a másfél hetet már kibírtad volna, gyógyszer szedése közben soha nem hagyjuk abba a szedés, ezt orvos is elmondta volna ha megkérdezed, de a betegtájékoztatóban is benne van!
2014. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet valami nagy baj?tényleg nem gondoltam volna :-(
2014. nov. 7. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz semmi bajod azon kívül, hogy lesz egy megvonásos vérzésed idő előtt. A következő menstruáció már rendes lesz valószínűleg. A védekezésről gondoskodni kell!
2014. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2014. nov. 7. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát azért ilyenkor elég ritka, hogy utána rendesen visszaáll a ciklus. A betegtájékoztatóban is benne van szerintem, hogy csak a levél végén szabad abbahagyni. Kivétel, ha mondjuk mélyvénás trombózissal bevisznek, de az más téma.

Tovább kellett volna szedned, a kezdeti mellékhatások a 2. levél után sokszor elmúlnak amúgy is. Meg másfél hónap alatt 5 kilót bármilyen okból fel lehet szedni, fogamzásgátló miatt inkább visszatartott víz lehetett az oka. Így most könnyen nagy galibát okozhattál magadnak. Mindenképp keresd fel az orvosod és ne lepődj meg, ha rendesen leszid.

Az, hogy most megjött, az egy dolog, mert a gyógyszer miatt van, kérdés utána helyreáll-e a ciklusod, vagy legalábbis mennyi idő alatt.

2014. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!