Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért erőlteti az összes...

Miért erőlteti az összes nőgyógyász a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok, de már szinte nekem kellemetlen, hogy a fájdalmas menstruációra fogamzásgátlót akarnak felírni állandóan. Mintha el se hinnék, hogy szűz vagyok.

Miért, és miért nem hajlandóak inkább cataflamot felírni helyette?

23/L


2014. nov. 6. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. Manapság mindenre felírják. Fáj a hasad? Fogamzásgátló! Pattanásos vagy? Fogamzásgátló! Rendszertelen? Fogamzásgátló!

Van benne üzlet, az biztos.

2014. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Cataflamot is szedhetsz, ha az neked beválik. A fogamzásgátló hormonálisan oldja meg a problémát, inkább oki, mint tüneti kezelés. Nemcsak gyerek ellen jó. De te nyugodtan megmondhatod az orvosnak, hogy nem szeretnél. A Cataflamot a háziorvos is felírhatja neked.
2014. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nos, én annó szörnyű menstruációs görcsökkel kínlódtam, többször kórházba kellett vinni, és volt, hogy el is ájultam. Rémálom volt minden hónap a mensi idején.

A foggátló minden problémát megoldott.

2014. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Sose szedtem, de engem is mindig ezzel szekáltak, szinte hülyének néztek, hogy miért nem akarom szedni.

Még 17 évesen anyummal mentem, a nőgyógyász kérdezés nélkül felírt egy dobozzal, semmi vérkép vagy bármilyen vizsgálat, anyum pedig kiváltotta, hogy akkor szedjem. Én meg nem szedtem.

Azóta is párszor fel akartak írni, fájdalmas mensire, vagy mert szerintük az a legjobb védekezési módszer... hát inkább én szeretném eldönteni, nekem jó-e hormont szedni...

Most gyereket szeretnénk, először találkoztam olyan nőgyógyásszal, akik szerint jól tettem, hogy nem szedtem.

Egyébként is kardiológián dolgozom, szinte mindig van nálunk thrombosisos, emboliás fiatal nő, aki fogamzásgátlót szedett. Nem tudom, én genetikailag hajlamos vagyok-e rá, de jól megvagyok nélküle.

2014. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ELőző: ha egy nőgyógyász labor nélkül ír fel foggátlót, akkor ahhoz többet NE menj!
2014. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletta ugyanúgy nem oki kezelés.

Egyszerűen azért lesz kevésbé fájdalmas, mert leállítja az egész ciklust. Kevésbé vastagszik meg a méhnyálkahártya, így kevesebb a vérzés és a görcs.

2014. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
De hosszú távú hatása van, ha hosszabb szedés után abbahagyja, nem tér vissza a fájdalmas menstruáció. Valamit mégis beállít a hormonháztartásban. Mivel mi itt nem vagyunk orvosok, nem tudjuk pontosan a hatásmechanizmusát. Ha csak a pillanatnyi fájdalomcsillapítás lenne a cél, nem azt írnák fel.
2014. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Orvosok nem vagyunk, de spec. én az leszek, szóval azért valamit tudok a hatásmechanizmusáról.

És egyáltalán nem törvényszerű, hogy nem tér vissza a fájdalom.

Egyébként sokszor az idő is segít (a görcsös menzesz inkább fiatalabb korra jellemző), na meg a szülés is (sokaknak szülés után lesz kevésbé görcsös, vagy épp szülés után áll be a menzeszük).

2014. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A #3-as vagyok, és a #8-al teljesen egyetértek.


A fájdalom visszatér, ha mégsem, akkor az nem a gyógyszer miatt van, hanem magától is megoldódott volna a probléma.

Az igen erős görcs a fiatalabbakra jellemző. Én vagyok a kevesek egyike, akiket a 30-as éveikben is végig kísért.

2014. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert kevésbé fogsz görcsölni. Van egy csomó tabletta, amit más céllal írnak fel, de a nagytöbbség fogamzásgátlóként ismer, mert ilyen hatása is van. Pl Dianne35 régen kúraszerűen alkalmazva helyrehozta az aknes arcbőrt - szűz lányoknál is előszetetettel írták fel. A hosszútávú hatása az más kérdés. Természetes gyógyteákat is érdemes kipróbálni, nyilván ha nem őrülten elviselhetetlen. Nekem anno megoldotta a hasonló gondomat a fogamzásgátló.
2014. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!