Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat?

Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Már másfél éve menstruálok. De ma jött meg legelőször úgy, hogy suliba kell mennem. Gondolkozom a tamponon, de nem nagyon merem felhelyezni. Valami tipp? Ha sikerült, akkor hány órát bír ki második, harmadik nap?

2014. nov. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a minit érdemes ha az kisebb akkor normált valakinek könyen megy a falhejézés valakinek nem inkább érdemes betétel ha meg tamponal akkor 6 óránál tovább nem lehet bent egy de én 4 óránként váltom inább maradj a betétnél sztem.
2014. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nyugodtan próbálkozhatsz tamponnal. Javaslom az o.b. tamponokat, azok a legmegbízhatóbbak és minden vérzés erősségre kaphatók (doboz tetején a cseppek száma jelzi ezt).


Lehet kapni "mini" o.b. tampont is, bár ezt inkább a menstruációd végére javaslom kipróbálásra, hiszen ennek nem túl nagy nagy a "teherbírása". Tampont vérzéserősségtől függően átlagosan 3-4 óránként cserélj, több ideig semmiképpen se hagyd bent, hiszen fertőzést okozhat.


Sok sikert!

2014. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ööö 15 éves vagy. másfél éve menstruálsz, és most először mész így suliba. (wtf? )mit csináltál te abba a másfél évbe? csak azt ne mond hogy ezért nem mentél suliba… egyébként ha minivel kezdesz akkor nekem kb. 2-3 órát bír ki a 2. nap de lehet hogy a tiéd erősebb illetve gyengébb. nekem először nehezen ment a felhelyezés, mivel eleve a 3. menstruációmnál kezdtem, de hát muszáj volt felhelyezni és végül sikerült. ma már normált használok de ez is még csak a 10-11-ik asszem.
2014. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mókusfelmászottafára válasza:
amit az előző írt nekem is érdekesnek tűnt de mindegy :) hát nekem 12 évesen jött meg először persze pont aznap mikor évzáró volt , és így a betét ciki lett volna mert átüt a szoknyán. Így első mensinél már tamponoztam ,csak normál és super volt itthon így kénytelen voltam a normál méretűvel kezdeni...ha nem nyúltam volna félre és nem a supert fogom meg , de fel sem tűnt mentem a Wcbe felrakni . Remegő kézzel bontottam ki a tampont a wcre ülve széttárt lábakkal . De elsőre felment , kicsit szarul raktam fel enyhén szólva és úgy mentem el az ünnepélyre ...alig vártam , hogy hazaérjünk és megigazíthassam . utána minden jó volt. Azóta is tampont használok.Szóval csak lazíts ,koncentrálj, ülj,állj vagy feküdj egy kényelmes pozitcióba és hajrá :D 14/l :))
2014. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!