Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok tampont, és hogy?

Használhatok tampont, és hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


13 éves lány vagyok és kb. 4-5 menstruációm volt eddig(2013, szeptember 1-jén jött meg először). Ilyen korban már lehet tampont használni? Általában normál erősségű vérzésem van, szóval kb. milyen gyakran kellene majd cserélgetni. Meg félek hogy fáj amikor felhelyezem.



2014. jún. 30. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem mar most is hasznalhatsz tampont. En egyebkent betetparti vagyok, ugyhogy meg nem hasznaltam tampont :/ Azert meg kerdezd meg mastol is, ne bizz az en velemenyemben.
2014. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem ajánlom még ilyen fiatalon a tampon használatát. Fájhat is a felhelyezés, hát még a kihúzása miután megtelt. A szűzhártyád is átszakadhat, és még fertőzést is könnyebb összeszedned a használatával.
2014. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bajod nem lesz töle (nincs hosszú ö-m) ha megfelelöen használod én 12 éves koromban keztem semmi bajom nem lett ahogy neked sem lesz ha jól használod.Mindenképp minivel kezdj. Ha van kérdésed írj privátban.
2014. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 1. 10:47
 5/9 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem simán használhatsz. Mondjuk én 14 évesen próbáltam először, és nem ment, fájt..:( Utána egy év múlva próbáltam megint. Nem görcsöltem rá, simán felment a mini. Aztán normál, majd a super, végül a super plus! :) Sokkal kényelmesebb, nem gondolkozom azon, hogy "vajon átáztam-e?". Én ajánlom, de először használj minit, mert az se biztos, hogy felmegy. És, ne görcsölj rá! :) Ha fáj, hagyd abba. 16/L :)
2014. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Bocsi, azt kihagytam, hogy ez tőled függ, milyen gyakran kell cserélned. Ha nagyon erős a vérzésed, akkor egy mini nem elég... vagy max nagyon-nagyon sűrűn cseréled. Nekem az első napokon már egy 15-30 perc alatt megtelik...:) Általában szüzeknek a minit ajánják, de nekem 16 éves szűzként nem jelentett gondot a super plus sem :)) Szóval ez tőled, meg a vérzésedtől függ. 16/L
2014. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként biztos hogy nem fertőzésveszélyes?
2014. júl. 1. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tiszta kézzel helyezed fel,és veszed ki,akkor nem.Ilyen korban nyugodtan használhatsz tampont.Minivel kezdd,aztán próbáld a normált.Ennél nagyobbak kétlem,hogy felmennének.Bár az O.B.silk touch tamponjai nagyon csúsznam,szerintem direkt szüzeknek,tiniknek van kitalálva.:) Felhelyezéskor kényelmesen legyél(guggolva,háton fekve,egyik lábad a földön,másik a vécéülőkén),és addig told fel a tampont,amíg nem érzed.Akkor van jó helyen,ha nem fáj,nem feszít.Nyugi,túl feltolni sem tudod,lehetetlen.Kihúzni akkor próbáld,mikor megtelt,különben fájni fog.:) Kihúzáskor is a guggolás a leghatásosabb.Akkor telt meg,mikor érzed,hogy ki akar csusszanni,olyan pisilhetnéked van.Sok sikert! Ha bármi kérdésed van,írj! ;)
2014. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Használhatsz!
2014. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!