Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat, vajon...

Első tamponhasználat, vajon mit nem csinálok jól? Olyan bénának érzem magam.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éve menstruálok, 16 éves vagyok. Most akarok váltani tamponra, minivel kezdek, és szűz vagyok. Sikerül felhelyezni (szerintem), de annyira kényelmetlen, érzem hogy "ott van".. tudom, hogy ezek szerint nem raktam fel jól, de nem tudom fentebb rakni.. :S

Segítsetek légyszi, mit csináljak.


2014. júl. 15. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rendesen fel van rakva, akkor azt észre sem veszed, szóval valóban nem jól helyezted fel, nincs eléggé bent.

Tedd fel az egyik lábadat valahová és akkor úgy könnyebb. Illetve ha nem silk touch borítású a tampon, akkor válts arra, ugyanis az egy olyan külső rész, borítás a tamponon, ami még jobban elősegíti a tampon felhelyezését.

2014. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először nekem is így sikerült, felraktam, mentem és nyomott, leültem és nyomott. Nem raktam fel eléggé, amikor már azt hiszed nem megy tovább, döntsd meg egy kicsit.

Ha van rá lehetőséged, akkor ágyon rakd fel, feküdj le rá, térdeid a nyakadba, akkor a legkönnyebb felhelyezni.

2014. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne erőltesd? Míg szűz voltam én sem tudtam tampont használni.


Még most is irtó szr feltenni, kellemetlen, meg kiszedni is, de sokkal kényelmesebb így elviselem azt a pár undi pillanatot.

2014. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Használj applikatoros tampont, azt a legkonyebb feltenni. Amugy a tampont mindig eros mentesznel célszerű kipróbálni guggoló helyzetben, addig feltenni, amíg ütközik, tovább nem megy.
2014. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne aggódj, lazíts, és mikor betetted és még érzed, döntsd meg, és nyomd be. Ha nem megy, egy picit húzd vissza, és próbáld újra, nekem is csak a 4.tamponnal sikerült, de már 2 éve azt használok, és már egyszerű :). Az előttem szólóknak meg igaza van, ha felemeled a lábaid könnyebb :D
2014. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2014. júl. 16. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!