Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló hatásai?

Fogamzásgátló hatásai?

Figyelt kérdés
Viszonylag elég rövid időn belül másodjára vagyok vashiányos vérszegény. A házidoki azt mondta, hogy ezen inkább csak a nőgyógyász tudna segíteni, főleg ha bő vérzésem van és sajnos nekem az van. A kérdésem az lenne, hogyha elmennék nőgyógyászhoz írna-e fel úgy fogamzásgátló tablettát, hogy jelenleg nem is lenne rá szükségem. Milyen pozitív hatásai lennének még a tablettának? Állítólag a bőr állapotán is javít. Legalábbis ezt olvastam. Negatív hatásai mik lehetnek? Valóban jóval kevesebb lenne a vérzés mennyisége?

2014. szept. 4. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Attól függ hány éves vagy. 18 éves kor alatt én senkinek sem ajánlom/ajánlanám a fogamzásgátlót elsősorban azért, mert még visszafordíthatatlan károkat csinálhat a saját hormonrendszeredben, ami most kezd beletanulni a működésébe. Ha rögtön belepiszkálsz és nem engeded beállni egy életen át fogsz szenvedni tőle ha éppen nem tudsz fogamzásgátlót szedni.


Viszont ha elmúltál 18 és tényleg ennyire vészes tüneteid vannak én nyugodt szívvel ajánlom. Tényleg csökkenti a vérzés mennyiségét és szebb lesz tőle a bőr, általában. De sok olyan mellékhatása is lehet, ami rosszabb, mint a mostani állapotod. Állandó fejfájás, görcsök menszesz előtt, depresszió, libidó csökkenés, túlzott éhségérzet (ezért híznak a nők a fogamzásgátlótól, nem a levegőtől!) mondjuk ezek a tünetek pont azok, ami miatt vissza kell menni a dokihoz, hogy csere más fajtára.


Egyébként a vashoz szedtél elég C-vitamint? Az segíti a felszívódását, mert amúgy a vastabletta jelentős része simán kiürül, nagyon nehezen szívódik fel, ezért is nehéz pótolni a vasat kóros állapotnál. (én már évek óta nem foglalkozom vele orvosi szinten, pedig vészesen vérszegény vagyok. Vasban gazdag kajákat eszek mindennap egy vasat is tartalmazó multivitaminnal és az általános fáradtság legalább nincs meg.)

2014. szept. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

18 éves már elmúltam, és még sosem szedtem fogamzásgátlót. Csak hallottam a pozitív hatásairól egy kettőt, amelyek ugye rajtam pont tudnának segíteni. A vérzés mennyiségére és az arcomon már lassan egy éve éktelenkedő piros foltokra gondolok itt.

Viszont ott vannak a negatív hatásai is, amelyek kicsit ijesztőek.

A C-vitamint az orvos még csak meg sem említette, hogy esetleg jó lenne a vas mellé szedni. Legutóbbi alkalommal azonban a gyógyszertárban rákérdeztünk, akkor is azt mondták, hogy jaj ehhez nem kell vitamin. -_-

2014. szept. 5. 22:18
 13/14 anonim ***** válasza:
Pedig a vas felszívódásához nagyon fontos a c-vitamin és a folsav.
2014. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem is kell, viszont az esetek 90%-ában valaki azért lesz vashiányos, mert nem megfelelő a táplálkozása. Nálad a sportolás és erős vérzés az okozó. Mindenképpen kell pótolnod a vitaminokat ha nem halál egészségesen étkezel zöldség gyümölccsel mindennap és társai.
2014. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!