Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló hatásai?

Fogamzásgátló hatásai?

Figyelt kérdés
Viszonylag elég rövid időn belül másodjára vagyok vashiányos vérszegény. A házidoki azt mondta, hogy ezen inkább csak a nőgyógyász tudna segíteni, főleg ha bő vérzésem van és sajnos nekem az van. A kérdésem az lenne, hogyha elmennék nőgyógyászhoz írna-e fel úgy fogamzásgátló tablettát, hogy jelenleg nem is lenne rá szükségem. Milyen pozitív hatásai lennének még a tablettának? Állítólag a bőr állapotán is javít. Legalábbis ezt olvastam. Negatív hatásai mik lehetnek? Valóban jóval kevesebb lenne a vérzés mennyisége?

2014. szept. 4. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A menstruációdat helyre állítaná, a bőröd tényleg szebb lenne tőle, és az ember hajának is jót tesz. Arra kell figyelni, hogy nem mindenki szedhet fogamzásgátólt, illetve nem mindegy, hogy a doki milyet ír fel.

Vannak akik arra panaszkodnak, hogy meghíznak miatta, de amikor utána olvastam azt találtam, hogy max a vízvisszatartás miatt hízhat az ember 2-3 kilót.

2014. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vastabletta inkább??? Fogamzásgátló felesleges, ha nem védekezésre használod. Csak terheled a szervezeted.
2014. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Vastablettát szedek. Pár hónapja is szedtem, és idővel ismét vashiányos vérszegény lettem. Azt mondta a háziorvos, hogy ez addig lesz így amíg "odalent" minden helyre nem jön... És ez azért nem jó, mert ez az egész már az arcomat is "tönkretette". Pattanás utáni piros foltok már lassan egy éve az arcomat színesítik. Azért kérdeztem, hogy valóban szebbé tenné-e a bőrt, mert akkor végülis a fogamzásgátló tényleg jó lenne. Most viszont eszembe jutott még valami. Sportolóként feltűnt, hogy a menstruációt megelőző egy hétben csökken a fizikai teljesítőképességem. Nem tudok olyan jól teljesíteni, mint bármikor máskor. Vajon ezen is tudna segíteni a gyógyszer?


Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 4. 17:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig szedted a vasat?
2014. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hónapokig, pontosan már nem tudom. :/ Aztán az orvos annyit mondott, hogy na akkor most labor. Az eredmény nevetséges volt. A minimum értéktől egy picivel volt csak jobb, de a doktor azt mondta, hogy már nem kell tovább szedni.. Most meg ugyanott vagyok, mint néhány hónappal ezelőtt. Az emberrel nem is foglalkoznak. Itt normális orvost sajnos nem találsz. Elhiszem, hogy ő magasról tesz az egészre, de nekem fontos lenne az, hogy végre ne hulljon a hajam, az arcom helyrejöjjön, mert akárhova megyek negyven kiló smink kell rá, illetve az is jó lenne ha azokon a napokon nem kellene azon aggódni, hogy jaj istenem, annyi van, hogy ...

Ez már csak a jövőbeli terveim miatt is fontos lenne. Egész napos tevékenység során, amikor esély sem lenne betétet vagy tampont cserélni, biztos hogy nagyon megszívnám és két óra múlva már "bajban" lennék...

2014. szept. 4. 18:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor is hülyeség fogamzásgátlót szedni emiatt. Ha ennyire nem jön rendben a vasszinted, kórházakban lehet intravénásan kapni, és akkor helyreáll.
2014. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az ember nem feltétlenül akar kórházba rohangálni, amúgy ez egyik barátnőmnél is hasonló a helyzet, nem sokat ér a sok vaspótlással ha szinte elvérzik amikor megjön neki.
2014. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig kórházba rohangálni, elég 1-2 kezelés. De akár háziorvos is be tudja adni injekció formában.
2014. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha nagyon a jövőbe nézek, nem hiszem, hogy ez katonanőként működhetne. Tényleg fontos az, hogy rendben legyen minden ezért is keresem a legjobb megoldást.
2014. szept. 4. 18:48
 10/14 A kérdező kommentje:
A 7-es válaszolóval értek én is egyet. Sokat a vaspótlás tényleg nem ér, ráadásul nem lesz kevesebb mennyiségű a vérzésem. Ha később tényleg katonának állok, előbb véreznék el egy csatamezőn, minthogy meglőjenek. :D
2014. szept. 4. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!