Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hatásai vannak fogamzás...

Milyen hatásai vannak fogamzásgátló szedésének?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok, és olyan problémával mentem el nőgyógyászhoz, hogy túl szőrös vagyok, de tényleg, lány létemre fekete hosszú szőr mindenhol..has, hát, vállak, tarkó..nagyon szégyenlem magam miatta..az orvos vérvételre küldött, tesztoszteronszintet nézett, amire aztmondta hogy normális. Annyit tudott mondani, hogy szedjek fogamzásgátlót. Attól jobb lesz a helyzet? Milyen hatásai vannak a tablettának? Légyszi segítsetek!
2014. jún. 6. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mellékhatásként kitisztulhat a bőröd, nőhet a melled, kevésbé lesz fájdalmas, és mondhatni időzített lesz a vérzésed, nem lesz olyan ingadozó a hangulatod. A szőrről sajnos nem tudok nyilatkozni, de bizonyosan gyengülhet.


Rossz esetben pedig ezek ellenkezője történik. Pattanásos, olajos bőr, hízás mindenhova, fokozott érzékenység, a szőr megerősödése, pecsételő, nem a megfelelő időben érkező vérzés.


Meg persze nem lesz babád, ha jól szeded.


Néha sokáig tart megtalálni a megfelelő, legfeljebb jó hatásokkal rendelkező tablettát, de olyan is van, akinek elsőre sincsen semmi kifogása ellene. Talán egy próbát megér. Csak tudja az orvos, hogy mit érdemes adnia a problémádra.

2014. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kezdtem el szedni, márciusban. 1 levél közepe felé áttöréses vérzésem volt, 3 nap alatt elmúlt, megvonásos időben jött és azóta minden rendben vele. Annyi mellékhatását tapasztalom, hogy érzékenyek a melleim időnként és fájnak (nem durván). Az étvágyam néha nagyobb, volt egy 1,5-2 hét, hogy nem tudtam megállni az evést és felszaladt 2 kg. Azóta odafigyelek, mennyit eszek, a nassolnivalót meg hanyagolom, ahogy csak tudom.

A tabitól az hízik meg, aki sokat eszik, ha odafigyelsz, nem lesz gond.

Szóval nálam ennyi. Én azért szedem, hogy ne essek teherbe. Hallottam róla, hogy enyhíti a szőrnövekedést, remélem így lesz nálad!:)

2014. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Dienille-t írt fel az orvos, most elkezdem szedni, és reménykedek :)
2014. jún. 6. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég furcsa, hogy felír egy 16 évesnek.

Növeli a trombózis kockázatot, nem lesz normális menstruációd, mert nem a méh nyálkahártya válik le, csak egy megvonásos vérzésed lesz. Így ez utóbbi nem is fog cserélődni, frissülni évekig. Elég drasztikus dolog szerintem.

2014. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el pajzsmirigy vizsgálatra is. Egyik barátnőmnek is ez volt a baja, mint neked, 10 év múlva derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködése van. Persze 10 év múlva már voltak egyéb tünetei is, nem csak a szőrpamacsok, de utólag azt mondta az orvosa, hogy a túlzott szőrösödése is ettől volt.
2014. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hülye volt az orvos, h felírta. Ez ugyanaz az eset, mikor rendszertelen menzeszre felírja, h beallitsa. Pedig csak az igazi gondot fedi el, ha abbahagyod, ugyanúgy visszatér. Én már 1,5 éve szedem es annyit irok a pozitívumok közé, h napra pontosan jön meg... ennyi. A pozitívumok közé azt tudom sorolni, h napra pontosan jön meg. Emellett pedig hiztam, ugyanúgy gorcsolok, a verzesem pedig annyira gyenge, h még a legerősebb napon is alig tudom felhelyezni a tampont (tudom más örülne neki, ha ilyen gyenge lenne, de én nem szeretem).
2014. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Jah amúgy én védekezés szempontból szedem

2014. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én is évekig szedtem, nem múltak el a pattanásaim, és a görcseim sem lettek lájtosabbak. Aztán baba miatt abbahagytam, és most nem is akarom megint elkezdeni, mert nagyapámnak lett egy mélyvénás trombózisa.
2014. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!