Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok mennyire kellemetlen...

Lányok mennyire kellemetlen egy nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
..mennyire ,,szerettek " oda menni és milyen időközönként jártook..kort is
2014. aug. 5. 14:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon kellemetlen egy normális nőnek, mert olyan helyzetbe kerülsz ott, amilyenben nem szívesen vagy.

Természetesen vannak olyan nők, akiknek egyetlen "szexuális" élményük az ha végre levetkőzhetnek és beterpeszthetnek egy férfi előtt, ők szeretik ezt és élvezettel mennek oda, és náluk szóba se kerülhet a női orvos, kitalálnak mindenfélét, hogy igazolják azt, amiért férfi orvos kell nekik. (természetesen fiatal és jóképű, ahogy itt írta is valaki.)

A normális, átlagos nő nem örömmel, de elmegy az 1-2 évente esedékes szűrő vizsgálatokra és nagy részük női orvost keres, ami azért nem olyan könnyű a kisebb városokban és helységekben, mert azért a nőgyógyászat még mindig férfiak által uralt szakma.

2014. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
11: mindenki szembe megy az autópályán veled, rossz érzés lehet:) A nőgyógyász egyáltalán nem szexuális téma, én úgy gondolom, a testünkkel és a genderrel békében élni fontos életfeladat (lenne számodra is):)
2014. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
21%

Utsó, aki a genderével jóban van.

Fuss neki mégegyszer az olvasásnak, mert te valamit szerintem félreérthettél.

2014. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

utolsó: a kedves válaszoló (aki szerint egy NORMÁLIS nőnek kellemetlen, mert a normális nő szégyellős) összemossa a társadalmi nemet a nemmel. Ezért írtam a gendert. A szexualitás nem kapcsolható össze a nődokival. Jobb példa lett volna az, hogy mondjuk az illető szégyellős-e edzés előtt az öltözőben.


Gratulálok hozzá, hogy felpontoztad...:D

2014. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
32%

Még mindig sok nőt ér trauma egy-egy nőgyógyászati vizsgálaton. „Bár erős kifejezésnek tűnik, de jó néhányan erőszakként élik meg a vizsgálatokat” – mondta Rácz Zsuzsa író egy nemrégiben lezajlott konferencián, ahol az orvosi kommunikációról volt szó. A gyógyító szakmák közül a nőgyógyászat az egyik – a sebészet és az urológia mellett –, ahol szinte teljes a férfiuralom: a nőgyógyászok 95 százaléka férfi. A doktor urak nem veszik tudomásul, de talán nem is tudatosul bennük, hogy a nők a vizsgálat során egy szokatlan, kellemetlen szituációba kerülnek, és ezt a helyzetet megfelelő empátiával kellene kezelniük. Sok nőnek gondot jelent, hogy kénytelen egy idegen előtt levetkőzni, arról nem is beszélve, hogy az intim környezet a legtöbb helyen még mindig hiányzik. Erre számos személyes történet is olvasható a különböző fórumokon: többen is leírták például, hogy a rendelőkben a vizsgálószék éppen szemben van az ajtóval, amit a nyári melegben sokszor be sem csuknak, s csak egy vékony függöny hivatott takarni a széttárt lábakkal fekvő nőt.

Az orvos és a páciens klasszikus alá-fölérendeltségi viszonyban van, szó szerint és átvitt értelemben is. A nők többsége pedig – legyen bármilyen képzett, bármilyen magas beosztásban – tekintélytisztelő, vagyis általában tudomásul veszi, hogy követnie kell az orvos instrukcióit, kérdés nélkül is.


Rácz Zsuzsa szerint a nőgyógyászati rendelőben elszenvedett megalázó helyzet az, ami az egyik fő oka lehet annak, miért nem vesznek részt a nők jóval nagyobb számban – a figyelemfelkeltő kampányok ellenére sem – a szűrővizsgálatokon.

2014. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem akkor gyere le az autópályádról és térj vissza a szűk ösvényedre.
2014. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Jóképű, okos, vicces, fiatal férfi, teljesen természetesnek érzem, hogy levetkőzöm egy ilyen férfi előtt. "


Huhh, azért erről nem a nőgyógyászati vizsgálat jut eszembe...

Kellemetlen a kiszolgáltatott terpesztés ott meztelenül, de sajnos elkerülhetetlen időnként, mint ahogy a fogorvos is például.

Én női orvoshoz járok, mert azért az elfogadhatóbb számomra, és könnyebben meg tudok vele beszélni intimebb dolgokat is.

2014. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz menni NORMÁLIS nő számára pont annyira megalázó, mint megmutatni a torkát a háziorvosnak.


Az, hogy egy nő nem retteg hisztérikusan a nőgyógyásztól, nem azt jelenti, hogy szexuális gyönyörűséget érezne az említett helyzetben. Aki ezt gondolja, az egész egyszerűen beteg, forduljon pszichológushoz, és kérdezze meg, hátha arra is meg tudja tanítani a pszichómókus, hogy miért nem kell rettegve szégyellni a saját testünket az orvos előtt...

2014. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ezt a fentit a 11-esnek írtam. Természetesen némi szégyenlősséggel nincs gond, amennyiben nem ér el beteges szintet, de az, hogy valaki itt szexmániás nimfománnak festi le azokat, akik nem rettegnek ebben a helyzetben és férfi nőgyógyászhoz mennek, az már komolyan enyhe túlzás.
2014. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
21%

Butaságot beszélsz előző már megint és újra próbálsz kötekedni, ahogy oly gyakran teszed. Próbálj a kérdezőnek válaszolni és nem szándékos félremagyarázásokba bonyolódni.

Nekem semmiképpen sem az a normális amit itt írt egy-két nő -(bár lehet hogy fiúk ők, akik csak a vágyaikat itt élik ki.)

"Szeretem.... imádok oda menni,... Jóképű, okos, vicces, fiatal férfi, teljesen természetesnek érzem, hogy levetkőzöm egy ilyen férfi előtt."


Ha neked ez természetes és követendő, ám tegyed, de azért remélhetőleg a nygy többség nem így gondolkodik. lásd pl. Rácz Zsuzsa írónőt, aki feltételezhetően nem egy perverz alak, akinek pszihológushoz kellene járnia.

2014. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!