Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a hüvelyi ultrahang?...

Milyen a hüvelyi ultrahang? Félek! :/

Figyelt kérdés

Elküldött az orvos ultrahangra. Ezzel nincs is semmi baj mert nincs minden rendben. Nekem az nem mindegy hogy milyen ultrahang. Elvileg hasi ultrahangra megyek de ha nem látszik az aminek látszania kéne akkor hüvelyi ultrahangot fog csinálni. Az milyen? Mivel szűz vagyok azt mondta hogy kis fejjel vagy mi de nem tudom mit takar ez az egész.

Milyen mélyen? Olyan székben mint a nőgyógyásznál?

(Amúgy még nőgyógyásznál se voltam)

Nagyon parázok...



2014. ápr. 23. 20:04
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Kedves 24. válaszoló!


Nagyon szívesen! Természetes, hogy "normális hangnemben" írtunk, mikor te is abban írtál, és érződött, hogy te is jószándékból szóltál hozzá és osztottad meg a tapasztalataidat, hogy megnyugtasd a kérdezőt! :-)


Mi nyilván azért vagyunk jobban képben a konkrét vizsgálatot illetően, mert az életkorunk miatt már több tapasztalatunk van vele (én legalábbis már sokkal idősebb vagyok nálad, az biztos).


Kedves Kérdező!


Azokat a petesejteket, amik még nem kezdtek megérni, vagyis úgynevezett "alvó állapotban", és amikből kb. 300.000 található serdülőkorban a petefészkekben, nem lehet ultrahanggal látni, annyira kicsik.


Ha valakinek van peteérése, akkor a spontán menstruációs ciklus kezdetén több petesejt elkezd érni, tüsző alakul ki belőlük, ami növekedésnek indul. Kb. az 5-7. napon általában egy kiválasztódik közülük (ezt hívják domináns tüszőnek), ami ezután napi 1-3 mm-t nő, a többi pedig összeesik és felszívódik. (Akkor van esély kétpetéjű iker terhességre, ha egynél több tüsző is megérik.) Amikor a domináns tüsző kb. 20-22 mm nagyságúra megnő, akkor megreped a petefészekben, és kiszabadul belőle az érett petesejt. (Ezt hívják tüszőrepedésnek, más néven ovulációnak.)


Ultrahanggal nyomon követhető a tüsző(k) érése, mivel már a néhány milliméteresek is láthatóak a petefészkekben, nemhogy a kb. 2 cm átmérőjűek.


Abból, hogy - mint írtad - nem menstruálsz, egyértelműen következik, hogy nincsen peteérésed. Szóval az orvos annyit láthatott, hogy nincsen érési stádumban lévő, növekedő tüsző a petefészkeidben. (Szerintem ezt érthetted félre, mert ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rengeteg petesejted még éretlen, "alvó" állapotban.)


Feltételezem, hogy ha ultrahang alapján nem lehetett megállapítani annak az okát, hogy nincs peteérésed, akkor az orvos elködött téged további vizsgálatokra (pl. hormon vizsgálatra, ami vérvételből történik, vagy esetleg endokrinológushoz).


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2014. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy "érő petesejt" helyett hallottál véletlenül "élő petesejtet"?
2014. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

De, persze, lehet hogy félreértettem, sőt ezek szerint valószínű.

17 éves vagyok.

Teljesen igazad van és eltaláltad, elküldtek endokrinológushoz és hormont is néznek majd mert vérvételre is mennem kell.

2014. ápr. 29. 22:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!