Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a hüvelyi ultrahang?...

Milyen a hüvelyi ultrahang? Félek! :/

Figyelt kérdés

Elküldött az orvos ultrahangra. Ezzel nincs is semmi baj mert nincs minden rendben. Nekem az nem mindegy hogy milyen ultrahang. Elvileg hasi ultrahangra megyek de ha nem látszik az aminek látszania kéne akkor hüvelyi ultrahangot fog csinálni. Az milyen? Mivel szűz vagyok azt mondta hogy kis fejjel vagy mi de nem tudom mit takar ez az egész.

Milyen mélyen? Olyan székben mint a nőgyógyásznál?

(Amúgy még nőgyógyásznál se voltam)

Nagyon parázok...



2014. ápr. 23. 20:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Szia!


A 20-as hozzászólóval értek egyet maradéktalanul. Én 3 gyerek után, rengeteg ilyen vizsgálat tapasztalatával mondom, hogy ez a vizsgálat nem fáj. Ha tudsz tudatosan lazítani, akkor még annyira sem kellemetlen. Ha nem lazítasz, akkor érzel pici feszülést, hogy bent van az eszköz, meg hogy mozgatja benned a vizsgálat közben, de ha lazítasz még ezt sem. Az orvos fel van rá készülve, hogy a lazítás (főleg első alkalommal történő TVUH esetében)nehéz, és főleg bizalmi dolog így "vigyáz" jobban. Azaz türelmesebb.

Maga a vizsgálat egy sima ágyon zajlik, jobb helyeken az ágy fej része kicsit meg van emelve (általában magánrendelőkben) rosszabb helyeken egy kispárna van a fejed alatt. Az ágyra felfekszel vagyis inkább ülsz, a 2 lában térdben behajlítod és lazítasz. (Ezt az orvos is kéri majd Tőled). Az orvos melléd ül egy székre, és elmondja mire számíts. (Mondd el neki előtte, hogy ilyen vizsgálatod még nem volt!) Egy vékony fejű eszközről beszélünk, amire az orvos óvszert húz, majd bekeni síkosítóval, hogy könnyebben felmenjen az esetlegesen száraz hüvelybe. Ha lazítasz ebből semmit nem érzel, esetleg azt, hogy a síkosító picit hideg. Aztán ha bent van, elkezd vele vizsgálni. Ellenőriz minden lehetséges problémát, majd kihúzza a vizsgálóeszközt, és kész is vagy.


Tanács: Mikor felfelé tolja az eszközt, érdemes a szádon keresztül egy nagy levegőt venni, ezzel tulajdonképpen "befogadni" az eszközt, és ez segít az ellazulásban is. Kifelé pedig ahogy távozik az eszköz, úgy kifújni a levegőt a szádon, ez is segít az ellazulásban. Az én orvosom szokta is mondani hogy ez sokat segít.


Úgyhogy bátorság, ne félj, ez NEM egy fájdalmas vizsgálat. Ezt igazolja, hogy nem érzéstelenítésben végzik. Hidd el, ami fáj, ahhoz adnak érzéstelenítést is. Ehhez nem jár. :-)


Ügyes legyél, aztán ha van kedved, írj, hogy hogyan élted meg végül. :-)

2014. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én és barátnőm is volt már szűzen uh-n, és mindkettőnknek csináltak hüvelyit is. Mi mondjuk már használtunk ekkor tampont, és 18 évesek elmúltunk, és külön rákérdeztek, hogy beleegyezünk-e. Egyébként nem fájt egyikünknek sem, inkább kellemetlen a szituáció. Én többször is voltam, volt, ahol sima ágyra kellett felfeküdni, de volt, ahol rendes nőgyógyászati vizsgálóágyra. Ne izgulj!
2014. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket, kezdek megnyugodni... :)

Majd megírom hogy történt.

Köszönöm!!

2014. ápr. 24. 13:39
 24/33 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

18 éves vagyok, szűz, ma voltam életemben először nőgyógyásznál ahol csináltak ilyen vizsgálatot. Úgyhogy friss az élmény:)Előre mondom ne félj!

Szóval elmondom mi volt:

1.Magán orvoshoz mentem , ami nagyon megérte mert türelmes volt és ez nagyon jó.

2.Nem tudtam előre, hogy így fog vizsgálni. Úgy készültem, hogy csak külső ultrahang lesz.

3.Általános "lábszéttevős" vizsgálószék volt.

4.Először egy vékony eszközt vezetett be,ami nem tudom hogy nézett ki, de csak a hüvelybe vezette be, ezt alig érezni.

5.Aztán 2 ujjával tapogatta ki, hogy van e valami probléma a hüvelyfalban, közben a másik kezével kívülről óvatosan nyomkodta a szeméremdombot.Ez sem vészes inkább csak fura volt....:))

6.Ezután jött a hüvelyi ultrahang. Először kicsit megijedtem, amikor megláttam a vizsgáló eszközt, de felesleges volt:)Egy hosszúkás kb.13cm hosszú, lapított henger alakú izé , a vége nagyon picit vastagabb. Erre húzott egy védő gumit, majd rá zselét kent. Ezután bevezette azt az eszközt a hüvelybe. Ezt nem is igazán érezni, fájni egyáltalán nem fáj, esetleg egy kicsit fura. Ezután a méhszájon is átvezette. Itt érdemes kicsit lazítani, mert úgy könnyebben bemegy. Ez a rész kellemetlen volt, de annyira nem vészes, csak lazulj el amennyire tudsz.Nagyon hamar vége van ennek a résznek úgy 3-4 másodperc lehetett, azaz semmi:) Miután bent van a méhben már alig lehet érezni.Ezután az orvos körbenézett mi a helyzet odabenn. Majd kihúzta az eszközt, ez kb. 2 másodperc enyhe kellemetlenség, nem fájdalom. Majd törlés és vége!

Nem kell aggódnod! Nem vészes! Szűz maradsz és utána hősnek érzed magad, pedig szinte semmit nem kellett érte elviselned:))) Én holnap vérvételre megyek és attól sokkal jobban félek. Ettől már nem:))))


U.i.:Jól esik utána valami fincsi kaja. Bármi amit szeretsz:)))

2014. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 24. hozzászóló!


Kedves tőled, hogy leírtad, hogy zajlott a vizsgálat, és hogy - hozzánk hasonlóan - te is igyekeztél megnyugatni a kérdezőt.


Egyetlen észrevételem lenne azzal kapcsolatban, amit leírtál.


A hüvelyi ultrahang vizsgálófejét soha nem vezetik át a méhszájon. Nem is tudnák, mert a méhszáj és a méhnyak zárt, leszámítva a szülést és azt megelőzően, vagy ha valakinél esetleg vetélés indult be, illetve még a menstruáció alatt nyílik ki épp csak olyan kis mértékben a méhnyak, hogy a vér ki tudjon ürülni a méhből a hüvelyen keresztül.


Alap esetben azért is zárt a mészáj és a méhnyak, hogy a méhet védje a felszálló fertőzésektől, vagyis hogy a hüvelyből ne tudjanak felfele terjedni az esetleges kórokozók.


Ha szükség van arra, hogy az orvosok "bepillantást nyerjenek" a méhüregbe, akkor arra másfajta vizsgálatok alkalmasak, pl. a hiszteroszkópia, más néven méhűri tükrözés, amivel az ultrahangnál megbízhatóbb, pontosabb képet kapnak a méh üregén belüli esetleges elváltozásokról (polip, mióma, fejlődési rendellenesség, összenövés, a méh belfelszínének egyenetlensége, stb.).


Ezt a beavatkozást érzéstelenítésben végzik, és úgy történik, hogy a méh nyakcsatornájának enyhe tágítása után egy vékony optikát vezetnek a méh üregébe.


Feltételezem, hogy talán félreértettél valamit a vizsgálat közben. A hüvelyi ultrahang annak megállapítására valóban alkalmas, hogy zárt-e a méhszáj és a méhnyak, de a méhbe nem vezetik be a vizsgálófejet (ami olyan méretű, hogy nem is férne át a méhnyakon).


Szerintem talán azért is hihetted azt, hogy ez történt, mert a készülék képernyőn nyilván láttad a vizsgálat közben nem csak a petefészkeket, hanem a méhet is.


Jó egészséget kívánok neked is, és a kérdezőnek is! Remélem, neki is olyan pozitív tapasztalata lesz ezzel a vizsgálattal, mint neked. Nagyon rendes volt tőled, hogy megosztottad vele a tapasztalataidat!

2014. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 24-es válaszoló!


Örülök, hogy pozitív élmény maradt számodra a nőgyógyászati vizsgálat, és a hüvelyi UH. Annyit azonban javítanék, hogy a vizsgálófejet csak a hüvelybe vezetik be, a méhbe nem, hiszen azt a zárt méhszáj elzárja a hüvelytől. A méhszáj pl. menstruáció alatt, vagy szülés után picit nyitottabb állapotú, de annyira sohasem, hogy egy hüvelyi UH fej azon beférjen. A méhen belüli műtéteket méhlazítóval, és speciális eszközökkel végzik.


Bocsi, hogy belekotyogtam, csak gondoltam helyesbítek.

Üdv!

2014. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

24. válaszoló vagyok!

Köszönöm, hogy megmondtátok mi a helyzet, mert így még tisztább a kép. Vizsgálat közben végig a képernyőt néztem, és hallgattam mit mond a doktor úr. Valószínűleg valamit félreérthettem. De akkor most már tudom mi is történt:))

Ettől függetlenül az érzések olyanok voltak amilyeneket leírtam.Azaz nem fájdalom! Köszönöm, hogy normális hangnemben, nem kioktatóan, értelmesen elmagyaráztátok! Több ilyen ember kellene ide! :)

2014. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad az élményeidet és a helyesbítést is. Túl estem rajta de nem végzett hüvelyi ultrahangot csak hasit mert azt mondta hogy ha még csak tampont se használtam még akkor nem lehet. Ezt nem tudom hogy orvosilag vagy csak úgymond 'erkölcsileg' mondta.

Mindenesetre én is köszönöm a normális és nem lekezelő válaszokat.


Ha még szabad megkérdeznem az baj ha nem talált élő petesejtet vagy mit? (A problémám hogy még csak egyszer volt meg 2 éve azóta semmi)

2014. ápr. 29. 18:45
 29/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy nem talált élő petesejtet, azt jelenti, hogy épp nem volt peteérésed. Semmi bajt nem jelent. :-)

2014. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Ja... értem. Akkor jó :)

Köszönöm

2014. ápr. 29. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!