Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kislányomnak megjött 2...

A kislányomnak megjött 2 hónapja de nem mer iskolába menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nem hajlandó elmenni.. Már mondtam neki hogy ezt nem szabad de nem hallgat semmire. Egész nap sír.. mit tegyek ellene?

2014. jan. 4. 15:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Keressétek fel a helyi nevelési tanácsadót, és kérjetek mihamarabb gyerekpszichológustól időpontot! Ez nem normális, ami a lányoddal történik, valami trauma érte, amiről nem tudsz, vagy kóros mértékben szorong. KI kell bogozni az okát.
2014. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Mondd neki, hogy Te is menstruálsz, de attól még dolgoznod kell, és az iskolában is vannak, vagy lesznek olyan lányok akik menstruálnak. Ő menstruál először az osztályában?
2014. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Azt sikerült már kihúznod belőle, hogy mi baja? Egyáltalán van köze a menstruációhoz? Attól fél, hogy átázik? Vagy magától a menzesztől fél és betegnek érzi magát? Amúgy egyetértek az elsővel, egyértelműen pszichológust igénylő eset.
2014. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
2. vagyok. Lehet, hogy tényleg volt valami rossz élménye ezzel kapcsolatban.
2014. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

A húgomnál jelentkezett efféle stressz, ő mondta is, hogy mi a baj. Szégyellte magát, de nagyon. Szerencsére egyszer, kétszer jól kisírta magát, és átment rajta (hála az égnek!!)

Betétet használ, vagy tampont? Attól fél, hogy meglátja valaki, ahogy a zsebébe teszi, vagy amikor kiveszi a táskájából? Beszélgetni kell vele erről nagyon sokat!

2014. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Megint a 2. vagyok. Jobb ha Te beszélsz vele. Egy anya a legjobb pszichológusnál is többet ér! Érezze, hogy bízhat benned és minden problémáját megbeszélheti! Próbáld megnyugtatni!
2014. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Utsó, ez akkor van így, ha nem kóros patológiás a gyermek állapota! Ha 2 hónapja nem képes iskolába menni és egész nap sír, ott bizony baj van! Van benne tapasztalatom, hidd el.
2014. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Mert én 13 éves vagyok és 11 évesen jött meg, de én természetesnek vettem, hogy menzesz alatt megyek suliba, és meg sem fordult a fejemben, hogy otthon kéne maradnom.

És miért sír egész nap? A menzesz miatt? És 2 hónapja sír, vagy csak amikor megvan neki?

Szerintem amúgy történhetett vele valam suliban (pl. csúfolják) és ezért nem akar menni, inkább a menszenszre fogja.

2014. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom hány éves a lányod és mennyit beszélgettetek erről vele korábban. Mennyire volt felkészülve rá?

Hol és hogyan jött meg neki ?

Mit gondol ő pontosan erről? Voltak olyan éppen tizenévesek, akik okították egymást, hogy kórházba kell menni és felvágják a menstruáló lány hasát. Na ott melyik lány várta, hogy megjöjjön neki.

2014. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 itsmev válasza:
84%

Szerintem az lenne a legjobb, ha megmondanád neki, hogy ez szükséges rossz, ez ellen nem lehet mit tenni, a lányok/nők ezt élik át minden hónapban. Tulajdonképpen nem is értem, miért sír? Zavarja a dolog, vagy új volt neki? Szerintem sem ez a legnagyobb baja, hanem az iskolában van valami, ami miatt nem akar bemenni, próbálj erről is beszélni vele, és akkor hátha elmondja.

Attól függetlenül, hogy menstruál, még muszáj iskolába mennie. Gyerek, ez a dolga.

2014. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!