Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lesz káros a vegyes...

Mennyire lesz káros a vegyes csoport az oviban a most iskolába menő kislányomnak?

Figyelt kérdés
Most utolsó éves az oviban a kislányom, és szeptembertől, sajnos helyhiány miatt a 6 évesekhez rakták be a 3 éves kicsiket...Úgy látom hogy rossz hatást váltott ki nála a kicsik reakciói, mivel eddig reggel mindíg simán elengedett dolgozni, mostanában viszont félóráig csüng rajtam, hogy ne menjek, vagy vigyem magammal, és napközben is újra felvette hogy érzékenyen reagál apró dolgokra,sirva fakad,hisztizik...Mennyire visszafordíthatatlan ez? Mit tegyek hogy ne érezze magát rosszul az oviban? (eddig mindíg vágyott, és jól érezte magát..)
2008. szept. 24. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A híúságára kell hatni:mondd meg neki,milyen fontos,hogy Ő ott van,tud segíteni a buta kicsiknek.

Lehet,hogy az a baja mint sok nagycsoportosnak,nincs már csak játék,gyakorolni kell-ugye a nagycsoport iskolaelőkészítő-ez nem nagyon tetszik nekik,beszélj az ovónénivel,ha megismétlitek a nagycsoportot,ne vegye olyan szigorúan a gyakorlást!

2008. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én óvó néni vagyok, és 8.éve vegyes csoportban dolgozom. Nálunk nem jelent gondot a vegyes korosztály. a nagyok segítőkészek, türelmet, empátiát tanúsítanak a kicsik felé. a kicsik könnyebben beszoknak, a nagyok mintája alapján, hisz ők is megvigasztalják őket. a nagyoknak külön egyéni, vagy mikrocsoportos foglalkozás van, ahol történik az iskolaelőkészítés, tehát nem kell aggódni, kellőképpen felkészítik őket az iskolára. Nekem nagyon pozitív a vegyes csoport. De érthető az aggodalom, tőlem is sok "nagyos" szülő mindig ezt kérdezi. A reggeli sírdogálás csak átmeneti(tapasztalat), hisz még neki is újra meg kell találnia a helyét a csoportban, megszokni az új kis sírós társakat.
2008. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sztem a kicsiknek sem jó,h együtt vannak a nagyokkal.Mivel az életkori fejlődésük máshol tart,sztem nem előnyös a dolog. A kicsik személyisége nem "magától" alakul,hanem hatnak rá a nagyobbak pl.viselkedési mintái..Én ,mint óvónó,úgy gondolom,személyiségfüggő ez a dolog.Van akinek jó és van akinek nem.Én nem szivesen teszem a 3.éves kisfiam a 6 éves fiúk közé majd a csoportban...
2010. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!