Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők/Lányok tudtok nekem segíteni?

Nők/Lányok tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és igaz hogy beteg lettem (arcüreg gyulladás) de az előtt is volt hüvelyfolyásom.. Most több mint 1 hete volt.. Nem tudja nekem valaki megmondani hogy ez milyen betegség lehet? Párom is van elég rég óta de ez nem mindig fordult elő és gumit mindig használunk! van még valami.. A húgyúti nyílás (tudjátok amin keresztül pisilsz) körülötte piros.. de hogy miért azt sem tudom. ha tudtok valamit ezekről megköszönném.. és ha van ezekre gyógyír tudassátok velem köszönöm elöre is !

2013. szept. 19. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van-e egyéb tüneted? Pl: égő érzés, viszketés, fájdalmas vizelés. Ill. kellemetlen szagú-e a váladék?
2013. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha az arcüreg gyulladásodra kaptál antibiotikumot, márpedig gondolom igen, akkor most van egy hüvelyi fertőzésed. Elég gyakori dolog szokott lenni.

El kell vele menni orvoshoz!

2013. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hát fájt ha pisiltem.. vagy 2 napig. de már nem.:)

hát anyunak félek elmondani.. és igen kaptam rá antibiotikumot.

2013. szept. 19. 13:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet akár gombás fertőzés,ami(ha szedtél antibiotikumot)fellángolt. Ettől lehet gyulladt a húgycsőnyílás és a szeméremtest is. De elképzelhető,h érzékeny vagy gumira,tisztálkodó szerekre. Menj el nőgyógyászhoz,vegyenek kenetet és nézzék meg nincs-e fertőzésed,ha nincs,akkor menj bőrgyógyászhoz, ott ki tudják vizsgálni az érzékenységeket.
2013. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

másfél éve először jött elö ez.. hogy piros. szerintem nem vagyok gumira érzékeny..

hogy lehet ezeket elkapni amúgy ? :/

2013. szept. 19. 13:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb megoldás, ha veszel a patikában hüvelyflóra-visszaállító készítményt (protexin gynophylus, gyntima) ezek általában kúpok, hüvelykapszulák/tabletták. Helyileg kell őket alkalmazni és sokszor kikerülhető velük a gyógyszeres kezelés. Azonban ha 3-4 napon belül nincs javulás, bizony orvoshoz kell fordulni.
2013. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a segítséged, hogy szántál rám egy kis időt. :)

és ha tényleg nem javul.. akkor elmegyünk orvoshoz.. szedek bátorságot..

2013. szept. 19. 14:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem elkapod. Mármint az antibiotikum következtében fellépő hüvelyi fertőzést. Ez kialakul. Mivel a hüvelyben vannak jó baktériumok és az antibiotikum nem csak a rossz, hanem a jó baktériumokat is kiöli a szervezetből, így a hüvelyből is, aminek következtében felborul a hüvelyflóra egyensúlya, így túlszaporodnak olyan gombák, amik egyébként is ott vannak, de normál mennyiségben nem okoznak panaszt, míg túlszaporodva csinálnak fertőzést, illetve gyulladást.

És ez a fertőzés könnyen fel tud jutni a húgyutakba is, mivel nőknek ugye rövid a húgycsőnyílásuk. És lehet hogy ezért is érzed a kellemetlen vizelést. De akár lehet a kettő egymástól független is. Mosdóról pl. összeszedtél baktériumot, ami meg csinált a hüvelyi mellé egy húgyúti fertőzést.

Vagy maga a gyulladás, ami a hüvelyedben van, mutatkozik meg a húgyutaknál is.

Mindenképpen menj orvoshoz és csináljanak hüvelykenet tenyészést, illetve vizelettenyésztést is és akkor célzott kezelést kapsz rá!

És legközelebb, ha antibiotikumot szedsz, akkor vegyél a patikába hüvelyflóra helyreállító készítményt és azt használd az antibiotikum kúra elejétől és akkor nem lesz ilyen gond, mivel az megelőzi ezeket a dolgokat.

2013. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, ez még először fordult elő hogy fájjon h a vizelés.. meg az is hogy ennyi hüvelyfolyásom van.. azért fordultam ide.
2013. szept. 19. 14:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Elkapni is lehet ahogy azt előttem is írták, viszont a hüvelyflóra felborulása sokmindentől bekövetkezhet. Antibiotikum-kúra, stressz, maga a szexuális közösülés miatt (hüvelyfal sérülés), túlzott higiéné, nem megfelelő tisztálkodási szokások. Időnként érdemes probiotikus kúrát végezni ha folyás jelentkezik, mert legtöbbször csak ez az oka. Megelőzésképp szerintem érdemes még (bár sokan felesleges pénzkidobásnak gondolják, nekem bevált és meg vagyok vele elégedve) intim mosakodót használni.
2013. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!