Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése! Inkább...

Fogamzásgátló szedése! Inkább hátrány, mint előny?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 1 éve szedek fogamzásgátlót.Nekem is találomra írta fel a nőgyógyász.Meg sem vizsgált előtte,mert még akkor nem voltam senkivel.Se vérvizsgálat semmi. Alapjába véve nagyon gyógyszer ellenes vagyok. Azért kezdtem el szedni,mert lett egy komoly kapcsolatom,akivel már 2 éve együtt vagyok,de gondolkodom,hogy leteszem,de félek.

Nálunk a családban a nőknek trombózisra való hajlama megvan.Anyának és a mamának is volt a gyógyszer szedése alatt(vízszeres a lábuk is nagyon,de ez a tabletta előtt is ilyen volt,de gondolom a trombózisban nagy oka volt a tablettának).Ismerősök meséltek még durva eseteket,amik megijesztenek.

Valamint gyanús..hogy az orvosok találomra felírják és semmibe veszik a többit.Múltkor benn voltam a háziorvosomnál alkalmassági vizsgálaton.Az első kérdése az volt,hogy gyógyszert is írjon fel nekem?(mármint újabb adag fogamzásgátlót).Gondolom ők ezek után kapnak pénzt is és azért figyel ennyire oda "rám".

A barátom inkább a gyógyszer mellett van..kényelmesebb ugye,de végső soron úgy is én döntök.Az én testemről van szó.Én nem várnám el azt a páromtól,hogy mérgezze magát. Nem tudom már,hogy kinek higgyek.Az orvosok szerint ezek a mai készítmények már nem olyanok,mint a régiek. Mit tudtok tanácsolni? Hülye vagyok,ha leteszem és annak hiszek,hogy nem jó ez a szervezetemnek hosszú távon vagy hihetek azoknak,akik szerint ezek már nem olyan veszélyesek?


2013. aug. 12. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos nem kap pénzt utána, azért kérdezte, mert megteheti, hogy felírja, így nem kell rohangálnod. Meg nyilván abból indult ki, hogy a nődoki megvizsgált.


Vérvétel muszáj lett volna, ahogy a családi hajlamról is kérdeznie kellett volna. A forgalomban lévő termékek közül tényleg találomra választanak, egyénfüggő lehet a hatásosságuk. Keress más nőgyógyászt!

2013. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha édesanyádnak és a mamádnak is volt trombózisa, akkor MINDENKÉPPEN HAGYD ABBA MINÉL HAMARABB!

Ha továbbra is ezt a módszert akarod választani, akkor mindenképpen indokolt genetikai vizsgálat elvégzése arra nézve, hogy van-e örökletes hajlamod a trombózisra. Ha van, akkor a saját érdekedben TILOS szedned.

Ha nincs, akkor a te döntésed.

Az én véleményem spec. az, hogy ha az ember meg tudja másképp is oldani a védekezést, akkor jobb hormonok nélkül.


Itt leírtam az előnyeit és a hátrányait:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

(9. válasz)


Itt pedig kifejtettem a véleményem az "írjunk mindenkinek tablettát" dologról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__32288..

(3. válasz)

2013. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!Köszönöm szépen ,hogy elküldted ezt a két linket! Én egészségügyi főiskolára járok és a pénzes dolgot innen vettem én is,mert tanultuk,hogy a gyógyszergyártó cégek jól fizetnek vagy nyaralni elküldenek vagy autó és stb...Ezért volt gyanús,hogy nem ilyen okkal mentem orvoshoz és még is a vizsgálat alatt erről érdeklődött,hogy írjon-e fel. Anyukám és a mamám nem szedhetik,mert náluk megállapították,hogy trombózisra való hajlam megvan.

Így nagy esélye,hogy nálam is. Pajzsmirigy beteg is vagyok,de ezt a tabletta nem befolyásolja az orvosom szerint.

2013. aug. 13. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy gyógyszer mellett tényleg lehet szedni, de ha anyudnak és a mamádnak genetikailag hajlama van, akkor tényleg azonnal hagyd abba.
2013. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Most van az 1 hetes szünetem.Az első 2 napban voltam a párommal,ha most abba hagynám,akkor van esélye a teherbe esésnek vagy nincs,mert ebben az egy hetes szünetben még véd?

2013. aug. 20. 15:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben voltam orvosnál!Azt mondta,hogy az átlagtól 2-3x nagyobb az esélye,hogy trombózist kapok,de ettől függetlenül nyugodt szívvel felírta a következő 3 havi adagot! :D
2013. aug. 21. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
És te be is akarod szedni????
2013. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem.Semmi képen.Pláne így...
2013. aug. 21. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!