Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek érdemesebb soványn...

Szerintetek érdemesebb soványnak megtartsam magam, vagy inkább érdemesebb a normális mértékre hízzak?

Figyelt kérdés

Nem csak közeli rokonaim, orvosi vizsgálatoknál, friss ismerősök (új osztálytárs, tanár, tábortárs, stb.) is mind azt mondja, hogy láthatóan sovány vagyok, hogy biztos rossz étvágyú vagyok stb.

Utóbbi szerintem nem igaz, és szívesen híznék egy kicsit - a NORMÁLIS mértékre - FELTÉVE, ha annak több előnye van.


Viszont úgy érzem, hogy annak, hogy soványabb vagyok az átlagnál, annak is vannak előnyei, érthetően pl. hogy könnyű vagyok, jobban beférek a résekbe, mint más, ünnepnapokon nyugodtabban vehetek mindenből, illetve hogy ha kell, jobban bírom az éhséget - utóbbit igazából az eddigi "élethelyzetek" adták, de ezt most nem taglalnám.

Viszont az is igaz, hogy nincs igazán akkora izomerőm (azért a karomon is meglátszik, hogy pl. nem feszülnek az izmok), mint másnak, tesiből se vagyok olyan hűde jó, és egy-két ritka alkalommal van, hogy észreveszem, hogy milyen könnyen kifáradok, bár ez igazából azért ritkán fordul elő --- nem tudom, ez összefüggésben lehet-e a testalkatommal.


Szóval szerintetek mennyire lenne előnyös, illetve előnyösebb lenne-e soványnak megmaradjak, ha ez különösebben nem jelent lemondásokat?



2013. jún. 30. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem egészséges, ha valaki nagyon sovány. De ahogy jól érzed magad a testedben. Én akkor érzem jól magam, ha fitt vagyok, tudom élvezni a mozgást. Volt egy időszakom, amikor nagyon lefogytam, nagyon rosszul éreztem magam a bőrömben.
2013. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hízni kell, nem zsírt növeszteni, hanem IZMOT felszedni.


A kövérség sokkal több betegséget von maga után, mint a soványság, úgyhogy nem kell aggódni!

2013. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hízni kell, hanem sportolni, akkor jön rád izom.
2013. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy normál testsúly jobb,mint a soványság. Annak is vannak káros hatásai,bár ezek inkább idősebb korban jelentkeznek Ilyen például a csontritkulásra való hajlam. Ez abból fakad,h vannak vitaminok,amik zsírban oldódóak, ilyen a D vitamin is,ami a csontok felépítéséhez szükséges,ha a szervezet nem rendelkezik kellő zsírraktárral, ezeknek a vitaminoknak a felszívódása,hasznosulása zavart lesz. És ez igaz az A,E,K vitaminokra is,amik hiányából hiánybetegségek alakulhatnak ki.

Tehát mindenkinek az alkatához mérten szüksége van némi zsírra a szervezetben.

2013. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem hízni kell, hanem sportolni, akkor jön rád izom."


Mondjuk ebben igazat kell adnom, gondolhattam volna erre.

Csak ugye az a gond, hogy a sportra igazából sajnálom az időt. Nem lustaságból, mert jártam úszni, és amikor már ott voltam, akkor csináltam rendesen, csak persze szívesebben lettem volna otthon, olvasni, szintizni, stb., a szokásosak. Gondolom nem csak én vagyok ezzel így egyedül.


Igazából olyasmi lenne jó, mint egy futópad, mert ugye akkor pl. TV nézés közben az ember azért mozog valamit. Csakhát ugye nincs futópad.

(...)

De mondjuk pont most érettségi közben volt olyan, hogy miközben hangos tételt hallgattam, megpróbáltam amolyan tesin tanult gyakorlatokat végezni... igaz, feszültséglevezetésképp, mert az egyik tanárra nagyon dühös voltam. :/

2013. jún. 30. 21:21
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaa, de tényleg, súlyzó az biztos van, most jut eszembe...

Csak nem tudom, az ismert emelgetéssel érek-e el majd bármit is, mert különösebb súlyzógyakorlatokat nem ismerek... vannak ilyenek, vagy ez csak úgy jön?

2013. jún. 30. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:

A futás nem izmosít.

Igen, vannak létező súlyzós gyakorlatok, tudod, egy egész sportág alapul erre, testépítés a neve. Nem csak random lóbáljuk a súlyzót ideoda...


És hogy maradj sovány, vagy legyél normális testű? HMMMMMM nehéz kérdés

2013. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdésed.. :O Ugyanezen tétovázok én is..
2013. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy "alap szabály":soványnak lenni jobb,mint kövérnek,de normál súlyúnak lenni jobb,mint soványnak.

Tényleg kell a szervezet egészséges működéséhez valamennyi zsír is.

2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor az alapszabály egyik része már megvan, a másik része meg nem ügy... gondolom én. ;)
2013. júl. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!