Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy nem érzem az...

Normális, hogy nem érzem az éhséget?

Figyelt kérdés
Úgy egy éve nem tudom, mikor vagyok éhes, csak annyit érzek, hogy fáradt vagyok, meg olyan nyúzott, és leesett a vércukrom. Aztán evés után mindig "felfrissülök", és érzem, hogy szükségem volt rá. Veletek is volt már ilyen?
2013. jún. 26. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én az ivással vagyok így! egyszerűen nem érzem hogy szomjas vagyok. egyszer valami rohamom volt a kiszáradástól. szerintem figyelj arra hogy napi 5x étkezz akkor nem lehet gond!
2013. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Néha ugyan van olyan, hogy csak megkívánom és akkor jólesik vagy épp fáradt vagyok, mégis ha eszek, akkor jobb lesz egy kicsit... De azt, hogy éhes vagy, azt azért érezni kéne. Ez egy nagyon okos ösztön. Azért van, hogy ne haljunk éhen, hogy elkerüljük a későbbi nehézségeket az evéssel (szédülés, hasfájás, állandó fáradtság). Természetes, hogy ha éhes vagy eszel és ezt nem lehet szabályozni, hogy mikor, mert mikor eljutsz egy szintig, akkor leesik a vércukrod, szédülsz és "ha nem kapok be egy pár falat kaját, akkor nyomban elájulok!!!". Azért azt érzed nem, hogy kezdesz éhes lenni, de annál tovább nem jutsz? Vagy hogy megkívánsz egy kis ezt-azt?
2013. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rengeteget iszom (csapvizet), és erre gondoltam, talán ezért. Ma sem ettem egész nap, de elkezdtem szédülni (semmi éhségérzet) és vacsiztam. Viszont teltségérzetet sem érzek. Egyébként meg megpróbálok rendesen enni )reggelit, ebédet, vacsorát). Szerintetek menjek ezért orvoshoz? :/
2013. jún. 26. 22:49
 4/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Menj el gasztroenterológushoz. Én sem éhséget, sem szomjat nem érzek 1 éve, de én más tészta vagyok, mert kórosan lefogytam. Lehet, ha visszhíznék, visszajönne az éhségem is. Szóval a Te esetedben gasztoenterológiai kivizsgálás.

2013. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, menj el egy jó orvoshoz
2013. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. :) Azt hittem, ilyen problémával majd elhajt.
2013. jún. 27. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:

"napi 5x étkezz"

Úúúú, az nem sok egy kicsit?! ;)

2013. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
Miért lenne sok?
2014. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Napi 5×-i étkezés az azért manapság még mindig sok kicsit. Igaz, a középkorban meg a napi 3×-i étkezéssel voltak ugyanígy, akkor a napi 2 már bőségesnek számított.


A napi 5×-i étkezés az max. akkor lehet bevett, ha egyrészt tehetős vagy (és nem másokon élsz), másrészt meg holt biztos, hogy nem egészségtelen az számodra, nem fogsz elhízni tőle, stb.

De még ilyenkor így is megvan az eséje, hogy aki a napi 5×-i étkezésre rászokik, az ha "szorult helyzetbe kerül", kevésbé fogja bírni, ingerült lesz, stb-stb.

2014. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem vágom, hogy miről beszélsz.

Napi egyszeri étkezéssel is lehet (bár elég nehéz) annyit enni, ami tényleg sok (hízunk) és ötszörivel is, hogy fogyjunk.

Az étkezés nem azt jelenti, hogy addig eszünk, amíg kaja van előttünk, vagy meg sem bírunk mozdulni. De gondolom, Te sem így gondoltad, ezért írtam: nem értem, miről beszélsz.

Ha arra gondolsz, hogy biológiailag mi az optimális, arról lehet vitatkozni.

2014. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!