Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem eszek, mi a baj?...

Miért nem eszek, mi a baj? Miért nem érzem az éhséget?

Figyelt kérdés
Volt egy időszak, amikor keveset ettem. Nem azért, mert koplaltam, csak szimplán nem ettem és kész. Ez tartott 1-2 hétig, akkor többször is éreztem, hogy gyenge vagyok. Az utóbbi időben észrevettem, hogy délelőtt megeszek mondjuk 2 szendvicset, és utána nem eszek egész nap.. Nem érzem az éhséget, nem érzem azt, hogy kellene ennem, mert szüksége van a szervezetemnek/gyomromnak rá... :S Nem igazán értem... Nagy baj lehet ebből később?
2009. dec. 21. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

És fogysz? Hány kiló/centi vagy? Ha nem fogysz és nem vagy gyenge, akkor lehet, hogy ez neked elég, de azért igyekezz enni, főleg zöldség-gyümölcsöt. Fehérjére is szükség van, tápanyaghiány (vitamin, ásványi sók, rostok)

alakulhat ki.

2009. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy már összeszűkült a gyomrod azért nem kívánod annyira az ételt. nekem is szokott ilyen lenni. én ilyenkor olyan eszek amit nagyon nagyon szeretek, és akkor abból jó sokat befalok, aztán lassan helyreáll a dolog.

szedhetsz vitamint is, vagy B%res cseppet, hogy meghozza az étvágyad és erősödj is. ha nem múlik el, vagy vészesen elkezdesz fogyni menj el orvoshoz.

2009. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De valahogy tanulok, teljesen el vagyok havazva, és úgymond elmarad, elfelejtem, és nem foglalkozom vele, mert nem is érzem azt, hogy éhes lennék. 169 centi vagyok, pár hónapja 57 kiló voltam, most 52körül.
2009. dec. 21. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy abban az időszakban amikor nagyon nem ettem, akkor örültem, hogy láttam, hogy fogyok.. És este ettem paradicsomlevest, de hirtelen megszólalt a belső hang h "nem szabad megenned, túl sokat ettél ma" és aznap ettem kb 1 szendvicset reggel suliban, meg délután itthon egy tányér levest. Akkor ahogy megfordult ez a fejemben, rögtön gondoltam, hogy úristen ez hülyeség, hogy gondolhatok ilyet... Meg is ijedtem akkor picit.
2009. dec. 21. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Sovány vagy. Egyél. Megindultál az anorexia lejtőjén.

első

2009. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De mehet ez az egész tudatalattian? Nem kéne akkor önsanyargatóan koplalnom? Vagyis hát olyan, mintha koplalnék, de mégse, mert nem szenvedek, mert nem éhezek...
2009. dec. 21. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
vissza kell magad szoktatni az étkezésre. például határozz meg időpontokat, amikor egy nap eszel. pl. 8 óra reggeli, 10 órai tízórai (egy alma, vagy műzli) 12 ebéd 16 uzsonna stb. ha kell eleinte húzz fel csörgőre egy órát, hogy emlékeztessen az evésre. tudom, hogy hülyén hangzik, de jól rávezet a rendszerességre. aztán egy idő után hozzászoksz ezekhez a dátumokhoz, és már érezni fogod, hogy itt az idő enni.
2009. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!