Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy nem érzem az...

Normális, hogy nem érzem az éhséget?

Figyelt kérdés
Úgy egy éve nem tudom, mikor vagyok éhes, csak annyit érzek, hogy fáradt vagyok, meg olyan nyúzott, és leesett a vércukrom. Aztán evés után mindig "felfrissülök", és érzem, hogy szükségem volt rá. Veletek is volt már ilyen?
2013. jún. 26. 18:28
1 2
 11/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
*Ötszöri étkezéssel is lehet annyit enni, ami kevés (fogyunk)
2014. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt jól gondolod - mert másképp tényleg hülyeség lenne -, hogy nem arra értettem, hogy addig eszel, amíg van előtted.


Én arra gondoltam, ami egy teljes étkezésnek fogható fel : tehát 1 tál (28 centis, nem az az őrült nagy amire néhol rászoktatnak) meleg étel, vagy 2-3 szelet kenyérnek megfelelő kalória.

Szóval nem az, amikor 1 szelet csoki formájában "bekapok gyors' valamit", ami alkalmi dolog, de nem is az, hogy nem állok le.


Szerintem mást nem lehet teljes étkezésnek tekinteni, ha a napi N×-i étkezés kérdéséről vitatkozunk.


És gondoltam, hogy ebből ma már a 3× kell az elég legyen, megfelelő elosztásnál is ennyit tudna a természet kiszolgálni - (Bár azt szögezzük le, jelenleg KÖZELÉBEN sem vagyunk, és nem is leszünk a >megfelelő elosztásnak< még nagyon sokáig >> ld.: Afrika).


De ezt mind inkább az átlagemberre értettem, tág határokkal.

Olyan nagy szélsőségben, mint amikor valaki napi 8 órában végez nehéz fizikai munkát - és az mondjuk tényleg nehéz fizikai munka egy vasgyárban -, akkor nem szabad sajnálni a napi 5×-it sem.

2014. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!