Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, tampon vagy betét a jobb?

Lányok, tampon vagy betét a jobb?

Figyelt kérdés
Én betétet használok,de higiénikussabnak tartom a tampont,csak nem merem használni. 16/L
2013. aug. 8. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Maradj is a betétnél, mert az az egészségesebb. Bár a strandon való fürdésről is le kell mondanod ha menstruálsz.
2013. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Valóban higiénikusabb a tampon, ha van lehetőséged a felhelyezésnél vagy cserénél előtte megmosakodni és alaposan kezet mosni.

Személy szerint inkább betét párti vagyok, megmagyarázhatatlan :-) Ellenben az erősebb napokon ilyenkor nyáron tampont használok napközben, már a lenge ruházat miatt is. :-)

2013. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
En tampont hasznalok, egyszeruen nem birom a betetet, rosszul vagyok tole.
2013. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Tampon.
2013. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát nyáron inkább a tampon, valahogy higiénikusabbnak érzem, meg ugye a kellemetlen szagok miatt is.


Amúgy betétet is használok, de főleg télen, vagy a gyengébb napokon.


Mindegyiknek megvan az előnye meg a hátránya.


Gondolkoztam az intim kelyhen is, de nem vitt még rá a lélek. Fogalmam sincs melóhelyen hogyan lehet ezt kulturáltan használni...

2013. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Alapjáraton betét-párti vagyok, de sokszor nem mernék elindulni tampon nélkül. De ilyenkor is teszek még be betét is.

Szóval ha lehet, akkor betét, de ha muszáj, nincs bajom a tamponnal sem. De őszintén szólva nem ugrálok érte.

2013. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Én tampont használok. Úgy tartom mindegyiknél van veszély, ha az ember betartja a szabályokat, akkor egyiktől se lesz baja. A tampon meg kényelmesebb, pluszban nem bírom a vér látványát.
2013. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Betét.Nekem kényelmes,könnyebb használni és látom,hogy kell-e már cserélnem.

A tampont akkor ajánlom,ha nagyon erős a vérzésed,vagy strandra mész.

2013. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem csak a betét.

A tampon nekem azért nem jó, mert az első két nap nagyon erős a vérzésem, és így is, úgy is kell hozzá tisztasági betét, akkor meg már mindegy.

Meg nem tudom, más hogy van vele, nekem elég sűrű a menstruációs vérem, darabos is (bocs, a részletes leírásért), és ezt még egy elefántnak való tampon sem tudná felszívni.

2013. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

betét jobb mert látod mikor cseréld, én is azt használok, egyszerűen nem visz rá a lélek a tamponra.. :s

egyszer kipróbáltam de inkább maradok a betétnél és strandolás nélkül is kibírok 5 napot

2013. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!