Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cisztát talált nálam a doki!...

Cisztát talált nálam a doki! Elfog múlni? Nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy 1 hónap múlva ha a havim elmúlt, menjek vissza és ha nem múlik el akkor megbeszéljük mi lesz. Addig meleget tegyek a hasamra és nézzem van e lázam. De egyébként semmi bajom, néha fájt a hasam és ennyi. Szerintetek felszívódik magától? volt valakinek ilyen? én úgy megijedtem :( 25 vagyok és semmi bajom nem volt eddig....


Ez van a leletemen: echomentes képlet látszik, melyen belül 2,7 X 1,9 cm echodus is látható. b.ov. 3,2 x 2,2cm. Diagnosis: Cysta ov. l.d.

(az utóbbi b.ov nem tudom mit jelent...)



2012. szept. 25. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Várd meg a kontrollvizsgálatot, addig ne ijedezz. valószínűleg meg fognak műteni és akkor meggyógyulsz.
2012. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem ennél nagyobb ciszta elmúlt egy hónap alatt. A nők nagy részének van az élete során cisztája, nem egy ritka dolog.

Felesleges ijedezni, jó eséllyel elmúlik magától.

2012. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát remélem úgy lesz ahogy mondod és magától elmúlik...egy hónap múlva megyek és remélem addig a következő menstruációval elmúlik... igen tudom hogy elég gyakori, de azért mégis megijedtem, nehogy műteni kelljen...
2012. szept. 25. 14:19
 4/18 anonim ***** válasza:
szerintem is el fog múlni!
2012. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem :) egyébként a vizsgálat óta enyhén fáj a hasam :( remélem az is elmúlik..
2012. szept. 25. 15:23
 6/18 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, lehet elmúlik a havi ciklusoddal, ha nem, akkor először jön a gyógyszeres kezelés. Csak legutolsó esetben műtenek vele.
2012. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem úgy lesz :)
2012. szept. 25. 16:36
 8/18 anonim válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de nekem is volt 4 éve: akkor engem is mindenki így nyugtatott, az orvos szintén megvárt két menstruációt, de sajnos nem múlt el. Természetesen műtétre került sor, ahol kiderült, hogy nem vízzel teli cisztákról van szó, hanem egy ún.csokoládé ciszta.Ez vérrel teli cisztákat jelent, és elég veszélyes. Figyeld a jeleket: haspuffadás, láz, menstruációs görcsökhöz hasonlító fájdalom.A b.ov a cysta átmérőjének méretét jelőli (azt hiszem).Remélem neked nagyobb szerencséd lesz mint nekem, minden jót kívánok,gyógyulj meg minél hamarabb.
2012. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
rosszul írtam a méreteket, 5cm-es a ciszta. semmi tünetem nincs, mindennap mérem a lázam, de nincs. Nem fáj a hasam. Nem is azért mentem el mert bajom volt, hanem az éves rákszűrésre mentem, mert tavaly ilyenkor voltam utoljára. Megnézett minden rendben és amikor csinált egy ultrahangot akkor látta hogy ott egy ciszta. Remélem elmúlik. és neked milyen műtét volt? elmesélnéd? de ugye utána még lehet gyerek??? ettől félek a legjobban. na meg azért a műtéttől is :((( a gondolatától rosszul vagyok...
2012. okt. 1. 11:22
 10/18 anonim válasza:
Nekem sajnos nagy műtét volt,(felvágtak, olyan mint egy császármetszés),ez altatásos műtét, 2 hónap volt mire felépültem. A részleteket inkább nem mesélem el.. Elvileg lehet gyerekem,de sajnos nekem még az is nehezítette a dolgot, hogy az orvosok nem tudták, hogy ki kell-e majd venni az egyik petefészkemet.Szerencsére megmaradt mind-a kettő,de azóta nem próbálkoztunk, hogy teherbe essek.Azt még elfelejtettem neked írni, hogy nekem szeretkezés közben például nagyon fájt egy bizonyos ponton túl.Erre is figyelj,mert ha például folyadékkal teli cisztáról van szó, az nem fáj. Egyébként az kevésbé veszélyes.Remélem neked sokkal nagyobb "szerencséd" lesz, mint nekem,minden jót kívánok, kitartás, nem lesz semmi baj,arra gondolj mindig.
2012. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!