Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszerűen irtózom a nőgyógyás...

Egyszerűen irtózom a nőgyógyászattól, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Irtózom a gondolattól is, hogy benyúljon, vagy bedugjon bármit is, amivel megvizsgálna. Nagyon félek ettől. mit tehetnék? Már nem vagyok szűz, több mint 3,5 éves kapcsolatom van, de az más. De hogy egy idegen eszközt bedugjon, vagy széthúzza valamivel, attól rettegek, még belegondolni is rossz :/

18/L



2012. máj. 28. 22:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Mindkét nemnél van jó orvos, és rossz orvos is!!!
2012. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

11.

ez igaz!

Miért, valaki az ellenkezőjét állította? én sehol nem láttam...

2012. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút érthető az idegenkedés, de "fizikailag" semmivel sem kellemetlenebb, mint sok más műszeres vizsgálat , mint pl mikor a fogorvos a szádban matat, vagy a fülész a hangszáladat nézi a kütyüjével (én attól is irtózom), vagy mikor a sebész az aranyeredet vizsgálja (pláne!). Szóval ez is csak egy a számos kellemetlen vizsgálat közül, se több, se kevesebb. Más kérdés, ha szégyenlős vagy. "Lelkileg" akkor lehet kellemetlen, lehet, hogy cikinek érzed. De ez az érzés többnyire az első alkalom után csökken valamelyest, ha nem is szűnik meg teljesen. Ha félsz, azzal megnehezíted a saját dolgodat, és az orvosét is, mert összeszűkül a hüvelyed. Tanuld meg tudatosan ellazítani a lenti izmokat (a Kriston intim torna könyvben találsz erre való gyakorlatot), így sokkal nyugodtabban mehetsz a dokihoz. Hiszen ha ellazulsz, akkor Te már mindent megtettél annak érdekében, hogy a legkevesebb kellemetlenséggel meg tudjon az orvos vizsgálni. És így azzal az önbizalommal vághatsz neki a látogatásnak, hogy képes vagy tudatosan lazítani, és fogsz is, úgy pedig semmiféle fájdalmas élmény nem érhet. Hajrá!
2012. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Én is mondom neked, ahogy már mondták itt, hogy menj női orvoshoz, nekem is az van és nagyon nagy segítség volt a gátlásosságom és szégyenérzetem legyőzésében.
2012. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

Én terhesség előtt egyetlen egyszer voltam mikor bajom volt. Aztán terhesség alatt muszáj volt! Hidd el kellemetlen elsőre mert csak egy idegennek kell szétrakni a lábad és hideg a kacsa de kilehet bírni rendesek a nőgyógyászok persze ha nem sztk-s alapon mész hanem magán rendelésre. Terhesség alatt hozzá szoktam de egy jó ideig nem is akarok látni egyet sem!!!! :D

nyugi! Szedd össze magad és hajrá!

2012. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja az utolsó válaszoló vagyok! Egyébként ha valami bajod lesz és azért mész akkor nem fogsz azzal foglalkozni h írtózol tőle ideges leszel nagyon de erősebb lesz a vágy, hogy meggyógyulj! Meg ha lazítasz akkor egyáltalán nem fáj! A szülőszobán na ott már keményen vizsgálnak!!!! :(
2012. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is nagyjából úgy voltam mint te, el se tudtam volna képzelni, hogy beterpesszek, főként egy férfinek!

Kerestem és szerencsére találtam egy női nőgyógyászt, aki nagyon bevált és nem mondom, hogy nem idegeskedek most már elötte, de azért elviselhető a vizsgálat.

2012. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért pontoztátok le a normális válaszokat!...


Köszi a hasznos válaszokat, megpróbálok majd erőt venni magamon. Mondjuk szégyenlőn is vagyok, de nem ez a probléma, de irtózom attól, hogy valami bekerüljön oda. A 2.-nál már biztos más lesz, de addig erőt kell venni magamon. Minden kezdet nehéz...

Köszi még1x!

2012. máj. 29. 22:15
 19/19 anonim válasza:
na majd én megmutatom neked !!!!! ha ha ha
2012. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!