Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszerűen irtózom a nőgyógyás...

Egyszerűen irtózom a nőgyógyászattól, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Irtózom a gondolattól is, hogy benyúljon, vagy bedugjon bármit is, amivel megvizsgálna. Nagyon félek ettől. mit tehetnék? Már nem vagyok szűz, több mint 3,5 éves kapcsolatom van, de az más. De hogy egy idegen eszközt bedugjon, vagy széthúzza valamivel, attól rettegek, még belegondolni is rossz :/

18/L



2012. máj. 28. 22:21
1 2
 1/19 anonim válasza:
Én is rettenetesen irtóztam,féltem az orvostól. Semmiképpen nem akartam elmenni, amíg nem lett valamilyen gyulladásom.. Aztán muszály volt. Az orvos nagyon megérto volt,kérdezte voltam-e már fiúval,mondtam neki hogy igen,mivel 3 éve kapcsolatom van.Megvizsgált,ami tényleg eléggé kellemetlen volt,de túléltem:DSzerintem az enyémen kívul már rengeteget látott.. Újat nem dutnál mutatni neki:) nem kell félned:)
2012. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Persze, h más a kapcsolat és más az orvosi vizsgálat. Tudod, ez a szükséges rossz. Senki sem kedvtelésből jár ám oda. Szerintem a nők többsége hasonlóan viszojog mint te. Inkább keress női nőgyógyászt, ha az megnyugtat. Sokáig én sem tudtam eldönteni, h miért utálok oda menni, aztán egyszer egy nő vizsgált meg. Sokkal kíméletesebb volt számomra.
2012. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rengeteget látott már, és nem az érdekli, de irtózom a gondolattól is, h benyúljon, vagy bármilyen más eszközzel vizsgáljon ott.

Köszi a válaszokat!

ti mikor voltatok először?

2012. máj. 28. 22:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a vizsgálat alatt nem látod, hogy mit csinál, csak érzed. Nekem kicsit csikiz, amikor rákszűrést csinál, de ennyi :D Gondolj valami szépre közbe :D
2012. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha elég felnőtt vagy a szexhez, elég felnőttnek kell lenned ahhoz is, hogy belásd: ez a kb. 2 percnyi kellemetlenség a te érdekedet és egészségedet is szolgálja. Gondolom, nem akarsz belehalni egy ma már 100%-ban gyógyítható betegségbe (ha időben észreveszik!!), vagy nem akarsz meddővé válni egy kezeléssel max. 1 hét alatt probléma nélkül elmulasztható fertőzéstől.

Senki nem azért jár orvoshoz, mert imádja, hogy matatnak benne, hanem azért, mert szükséges rossz.

2012. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én is irtózom tőle, de néha felfekszem az asztalra. Amondó vagyok, hogy keress egy nagyon empatikus orvost, és úgy menj el az első vizsgálatodra, hogy nincs különösebb gondod. Mondom ezt azért, mert ha úgy mész, hogy éppen fáj a "berendezés" valószínűleg sokkal kellemetlenebb lesz, és valószínűleg nem fogsz válogatni, hanem csak kiválasztasz egyet, hogy segítsen rajtad. Ez egy borzasztóan bizalmi kapcsolat, olyan ember kell, aki megérti, hogy esetleg szégyenlősebb vagy, esetleg nagyobb a fájdalomküszöböd stb..
2012. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak az életben olyan dolgok, amiket bármennyire is irtózunk tőle meg kell tenni. A nőgyógyászati vizsgálatra pedig különösen igaz ez, ha nem akarsz pl. meddő lenni. Ha számít valamit is a saját egészséged, akkor nem azt nézed, hogy az a pár perc, amíg tart a vizsgálat kellemetlen, hanem gondolsz a hosszútávú következményekre is! Neked nem ér annyit az egészséged, hogy kibírj egy pár perc kellemetlenséget?
2012. máj. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Azt javasolnám Neked, hogy keress egy kedves női orvost, aki elött azért elviselhetőbb a vetkőzés, terpesztés mint egy pl. 30 éves férfi elött!

Azonkívűl nem csak orvos, hanem nő is, aki ebből adódóan nyilván empatikusabb is, hiszen ő nem csak tanulta könyvből azokat, amivel felkeresed, pl. a szégyenlősséget is, hanem át is érezte nagy valószínűséggel azokat.

2012. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem a nemén múlik, hogy valaki empatikusabb-e. Sokszor írták már itt, hogy milyen durva volt a női nőgyógyász!
2012. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
ne beszélj már hülyeségeket....
2012. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!